Рюкзак

Як вибрати рюкзак для школяра

23.09.2015

Як вибрати рюкзак для школяра

Рюкзак для першачка – покупка набагато важливіша й відповідальніша, ніж стильно мамина сумочка чи солідний татків портфель. Як вибрати найкращий рюкзак для своєї дитини – підкаже Пізнайко!

1. Розмір
2. Вага

В ідеалі вона не має перевищувати 10 % ваги дитини. Інакше школяр зіпсує поставу. Для шкірного віку є нормативи ваги шкільної сумки: із книгами, зошитами й письмовим приладдям.

1-2 клас – 1,5 кг

3-4 клас – 2,5 кг

5-6 клас – 3 кг

7-8 клас – 3,5 кг

9-11 клас – до 4 кг

Вага порожнього ранця не повинна перевищувати 500-800 грам.

Покажіть дитині, як правильно збирати й носити шкільну сумку. Важкі предмети треба класти вниз і якомога ближче до spini – тоді вага рюкзака розподілитися рівномірно.

3. Лямки й ручки

На лямках мають бути пряжки, що що регулюються і дозволяють змінювати їхню довжину залежно від одягу й зросту дитину. Лямок має бути обов’язково дві. Не можна носити рюкзак на одній лямці – у цьому випадку його вага припадає на одне плече, що призводить до сколіозу. Звісно, лямки мають бути однакової довжини. Крім того – оббиті м’яким яким матеріалом, щоб не врізалися в плечі, міцні, прошиті, а не приклеєні. Ширина лямок – не менше 4 див.

Ручки мають бути гладенькими, без вирізів, випуклостей, гострих деталей.

4. Спинка

Тверда спинка й міцне дно дозволять зафіксувати хребет дитини. Твердість спинки та її оббивка мають запобігати тиску вмісту рюкзака на спину школяра. Сучасні виробники зазначають на своїх рюкзаках, що він ортопедичний. Гарний варіант – ортопедичний рюкзак із пластиковим каркасом, внутрішня частина якого прилягає до spini. (Якщо, звісно, цей пластиковий каркас не збільшить вагу рюкзака.)

Пам » ятайте, що:

— там, де рюкзак прилягає до spini, не можна розміщати предмети, які можуть травмувати; з цього боку має бути відділення для книг;

— на спинці має бути м’яка прокладка із тканини, що запобігає запотіванню spini дитини;

— усередині повинні бути відділення для зошитів і пеналів, а зовні – кишеньки для дрібних предметів.

5. Безпека

Зверніть увагу на наявність у рюкзака світловідображаючих елементів, яскравих кольорів, що впадають в око, ременів, значків, світлорозсіювачів з боків і в центрі рюкзака.

6. Зручності

Із зовнішньої боці «правильних» рюкзаків є відділення для сніданку, з фольгою всередині. Практично завжди воно є в імпортних дорогих рюкзаках. Нерідко до шкільного рюкзака виробники додають ще й коробочку для сніданків, а також сумки для взуття й спортивного одягу, пенал та інші приємні деталі.

7. Зовнішній вигляд

Звертайте увагу на вироби з міцної й водонепроникної тканини. Навіть якщо дитина виваляє такий рюкзак у грязюці або проллє на нього компот, його достатня буде протерти. А якщо все-таки доведеться випрати без видимих наслідків.

Майбутній школяр повинен обов’язково приміряти рюкзак (не порожній, а з книгами). Так ви одразу побачите всі недоліки (неправильний перерозподіл предметів, перекошені шві).

Купуючи рюкзак разом з дитиною, враховуйте її думку. Це ж її особиста річ і вона винна їй подобатися.

Дата публикації: 13.09.2012

Короткий опис статті: рюкзак Як вибрати рюкзак для школяра — поради батькам рюкзак, вибір, школяр, вага, поради, батечки

Джерело: Як вибрати рюкзак для школяра

Також ви можете прочитати