Різне

Як вибрати ортопедичний ранець для першокласника.

03.10.2016

Як вибрати ранець для першокласника

Опубліковано 08.07.2015

Як вибрати ортопедичний ранець для першокласника.
Літо — найгарячіша пора для батьків майбутніх першокласників. Головною турботою стає, як зібрати своє чадо до школи. Встигнути треба багато: купити все шкільне приладдя, форму, ранець. Мабуть, багато батьків задаються питанням: який вибрати ранець для першокласника, як правильно підібрати ранець, щоб надалі не виникли проблеми з поставою.

Мені доводилося піднімати шкільний ранець своїх онуків, здалося, що в ньому знаходяться не підручники і зошити, а силікатні цеглини. Тому для багатьох батьків тема вибору шкільних ранців є актуальною. Сьогодні навчимося правильно обирати ранець для школяра — першокласника.

Що краще: портфель, рюкзак або ранець

Наші бабусі і дідусі ходили в школу з портфелем, можливо, багато хто про це і не знають. Але, як виявилося носіння портфелів у багатьох з них позначилося на поставі з тієї причини, що важкий портфель тоді носили в одній руці і відповідно незміцнілий хребет дитини при ходьбі искривлялся.

Згідно санітарним нормам зараз найбільш оптимальним варіантом вважається ранець для першокласника з ортопедичною спинкою. В сучасних ранцях жорстка спинка і дно ранця дозволяють формуванню правильної постави дитини, при цьому вага рівномірно розподіляється з обох сторін.

Але і самі речі в ранці оберігаються від пошкоджень. Не новина, що діти ранець можуть упустити або кинути, або замість санчат скотитися на ньому з гірки.

Деякі школярі віддають перевагу ранцю рюкзак. Це непоганий вибір, якщо це підліток. Але і підліткам слід теж правильно вибирати рюкзак. У рюкзака, як правило, м’який корпус і всі предмети неможливо рівномірно розподілити, тому навантаження на хребет і плечі неможливо проконтролювати.

Якщо ваша дитина наполягає на купівлі рюкзака, то слід вибрати щось середнє між рюкзаком і ранцем, краще якщо це буде ортопедичний рюкзак шкільний для хлопчика чи для дівчинки.

Якщо ви вирішили купити ортопедичний ранець, то скористайтеся наступними порадами.

3 ради при виборі ранця

Ці поради допоможуть вам вибрати правильний ранець, який не зашкодить здоров’ю вашої дитини. На що слід насамперед звернути увагу при покупці ранця.

Спинка ранця

Краще всього купити ранець з ортопедичною спинкою. Спинка у таких ранців жорстка, повторює природні вигини хребта і допомагає формуванню правильної постави. Не слід забувати про м’якій підкладці, завдяки якій ранець буде більш зручним і комфортним.

М’які підкладки повинні бути і на лямках ранця. Ширина їх повинна бути не менше 4-5 див. Лямки обов’язково повинні регулюватися по довжині, як у верхній, так і в нижній частині. Все це обумовлено в Гості з виготовлення шкіргалантерейних виробів. Зміна довжини лямок дозволить максимально прилягати ранця до спини дитини.

Підкладки на спинці і лямках повинні бути виготовлені з сітчастої вентильованим тканини. У нижній частині ранця має бути спеціальний валик, завдяки якому створюється поперековий упор, на який припадає основний вага ранця.

Вага ранця

Вага порожнього ранця не має перевищувати 1 кг, а якщо в нього покласти необхідні підручники і зошити, то вага не повинен перевищувати 10 % від ваги дитини. Ці норми повинні дотримуватися, про що написано в санітарних правилах. І це повинні враховувати виробники ранців і вчителі, складові розклад уроків для школярів.

