Різне

Як вибрати дитячі роликові ковзани

29.09.2015

8 Правил вибору дитячих роликів

Як вибрати дитячі роликові ковзани
Коли купувати перші ролики для дитини? З чого вибрати? На що звернути увагу? – це питання задають собі багато батьків. Давайте спробуємо розібратися.

Правило перше: ролики повинні бути від хорошого виробника.

Зараз в Росії продаються дитячі ролики фірм K2. Rollerblade. Roces. Fila. Powerslide. Ролики інших фірм (численні китайські виробники, розрекламовані Decathlon, Re:action і Спортивна колекція), як правило, набагато гірше за якістю і з «грандами» їх навіть не хочеться порівнювати(хоча немає правил без винятків та окремі вдалі моделі може бути і будуть служити вам вірою і правдою).

Правило друге: дитячі ролики повинні бути розсувними.

Це дозволить користуватися ними 2-3 сезони. У правильних виробників дитячі ролики – завжди розсувні.

Правило третє: ролики повинні бути зручними

Щоб вибрати зручні ролики, міряйте все, що є на розмір вашого чада. Правда буває, що маленька дитина може не зуміти в магазині відрізнити зручні ролики від незручних (і дорослі то буває, помиляються!). І тут на допомогу приходять такі правила

Правило четверте: ролики повинні добре підтримувати ноги

Нога дитини не повинна бовтатися і завалюватися в черевику ролика. І ніде нічого не повинно тиснути. Як визначити, чи добре ролики фіксують ногу? Добре застебніть і акуратно зашнуруйте черевик коника (буде прекрасно, якщо це зробить досвідчений продавець), і запропонуйте дитині прокотитися або пройтися, притримуючи його за руки. Якщо ноги завалюються на зовнішню або внутрішню сторону, значить, ролики недостатньо фіксують ногу.

Правило п’яте: дитячі ролики повинні бути легкими

Чим легше роликові ковзани, тим легше буде кататися вашій дитині. Різниця у вазі між різними моделями коньков може досягати 300 грам! А 300 грам для дитини, це все одно що для дорослого цілий кілограм. Уявіть, що ви навісили на своє взуття за кілограмової гантелі і намагаєтеся отримати задоволення від катання… Вийде? Напевно, немає.

Правило шосте: після раздвигания ролики повинні залишитися зручними

Подивіться, як саме розсуваються ролики. У більшості моделей при розсовуванні носок зміщується вперед. Це більш правильний спосіб раздвигания – адже дитині не доведеться звикати до іншого розподілу ваги відносно рами. У деяких моделей (Roces Orlando) зміщується назад п’ятка. Це вже фактор ризику, так як дитина може почати завалюватися назад при збільшенні розміру роликових ковзанів (оскільки центр ваги зміститься тому).

Варто звернути увагу на те, як змінюється підошва роликів, після того, як їх розсунути. У деяких моделях утворюється «неприємна сходинка», яка до того ж розташований у фізіологічно неправильному місці. У цьому випадку, врятувати ситуацію може тільки ще одна устілка.

Правило сьоме: колеса і підшипники повинно бути можна поміняти

На дитячі ролики ставляться нешвидкі підшипники (ABEC3) і колеса невеликого діаметру. І те й інше робиться для того, щоб ролики їхали повільніше і, щоб дитина, ще не вміючи як варто кататися, не влетів на швидкості під що-небудь тверде :)
Мета благородна… Але коли дитина навчиться кататися і захоче більш швидкі ролики, добре, щоб ви могли замінити і колеса і підшипники. Підшипники можна поміняти на всіх роликах, а от колеса більшого діаметру в деякі моделі роликових ковзанів поставити неможливо, вони просто не влізуть в раму. Та й знайти на заміну колеса нестандартного розміру (наприклад, 64 мм), дуже складно. Зате ролики з колесами 64мм менше важать (колеса маленькі, а гума досить важкий матеріал).

Правило восьме, найважливіше: разом з дитячими роликами треба купити захист

Крім роликів, треба буде придбати повний комплект захисту для дитини. Повний комплект — це наколінники, налокітники, надолонники. Захист повинна добре триматися і не сповзати з ліктів і колін. Для дітей, молодших 9 років, дуже рекомендуємо також купити шолом. Від цього залежить і безпека і задоволення від катання для вашої дитини. Падінь буде багато і краще, якщо при цьому буде битися і дряпатися захист, а не ваша дитина.

Удачі у виборі роликів для вашої дитини!

Короткий опис статті: як вибрати роликові ковзани для дітей 8 Головних Правил вибору дитячих роликів

Джерело: Як вибрати дитячі роликові ковзани

Також ви можете прочитати