Холодильники норд

Якщо холодильник не відключається.

17.09.2015

Якщо холодильник не відключається.

Спохватилися в кінці місяця, коли глянули на лічильник. Замість звичайних 140 намотало 230 кВт. І тільки тоді помітили: а холодильник-то молотить і молотить.

Тема сьогоднішнього заняття: «Заміна термостата холодильника NORD ». Трикамерний. Моделі не знаю — паспорта не знайшов. Але термостат або терморегулятор або термореле – кому як більше подобається — є в кожному холодильнику. Ні, зрозуміло, існують особливості розміщення блоку автоматики. Але самі термостати, найчастіше, однієї і тієї ж моделі. І моделей тих — раз, два та й усе. Один з найпопулярніших термостатів — ТАМ 133. Його я і виявив, расковыряв блок автоматики, перш, ніж їхати на базар за новим.

Чому саме термостат? Вірно. Причини неотключения компресора бувають різні. Але в морозилці все було замерзлим, а від квасу, що стояв у великій камері, холонули зуби. Причому, випарники обох камер були рівномірно покриті інеєм. А це означає, що фреон в системі, нічого не продірявилися і не засмітилося. Вже легше. Інша справа, що компресор з-за пристойного віку в таку спеку міг і не забезпечувати температури, необхідної для відключення реле. Стандартним ТАМ 133 для цього потрібно мінус десять. Знову ж напрядение в мережі дуже низька. Все ж спліти повключали. Заміряв — всього 198 вольт. Ось і не хватете компресора сил. Спробував укрутить реле до нуля — все одно не відключився.

до Речі, знаєте звідки в холодильнику береться холод? Фреон кипить (переходить з рідкого в газоподібний стан) з поглинанням тепла. Пам’ятайте шкільну програму? Ендотермічна реакція. Приміром, як у фіксажу, який, розчиняючись, холодіє. На виході з випарника (алюмінієва площину з внутрішніми трубками – ну то, на що намерзає іній. Якісні випарники завжди емальовані.) фреон знаходиться в газоподібному стані. Компресор підхоплює його і підвищує тиск, що призводить до підвищення температури. Далі фреон біжить по петлях конденсатора, остигаючи і конденсуючись. І, нарешті, робочий момент. Рідкий фреон потрапляє у випарник. Там його тиск різко падає, і він закипає, забираючи тепло з повітря, що омиває випарник. Коло замкнулося.

Фреоном заповнений і термостат. Його довга капілярна трубка проходить в кабель-каналі уздовж бічної стінки холодильника і кріпиться спеціальної притискною планкою до задньої стінки випарника. На цю планку потрібно звернути увагу. Не розкрутилася? Контакт капіляра і випарника повинен бути щільним. У нашого «Норду» капілярна трубочка була в кембрике (пластикової трубочці). На холодильних форумах є думка, що кембрик в цьому контакті — зайве. Мовляв, волога, корозія, теплопровідність кембрика… Я погодився і новий капіляр в місці кріплення залишив без кембрика.

Як працює термостат? Капілярна трубочка, заповнена фреоном (і запаяна) з’єднується з сильфоном. Сільфон – це такий гофрований металевий балончик. Він може стискатися — розтискати, як гармошка. Фреон, випаровуючись в теплообміннику, остуджує і притиснутий до нього планкою капіляр. Тиск в сильфоне потихеньку падає, поки він не стиснеться настільки, що розімкне контакти. Ну і навпаки. Компресор поки мовчить, температура в холодильнику підвищується, зростає і тиск у сильфоне. Він розкривається і через важіль замикає контакти. Компресор врубається.

Напевно, старіють не тільки компресори, але і термостати. У сенсі, можливо, мій і не зламався. Контакти цілі, фреон не втік. Але тепер, щоб розімкнути ланцюг навіть на мінімальній регулюванню, йому вже треба стільки морозу, скільки у нас немає. А осінь хоч і швидко, але ризикувати, чекаючи похолодання, щось не хочеться. Ось виходячи з усіх цих міркувань, я і поїхав на базар.

Відразу не купуємо. Йдемо від продавця до продавця, мотаючи на вус отриману інформацію. Другого видаємо трохи зі сказаного першим. Третій повторюємо слова другого. П’ятий у вас вже лоха не бачить і чесно пропонує на вибір: китайський ТАМ 133 за 200 рублів або азовський за 300. Навпомацки теж можна визначити «китайця». Регулятор або обертається надто легко, або закушує.

Приїжджаємо додому і змінюємо. Відключаємо холодильник від розетки. Відкриваємо дверцята. У мене блок автоматики в найбільшій з камер. Викручуємо саморіз кріплення корпусу до стінки. Ніжно отдираем корпус. (Хоча, ви ж це вже робили, коли шукали марку свого реле.) Випарник знизу тримається на двох втулках з саморізами. Відкручуємо їх і обережно опускаємо випарник трошки вниз. Так буде зручніше закріпити новий капіляр. Вертіти-гнути випарник небажано.

Реле вставляється в пази корпусу і кріпиться гайкою. Відкручуємо її тонконосыми пасатижами (круглогубці?). Вся проводка на клемах. Різнокольорові дроти – важко переплутати.

Бачите зверху у випарнику два іржавих гвинта? На них кріпиться притискна планка. Послаблюємо гвинти і зрушуємо планку в бік. Головки гвинтів проходять крізь пази, планка у вас в руках.

Короткий опис статті: холодильники норд Якщо холодильник не відключається. Спохватилися в кінці місяця, коли глянули на лічильник. Замість звичайних 140 намотало 230 кВт. І тільки тоді помітили: а холодильник-то молотить і молотить. холодильники норд

Джерело: Якщо холодильник не відключається.

Також ви можете прочитати