Жіночі рюкзаки

Як вибрати туристичний рюкзак

26.09.2015

Як вибрати туристичний рюкзак

Існує приказка, що чоловік вибирає туристичний рюкзак найчастіше під свою статуру, а жінка – в колір одягу. Але не все так просто! Якщо ви вирішили по-справжньому отримати задоволення від походу, радіти кожному новому дню, вам варто підійти до вибору рюкзака трохи серйозніше.

Після того як ви прочитаєте цю корисну статтю, ви можете перейти на сайт перевіреного інтернет магазину, де можна підібрати хороший туристичний рюкзак для походу або відпочинку. Перейти в інтернет магазин .

Розмір рюкзака

Як вибрати туристичний рюкзак
Для початку вам необхідно визначитися з кількома речами:

 1. Терміни походу. Надовго ви збираєтеся в похід? Це буде похід на вихідні в сусідній ліс або місяць, проведений на льодовиках Ельбруса?
 2. Вид походу. Це буде піший, кінний, водний або гірський похід?
 3. Вік, стать і фізична підготовка туриста.

Виходячи з цього можна розрахувати розміри майбутнього рюкзака, або, кажучи професійною мовою – обсяг. Обсяг туристичних рюкзаків вимірюється в літрах. Для дорослого туриста, що відправляється в похід на кілька днів, буде цілком достатньо рюкзака на 40 літрів. У той час як для тривалого походу краще доглянути рюкзак на 60 літрів і більше. Як правило, для тривалого походу середній обсяг жіночого рюкзака становить 60-70, а чоловічого — 80-90 літрів. Якщо водний похід або гірський, цей обсяг може бути трохи більше, так як з собою потрібно додаткове спорядження.

Вибір конструкції

Поговоримо про конструкції рюкзаків. Туристичні рюкзаки бувають трьох типів: станкові, м’які і каркасні.

Станкові рюкзаки являють собою мішок, який кріпиться до жорсткої металевої або пластикової рами. Жорстка рама зручна при перенесенні важких вантажів, але при цьому вона збільшує вагу рюкзака. Також рюкзак цього типу вважається найменш довговічним.

Другий тип — м’які рюкзаки. Вони дешеві, мало важать, порожній рюкзак можна компактно скласти. Цей тип не має жорсткої спинки, і тому, щоб уникнути дискомфорту в поході, до збору такого рюкзака варто підходити дуже уважно! Якщо у вас мама/тато чи бабуся/дідусь ходили в походи, напевно у них були рюкзаки одного з цих двох типів.

Сучасні туристичні рюкзаки переважно каркасного типу. В їх основі лежить каркас з металевих або пластикових вставок, розташованих в районі спини. Цей тип рюкзаків найбільш довговічний і зручний у використанні.

Основні елементи

Як вибрати туристичний рюкзак
Перейдемо до того, на які складові частини рюкзака важливо звертати увагу при покупці.

 1. Матеріали і якість пошиття. Насамперед, варто подивитися на те, з чого і як зшитий рюкзак. На сьогоднішній день найбільш поширені матеріали для туристичних рюкзаків – це Cordura та Oxford. Обов’язково перевірте надійність швів.
 2. Пояс і лямки. Також варто звернути увагу на пояс. Його функція полягає в тому, щоб брати на себе більшу частину ваги рюкзака, дозволяючи тим самим розвантажити плечі. Пояс повинен бути досить широким і м’яким, але при цьому тримати свою форму.

Те ж саме можна сказати і щодо лямок рюкзака, вони повинні бути широкими і товстими, не врізатися в плечі. Важливо, щоб довжина поясного ременя і лямок могла регулюватися. Звертаю увагу читачів Donlcc, що на багатьох рюкзаках існує плаваюча система кріплення лямок, вона дозволяє відрегулювати рюкзак під ваш зріст, що зручно.

Моделі туристичних рюкзаків бувають жіночими і чоловічими. Конструкція жіночої моделі дозволяє рюкзаку зручніше сидіти на жіночій фігурі, лямки на такому рюкзаку знаходяться ближче один до одного, а поясний ремінь може брати на себе трохи більше ваги.

 • Наявність додаткових кишень і підвісок. Практично у всіх сучасних рюкзаків зверху є клапан, він дуже зручний для зберігання різних дрібниць. Наприклад, там може лежати вітровка, карта або що-то для перекусу, під час шляху це все можна буде легко дістати, не розбираючи рюкзак.
 • Іноді загальний об’єм рюкзака розділений на два відділення: верхнє – трохи більше, нижнє – трохи менше. Нижнє відділення часто ще називають «мишачою норою». Туди теж можна покласти що-те, що потрібно кожен день, наприклад, спальний мішок.

  Також зручно наявність кишень з боків рюкзака, в них можна покласти килимок-пінку або пляшку з водою, закріпивши спеціальними стяжками.

  Зовнішні підвіски і кільця виявляються досить функціональними, до них можна прикріпити мотузки, вудку або льодоруб.

  Наявність чохла від дощу в комплекті не гарантовано, але річ однозначно корисна. Але при необхідності можна придбати окремо.

 • Примірка рюкзака

  При покупці рюкзака дуже важливо його відразу поміряти, відчути, як він сидить. Перед цим варто чимось наповнити рюкзак, тільки тоді він прийме правильне положення. Якщо ви знаходитесь в магазині, візьміть що-то з вітрин, а якщо вдома, то роль «вантажу» можуть виконувати книги або пляшки з водою. Відрегулюйте рюкзак за розміром і походіть трохи з ним, вам повинно бути дійсно зручно!

  На додаток можна сказати, що до рюкзака варто взяти з собою в похід кілька карабінів і пару запасних пряжок для поясного ременя (це найбільш часто ламається, предмет і при тривалому поході вони можуть виявитися безцінними).

  Виробники і ціни

  Як вибрати туристичний рюкзак
  Існує величезна безліч виробників туристичних рюкзаків. Як не загубитися в цьому розмаїтті? Серед іноземних виробників можна виділити таких як: Tatonka, Deuter, Black Diamond, їх моделі досить якісні, але за ціною вищою, ніж вітчизняні (від 4 000 руб.). З провідних російських виробників можна придивитися до RedFox, BASK або NovaTour (від 2 000 руб.). Багато моделей цих виробників за якістю зовсім не поступаються закордонним.

  Збір рюкзака

  Після вибору і покупки рюкзака, найімовірніше, вам ще належить його збір – теж заняття не з простих, особливо якщо робиш це перший раз в житті. Намагайтеся важкі речі укладати ближче до низу і спинці рюкзака. Досвідчені туристи зазвичай укладають рюкзак в лежачому положенні. Це дозволить наблизити центр тяжіння, і рюкзак не буде переважувати. До того ж багато речей так можна розмістити набагато компактніше. Ще одна порада: обов’язково всі речі укладайте в пакети, можна взяти з собою навіть штук 5-10 запасних. Чи допоможуть вони вашим речам залишитися сухими під час проливного дощу, знадобляться після вечері для упаковки продуктів. як показує практика, зайвими вони не бувають!

  Мірсоветов бажає вам нових відкриттів, і пам’ятайте, подорож в тисячу миль починається не тільки з першого кроку, але і з правильно обраного рюкзака!

  Короткий опис статті: жіночі рюкзаки, Як кажуть, чоловік вибирає туристичний рюкзак найчастіше під свою статуру, а жінка – в колір одягу. Але якщо хочете отримати задоволення від походу, до вибору рюкзака варто підійти серйозно. туристичний рюкзак, рюкзак для походу

  Джерело: Як вибрати туристичний рюкзак

  Також ви можете прочитати