Дитячі рюкзаки

Як зшити рюкзак своїми руками

22.09.2015

Рюкзак своїми руками

Як зшити рюкзак своїми руками
Пошивка рюкзака своїми руками – завдання зовсім нескладна, саме з неї часто починають вчитися шити майбутні кравчині. Вивчивши даний майстер-клас, зможете зшити рюкзак своїми руками і Ви. Отже, як зшити рюкзак?

Зміст

У даному майстер-класі представлений рюкзак середнього розміру. Мабуть, такий розмір універсальний. Його ескіз Ви можете побачити на картинці поруч. Нижче буде прикладена викрійка для нього. Як Ви можете помітити, це буде чудовий похідний рюкзак своїми руками!

Необхідні матеріали для виготовлення рюкзака

Перед пошиттям майбутнього рюкзака необхідно обзавестися наступними матеріалами:

 • шматком тканини розмірами 45х160 сантиметрів;
 • шматком шкіри;
 • шнуром, досягає 110 сантиметрів в довжину і товщиною 0.7 см;
 • коперной стрічкою, яка буде потрібна для ременів рюкзака, оптимальні розміри – 150х4 сантиметра;
 • регуляторами довжини ременів в кількості двох штук;
 • однією застібкою-карабіном великих розмірів;
 • вісьмома блочками, внутрішній діаметр яких досягає 0.7 сантиметра;
 • двома пряжками з шпеньком, розміри пряжок – три сантиметри;
 • двома півкільцями, діаметри яких досягають 4 сантиметрів.

Що стосується оббивної тканини, то зовсім не обов’язково купувати нову, щоб зробити рюкзак своїми руками. Ви можете розкроїти старі непотрібні речі, матеріал яких Вам подобається. Кишені й клапани часто виготовляють з старих потертих джинсів. А дитячий рюкзак можна зробити з улюбленої одягу дитини, якщо він з неї вже виріс, але матеріал зберігся в чудовому стані. Однак врахуйте, що дитячий рюкзак повинен бути поменше, щоб дитині було зручно його носити.

Але як зшити рюкзак в перший раз своїми руками, якщо немає викрійки? Тепер ми переходимо до наступного етапу і нарешті можемо познайомитися з викрійкою нашого рюкзака.

Викрійка

Ось як виглядає викрійка рюкзака:

Як зшити рюкзак своїми руками

На зображенні представлені наступні деталі:

 • основна частина;
 • клапан;
 • кишеню.

Там же вказані розміри всіх деталей рюкзака, інструкцію до пошиття якого містить даний майстер-клас.

Крім розмірів всіх деталей рюкзака нам потрібно знати припуски. Оптимальний припуски для швів і зрізів повинен бути дорівнює одному сантиметру, на верхній зріз кишені залиште два зайві сантиметри, а верхні зрізи головної деталі рюкзака повинні мати припуск по шість сантиметрів.

Фрагмент рюкзака

Як зшити рюкзак своїми руками
Для того щоб почати розкрій рюкзака своїми руками, потрібно знати, скільки деталей нам потрібно вирізати. Основна деталь нам знадобиться одна, кишеня також потрібен один, а ось для клапана самого рюкзака і клапана кишені потрібно зробити дві однакові деталі із згином, щоб, коли Ви будете відкривати готовий рюкзак, клапани виглядали красиво і зі зворотного боку.

Якщо Ви вирішили робити клапани зі старих джинсів, то врахуйте, що матеріал джинсів досить товстий, тому працювати з ним складніше, ніж з іншими. Але зате цей матеріал ніколи не виходить з моди, і Ви зможете зшити універсальний рюкзак. Можна також поекспериментувати з різними кольорами джинсів, тобто для клапанів використовувати один відтінок матеріалу, а для різних декоративних вставок – інший.

Можна зшити рюкзак цілком зі старих джинсів, проте в цьому випадку головну деталь доведеться зробити з декількох тонких шматків.

Тепер переходимо від джинсів до шкіри. Навіщо нам знадобиться шкіра? Шкіру ми будемо використовувати для окантовки обох клапанів рюкзака, а також для окантовки більш дрібних деталей. Всі необхідні заготовки з шкіри докладніше описані внизу.

Як зшити рюкзак своїми руками
Отже, необхідно заготовити наступні деталі зі шкіри:

 • смугу розмірами 60х1.5 сантиметра для клапана рюкзака;
 • смугу розмірами 40х1.5 сантиметра для клапана кишені;
 • дві шлевкі розмірами 6х8х3 сантиметра (розміри вказані в готовому вигляді);
 • дві пати 6х12х3 сантиметра (розміри вказані в готовому вигляді);
 • дві петлі (для півкілець) розмірами 8х10х4 см (розміри вказані в готовому вигляді).

Вирізаючи смуги з шкіри для клапанів, припусків не робимо. Можливо, Вам в принципі не подобається ідея окантовки смужками зі шкіри, тоді Ви, звичайно ж, можете замінити шкіру на будь-який інший міцний матеріал. Можете зробити окантовку з тієї ж тканини від старих джинсів.

Пошиття рюкзака

Тепер, коли всі деталі рюкзака розкроєні, залишається тільки їх правильно зшити. Отже, з чого ж почати пошиття рюкзака своїми руками?

