Різне

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .

23.09.2015

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .
У радянські часи похідний рюкзак своїми руками шив майже кожен турист, адже магазини були завалені м’якими абалаковскими або станковими «Ермаками», нові моделі ми бачили тільки на фотографіях в журналі «Турист». Хоча, звичайно, і пошиття туристичних рюкзаків був непростим справою, адже в дефіциті було все: від тканини до фурнітури.

Умільці викручувалися як могли – все йшло в діло: гальмівні парашути, автомобільні ремені безпеки, чемоданні ремені, капронові господарські сумки… Шили без викрійки, похідний рюкзак своїми руками створювався «на око». У мене було багато такого «самшиту», який я строчив для себе, родичів та друзів. Завдяки цьому накопичився достатній досвід, яким я готовий поділитися. Хоча нині я вже не шию – у магазинах представлено багато гідних моделей туристичних рюкзаків .

Але якщо у вас є бажання та вільний дозвілля, а в засіках прихована відповідна тканина та фурнітура, то моя покрокова інструкція про те, як зшити похідний рюкзак на 90 літрів (каркасний), допоможе вам виготовити дійсно корисне виріб.

Похідний рюкзак своїми руками: матеріали і фурнітура

Для того, щоб зшити рюкзак туристичний своїми руками Вам знадобиться:

Щільний капрон типу авизент або кордура – 3 кв. м або відріз 1,5*2 м

Тонкий капрон типу парашутного шовку або болоньї – 1 кв. м або відріз 1,5*0,70 м

Ізолон (туристський килимок-піна) — 1 кв. м, товщиною 1 см

Стропа вузька, 25 мм – 7 м

Алюмінієва трубка – 2 шт. довжина 70 см, діаметр 4 мм

або пластина – 2 шт. довжина 70 см, ширина 2 см

Розміри на викрійці похідного рюкзака вказані в сантиметрах, без урахування припусків на шви. Якщо ви хочете зшити не 90 літровий, а 75 літровий рюкзак, то зменшіть розміри «тіла» рюкзака на 10 см, висоту спини рюкзака на 10 см, окружність тубуса на 20 див.

Як зшити рюкзак: розкрій основних елементів

Пошиття туристичного рюкзака починається з розкрою його основних елементів. Не забудьте після розкрою подплавить краю тканини запальничкою, щоб вони не лохматились. Шви краще прострочити капроновими або лавсановыми нитками, зигзагом. Якщо машинка не шиє зигзагом, робіть дві паралельні строчки.

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .
Рис. 1.
«Тіло» рюкзака 75*80-85 з позначеними місцями під кишені, якщо вони вам потрібні (рекомендую тільки один – центральний). Внизу в кутах відразу можна пришити стропи, довжиною до 40 см і шириною 25 мм, посиливши їх косинками з тканини.

Рис. а, б. Викрійка кишень, в них необхідно вшити блискавку (місце її вшивання залишаємо на ваш розсуд, радимо визначитися з цим заздалегідь, перед тим як почати шити рюкзак туристичний своїми руками).

Рис. 2. Спина рюкзака – 75*30 з днищем 26*33 із щільного капрону. Днище можна пришити і окремо, але краще розкроїти їх одним полотнищем, що зменшує кількість швів.

Рис. 3. Плечові лямки: дві з щільного капрону, дві — з тонкого. Такої ж форми треба вирізати дві заготовки з ізолону (піни). Другу лямку потрібно викроїти в дзеркальному відображенні.

Зшийте разом щільну і тонку деталь, пристрочивши їх один до одного по контуру. Виверніть і вставте всередину смугу з ізолону. Зверху щільною боку лямки пришийте стропу шириною 25 мм, пристрочивши її в 3-4 місцях поперек. Стропа має закінчуватися там же, де і лямка і завершуватися затягує пряжкою.

Рис. 4. Клапан 32*26. Виріжте і зшийте, пришивши тонку тканину (Рис. в), як би зробивши коробочку. Ушийте блискавку 30 см, або по шву, або по центру широкої стінки, зробивши проріз. По кутах пришийте 4 затягують пряжки.

