Різне

Як зробити рюкзак своїми руками?, LadySpecial.ru

03.10.2016

Як зробити рюкзак своїми руками?

Для більшості людей рюкзак — це не тільки маневрена і містка ємність для перенесення речей, що залишає руки вільними, але і відданий «один», супроводжуючий та в глухий ліс, і високі гори, і глибокі печери, і в місто на прогулянку. Рюкзак можна зшити своїми руками навіть при відсутності викрійки і зразків.

Історія походження та види рюкзака

Рюкзак символізує пригоди, подорожі і свободу пересування. У 1992 р археологами було виявлено тіло доісторичної людини. Це сталося на льодовику Симілаун в Альпах. На спині «знахідка» носила шкіряний рюкзак з каркасом з дерева. Визначити точну дату, коли рюкзак був уперше винайдений, складно, але те, що він вже використовувався 5 століть тому — це доведений факт.

Відомо, що з рюкзаком ходив по світу Ісус з Назарету, їх застосовували римські легіонери і лицарі-тамплієри. Трохи пізніше рюкзаки в різноманітних варіантах використовувалися майже в усіх арміях світу. Минав час, шкіра і дерев’яні каркаси стали замінюватися парусиною і сталлю, потім — капроном і алюмінієм. Сучасні рюкзаки виробляються з високотехнологічних синтетичних тканин і пластику.

Як зробити рюкзак своїми руками?, LadySpecial.ru

За конструктивним особливостям, рюкзаки бувають наступних категорій:

  • М’які — модель, в якій відсутній жорсткий каркас, із-за чого вона не призначена для перенесення важких вантажів.
  • Каркасні — повна протилежність м’яким моделям. Такі рюкзаки оснащені каркасом з боку спини і відмінно витримують тяжкості.
  • Станкові — в основі таких рюкзаків лежить металева рама, до якої прикріплюється якесь спорядження, наприклад, човен надувний. Використовуються такі рюкзаки переважно професіоналами або досвідченими туристами.

В залежності від призначення, виділяють такі види рюкзаків, як:

  1. Експедиційні — моделі великого розміру, мають каркасний або станковий зовнішній вигляд.
  2. Міські — рюкзаки, призначені для повсякденного використання, прогулянок і нетривалих поїздок.
  3. Штурмові — відрізняються компактністю і ергономічністю. Найчастіше застосовуються для походів в складних умовах.
  4. Спеціальні — це рюкзаки, які розроблені спеціально для вирішення певних завдань, наприклад, «рюкзаки-штани», рюкзаки для риболовлі, рюкзаки для перенесення дітей і т. д.

На сьогоднішній день існує величезна безліч їх видів зі своїми особливостями. Зшити в домашніх умовах рюкзак спеціального призначення, звичайно, навряд чи вийде. Тому краще зупинитися на більш простому, але не менш цікавому варіанті.

Рюкзак своїми руками: майстер клас

Як зробити рюкзак своїми руками?, LadySpecial.ru

Щоб зробити рюкзак, запасіться матеріалом, замками і блискавками, люверсами, шнуром з капрону, спеціальним фіксатором для шнура, ґудзичками або заклепками, широкою тасьмою, поролоном або тонким пінополіуретаном, пряжками і пр. фурнітурою.

Для початку визначтеся з тканиною. Вона повинна володіти міцністю, легкістю і непромокаемостью. Також можете зшити рюкзак зі старих джинсів. Головне — не віддавайте перевагу прогумованої тканини. Даний матеріал є важким і може потріскатися при мінусових температурах повітря.

Розстеліть тканина на горизонтальній твердій поверхні і намалюйте дно майбутнього рюкзака — воно може бути круглим або овальним. Виміряйте довжину окружності. Тепер покажіть прямокутник, довжина якого повинна бути дорівнює довжині окружності дна, а ширина — висоті рюкзака. З кожної сторони залиште припуски по 2-3 див. Також висоті рюкзака додайте 5-8 см на підгин зверху.

Візьміть ножиці, виріжте дно і бічну стінку, після чого зшийте. Верхній край підверніть і також прошийте. По краю верху вбийте люверси на відстані 5-7 см один від одного. У них потім можна буде протягнути шнур для стягування отвори. Дно рюкзака бажано зробити подвійним, він буде більш стійким. Для цього вкладіть всередину щільну прокладку.

Щоб змайструвати клапан рюкзака, зобразіть 2 однакові прямокутні деталі, шириною 20 см, а завдовжки не менше 35 див. Тепер зшийте їх і виверніть навиворіт. Верхню частину пристрочите до рюкзака, а до нижньої прикріпіть тасьму з пряжкою.

Для виготовлення лямок рюкзака потрібно взяти два шматки тканини прямокутної форми (ширина — 20 см, довжина 30-40 см) і 2 прямокутних шматка поролону за розміром в 2 рази вже. Тепер потрібно скласти кожен прямокутник уздовж, прошити з виворітного боку, вивернути і вкласти всередину поролонову частина, наскрізь прошити. Це у Вас буде верхня частина лямок.

А ось для виготовлення нижньої частини візьміть міцну тасьму шириною 3-5 см. Один кінець тасьми потрібно вшити всередину поролоновою лямки, а інший кінець заправити в пряжку. Завдяки цьому можна буде регулювати довжину лямки.

Як зробити рюкзак своїми руками?, LadySpecial.ru

Пришийте лямки до нижньої і верхньої частини рюкзака, зафіксувавши їх на тильній частині за допомогою невеликого прямокутного шматка тканини. Тут же за бажанням можете приробити і ручку для зручності перенесення. В якості застібок використовуйте ґудзики, кнопки або блискавку. Також, якщо є бажання, прикрасьте рюкзак зовнішніми кишенями та ін. декоративними елементами.

Читайте також:

Як бачите, зшити рюкзак в домашніх умовах, не становить особливої праці. А ось в грошах Ви зможете при цьому значно заощадити. Та й зовні такий аксесуар буде не схожий на інші. Можна навіть зробити рюкзак зі старих джинсів або шкіряних обрізків своїми руками. Експериментуйте і у Вас обов’язково все вийде!

Короткий опис статті: рюкзак своїми руками

Джерело: Як зробити рюкзак своїми руками? — LadySpecial.ru

Також ви можете прочитати