 • в першу чергу відвертаємо на лицьову сторону припуск, зроблений для верхнього зрізу;
 • акуратно підверніть його і прошиваємо з допомогою швейної машинки;
 • відразу після цього розігріваємо праска і гарненько проутюживаем припуски для нижнього та бокового зрізу;
 • запрасовуються припуски слід навиворіт, при цьому залиште недоторканими припуски по коротким зрізах, розташованим в кутах кишені рюкзака;
 • далі складаємо кишеню;
 • лінії згину укладаємо на попередньо гарненько пригладжені краю, а потім пригладжуємо бічні і нижні складки;
 • відразу після цього робимо невеликі шви на кутах;
 • як тільки короткі шви зроблені – знову пригладжуємо складки у кутах.

Працюємо з шлевкамі

Проробивши все це, складаємо навпіл короткі шлевкі (виворотом усередину), при цьому слід підвернути за поздовжнього зрізу припуск, зроблений для верхньої частини шлевкі. Як тільки припуск підвернутий, необхідно прострочити в потрібних місцях край нашої шлевкі. Відразу після цього обрізаємо залишилися припуски.

Як зшити рюкзак своїми руками
Тепер необхідно зробити дірку, в яку ми вставимо шпеньку пряжки, в одній з шлевок. Отвір повинен знаходитися на відстані приблизно двох сантиметрів від кінця шлевкі. Відразу після цього можна протягнути шлевку у підготовлену пряжку. А ось другий кінець цієї шлевкі після цього підверніть таким чином, щоб в результаті петля була дорівнює 4 сантиметрів у довжину.

Як тільки це зроблено, притачиваем шлевку до кишені рюкзака. Зверніть увагу, петля повинна дивитися вгору.

Тепер переходимо до другої шлевке. В ній необхідно зробити дірку посередині, а потім затягнути її в пряжку. Відразу після цього робимо поперечну сходинку, яка повинна розташовуватися в півтора сантиметрах від вигину. Далі притачиваем шлевку на лицьовому боці рюкзака. Вона повинна розташовуватися посередині рядка пришивання клапана і дивитися вгору.

Далі пришиваємо на потрібне місце кишеню, так, щоб не прихопити вигини складок. Відразу після цього приступаємо до клапана.

Працюємо з клапаном

Зшиваємо дві заготовки для клапана, а потім окантовываем краю клапана смужкою з шкіри або будь-якого іншого матеріалу. Далі клапан необхідно пришити до основної деталі рюкзака і запрасувати його вниз. Аналогічним чином виготовляється клапан кишені.

Працюємо з основною деталлю рюкзака

Як тільки кишеню і клапан пришиті в потрібних місцях, складаємо основну деталь нашого рюкзака навпіл і сшивам з боків. У верхній частині акуратно підверніть всередину припуски і робимо акуратні шви.

Працюємо з патами

Тепер попрацюємо над застібкою рюкзака. Як бачите, рюкзак своїми руками зшити досить легко, однак доведеться повозитися з великою кількістю різних деталей. Тому майстер-клас виходить, досить довгий.

Необхідно акуратно підвернути пату з рівною сторони та нашити її поверх клапана рюкзака. Пата повинна знаходити на клапан довжиною приблизно в три сантиметри. Аналогічним чином пришивається пата на кишеню.

Як зшити рюкзак своїми руками
Який при цьому потрібно зробити шов? Як на дитячому портфелі, коли пришивають липучки: спочатку зробити шов у вигляді квадрата, а потім пройтися по двох діагоналях цього квадрата, як показано на малюнку поруч. Далі в кожну пату вставляємо за три блочки, вони призначені для шпеньки пряжки.

Шлевкі для півкільця необхідно скласти вдвічі, а припуски акуратно підвернути. Після цього прострочуємо шлевкі і позбавляємося від зайвого припуску.

Далі готову шлевку потрібно обернути навколо півкільця і скласти вдвічі. Потім на рівній поверхні розкладаємо рюкзак, і всі нижні кути розміщуємо між половинками шлевкі. Після цього надійно пришиваємо шлевку.

Працюємо з бретелями

Складаємо коперную стрічку у вигляді букви V. Гострий кінець цієї букви пришиваємо до верхнього краю задньої частини рюкзака. Шов робимо рівно посередині. Кінчики коперной стрічки пропускаємо через регулятори довжини бретелей. Один кінець ременя просовуємо крізь півкільце на одному з кутів рюкзака, а на другий кінець прикріплюємо застібку-карабін.

Далі потрібно стягнути верхню частину нашого рюкзака. Для цього вставляємо по периметру верхньої частини рюкзака блочки на відстані 10 сантиметрів друг від друга і приблизно чотирьох сантиметрів від верхнього краю рюкзака. Потім крізь отвори просовуємо шнур. На обох кінцях шнура зав’яжіть вузлики, щоб він не виліз.

І ось нарешті рюкзак готовий, а майстер-клас «Як зшити рюкзак своїми руками» підійшов до кінця. На відео нижче Ви можете побачити ще один майстер-клас по даній темі.

Короткий опис статті: дитячі рюкзаки В даному майстер-класі представлений рюкзак середнього розміру. Його ескіз Ви можете побачити на картинці поруч. Нижче буде прикладена викрійка для нього. Як зшити рюкзак своїми руками

Джерело: Як зшити рюкзак своїми руками

Також ви можете прочитати