Шиємо похідний рюкзак: виготовлення спини

Тепер приступимо до самого складного в такій справі як зшити похідний рюкзак – виготовлення спини.

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .
Рис. 5.
Візьміть розкроєну раніше спину рюкзака (Рис.2). Пришийте до неї 2 смуги шириною 2,5-4 см (тунелі для майбутнього каркаса — трубок або пластинок).

Під трубки підійде стропа шириною 25 мм, під пластини – смужка щільного капрону. Пришийте 6 затягують пряжок як зазначено на Рис. 5, 4 стропи по 25 мм – по 2 вгорі і внизу. По центру спини пристрочите петлю-ручку з стропи 25 мм на відстані 25 см від верхнього краю.

Рис. 6. Готові плечові лямки пришити поверх петлі-ручки. Якщо ваш зріст 170-180 см — на відстані 50 см від нижнього краю. Якщо вище – 55 див. Якщо нижче – 45 див. Якщо ви намагаєтеся не для себе, то перед тим як зшити рюкзак уточніть цей параметр.

Рис. 8. Викроїте деталь з ізолону і м’якого капрону. Сострочіте їх між собою.

Рис. 7. Нашийте деталь з Рис. 8 на спину рюкзака поверх лямок. Нижню частину деталі (трапецію) пристрочите двома рядками впоперек спини, таким чином, щоб між ними можна було вставити пояс.

Рис. 9. Пояс виготовляється також як плечові лямки (Рис. 3). зшиваються разом щільна тканина, ізолон, тонка тканина. Поверх пристрочите широку стропу (можна автомобільний ремінь безпеки), пришийте з одного боку защелкивающуюся широку пряжку. До країв пояса пристрочите 2 додаткові стропи шириною 25 мм, довжиною 40 см (вони будуть прикріплювати пояс до «тіла» рюкзака), за місцем їх «стикування» з рюкзаком пришийте затяжні пряжки.

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .
Рис. 10.
Візьміть «тіло» рюкзака (Рис.1) і нашийте на нього стропи шириною 25 мм як показано на малюнку.

Деталі Рис. 10 і Рис. 7 зшийте між собою у вивернутому вигляді – кишенями і лямками всередину, а швами назовні.

Підсильте основні шви, пристрочивши до них тасьму.

Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття .
Рис. 11.
Викроїте тубус у вигляді труби з м’якої тканини 30*110. Загніть тканина з його широкої сторони, щоб вийшла куліска і пристрочите. Ширина куліскі 1-2 см в залежності від товщини мотузки для утяжки тубуса, яку ви збираєтеся в неї просмикнути.

Пришийте тубус до верху рюкзака. Виверніть рюкзак. Вставте в заздалегідь пришиті смуги (Рис.5) алюмінієві пластини або трубки, нарізані на розмір перед тим, як зшити рюкзак. Пристебніть клапан, вставте пояс і заправте в одну з його строп другу частину пристегивающейся пряжки. Пристебніть пасок тонкими стропами до рюкзака.

Огляньте рюкзак, якщо чого-то, на вашу думку, не вистачає – додайте. Готово! Вам вдалося успішно зшити похідний рюкзак своїми руками!

Можливо, ви удосконаливши наші викрійки, зшиєте більш досконалий похідний рюкзак своїми руками.

Короткий опис статті: пошиття рюкзаків Рюкзак туристичний своїми руками, покрокова інструкція та викрійка похідного рюкзака. Як зшити рюкзак туристичний каркасний на 90 літрів: матеріал, як зшити рюкзак, похідний рюкзак своїми руками, рюкзак туристичний своїми руками, як зшити похідний рюкзак, викрійки похідний рюкзак своїми руками, як зшити рюкзак туристичний, пошиття туристичних рюкзаків, викрійка похідного рюкзака,своїми руками

Джерело: Як зшити рюкзак? Похідний рюкзак своїми руками, викрійка і пошиття | Закидання.рф — ресурс для організації самостійних подорожей, активних турів

Також ви можете прочитати