Законом визначені гігієнічні нормативи ваги шкільної сумки з вмістом в залежності від віку:

    1-2 клас – 1,5 кг; 3-4 клас – 2,5 кг; 5-6 клас – 3 кг; 7-8 клас – 3,5 кг; 9-11 клас – до 4 кг

І якщо ви помітили, що при вазі ранця не більше 1 кг і в ранці немає нічого зайвого, але вага перевищує вище написані норми, ви можете сміливо написати заяву на ім’я директора школи або завідуючому відділом освіти про порушення санітарних норм.

Як вибрати ортопедичний ранець для першокласника.

Але є ще один нюанс. Ви повинні правильно навчити дитину розподіляти речі в самому ранці. У відділенні, який ближче до спини, повинні розташовуватися більш важкі предмети – це підручники. В середньому відділенні повинні перебувати зошити, щоденник, пенал з канцелярським приладдям. У зовнішніх кишенях – відділеннях можна покласти продукти для перекусу або пляшечку з водою.

Світловідбиваючі елементи

Щорічно під колесами автомобілів гине понад 300 000 чоловік, з них п’ята частина – це школярі.

За нормами Госту на ранцях обов’язково повинні бути світловідбиваючі елементи, на які батьки не звертають увагу. При покупці ранця зверніть увагу, щоб ці світловідбиваючі елементи були розташовані ззаду, спереду і з боків. Деякі виробники при виготовленні ранців використовують флуоресцентні матеріали, які видно навіть у світлий час доби.

Не економте на якості

При покупці ранця зверніть увагу на тканину. Звичайно, кращою тканиною може бути шкіра, але такий ранець буде не дешевою і притому важким. Зараз виробники віддають перевагу шкільних сумках з поліестеру або нейлону. Такі сумки більш легкі, міцні і вологостійкі.

Обов’язково зверніть увагу на шви: вони повинні бути рівними і гладкими. Блискавки на ранці краще пластмасові і великими, вони повинні добре відкриватися і закриватися. Обов’язково перевірте роботу замків – блискавок, адже на них випадає дуже велике навантаження, скільки за день ці блискавки відкриваються і закриваються.

Вибирайте ранець з мінімальною кількістю різних пластмасових пристосувань, вже через деякий час вони можуть розколотися і дитина може просто поранитися про скол.

Краще всього вибрати ранець з водонепроникним пластиковим дном, «ніжками» і укріпленими кутами.

Купуйте ранець разом з дитиною

Вибрати ранець для першокласника — не легке завдання. Краще купуйте ранець разом з дитиною. По-перше, ви купите те, що сподобається дитині. А по-друге, обов’язково повинна бути примірка, ранець повинен відповідати росту і ваги дитини. При примірці зверніть увагу на наступні моменти:

    Ширина плечей дитини повинна бути рівною ширині ранця; Верхній край ранця не має бути вище плечей дитини; Нижній край ранця має бути на рівні попереку дитини; Ранець повинен щільно прилягати до спини дитини, можливо знадобиться відрегулювати довжину лямок; Вага порожнього ранця не має перевищувати 1 кг

Якщо при купівлі щось з цих пунктів не влаштовує, краще підібрати іншу модель або купити ортопедичний ранець в іншому магазині, можливо, ви там знайдете те, що вам потрібно.

Дорогі мої читачі! Якщо вам була корисна ця стаття, то поділіться нею зі своїми друзями, натиснувши на кнопочки соц. мереж. Мені також важливо знати вашу думку з приводу прочитаного, напишіть про це в коментарях. Я буду вам дуже вдячна.

З побажаннями доброго здоров’я Таїсія Філіппова

Короткий опис статті: рюкзаки для першокласника Багато батьків задаються питанням: який вибрати ранець для першокласника, як правильно підібрати ранець, щоб надалі не виникли проблеми з поставою який вибрати ранець для першокласника ранець з ортопедичною спинкою ортопедичний рюкзак шкільний для хлопчика чи для дівчинки купити ортопедичний ранець вибрати ранець для першокласника формування правильної постави

Джерело: Як вибрати ортопедичний ранець для першокласника.

Також ви можете прочитати