Холодильник індезіт

Як розібрати пластиковий бак пральної машини Indesit WISL 86

19.10.2015

Як розібрати пластиковий бак пральної машини Indesit WISL 86

Продовжимо розповідь про те, як розібрати барабан пральної машини Індезіт (Indesit WISL 86) і замінити підшипники. У попередній статті ми самостійно розібрали пралку і у нас вийшло зняти бак з пральної машинки, в якому встановлені підшипники.

Чесно кажучи, ми відразу, як дістали і розпиляли бак, замінили підшипники з сальником, але писати про це не наважувалися. Одна справа читати, як пиляють і клеять інші, і зовсім інша справа — розпилювати бак самостійно. Але, по закінченні 5 місяців, можемо прямо заявити, що технологія працює, машинка почуває себе чудово і, як говориться: сміливо «пиляйте Шура, пиляйте».

Треба сказати, що ми спочатку звернулися в офіційний сервісний центр Індезіт, де нам відповіли, що пластикові баки, від будь-яких моделей, ремонту не підлягають і потребують повної заміни. Вартість виявилося такої (2/3 від ціни нової Indesit), що трохи додавши, можна купити нову машинку. Але справа в тому, що модель WISL 86 вузька, займає мало місця і міняти її на щось інше, нехай і нове, не хотілося.

Неофіційний ремонтний сервіс запропонував розпиляти бак і замінити підшипники за 1/3 від ціни нової Indesit, що в принципі прийнятно, але якось не хотілося віддавати пральну машину в ремонт без гарантій. Тим більше, що півроботи ми зробили самі.

загалом, якщо ви довіряєте неофіційними майстрам у вашому місті, краще зверніться до них. оскільки веселого в цьому процесі мало. Другий раз пиляти ми б не стали, та в принципі зараз і не доведеться, оскільки шов скріплений силіконом.

Ну, про все по порядку. Нам належить правильна заміна підшипників в пральній машині Індезіт (Indesit WISL 86) з пластмасовим, клеєним намертво, баком.

^ фото 0 — зіркоподібний болт. Ключ розміром Т-40

Розбирання пральної машини Індезіт (Indesit WISL 86) ми закінчили пошуком спеціального інструменту, так званий ключ «зірочка». З ключем все виявилося просто, в найближчому спеціалізованому магазині була куплена астероїд головка розміром Т-40. Навіть не довелося купувати набір, інші розміри для розбирання не потрібні.

^ фото 1 — зіркоподібний головка Т-40. Шестигранник під ключ 10

Для неї, за правилами, потрібна спеціальна «тріскачка», але ми обійшлися розвідним ключем, також можна скористатися звичайним ключем на 10, він підходить ідеально. Варто «звездатая головка» приблизно 1$. З її допомогою ми від’єднали «колесо» від барабана і нижній вантаж від пластикового бака. Як ми потім дізналися, цей болт, що кріпить «колесо», по різьбі оброблений клеєм і є ризик поламати «зірочку», будьте акуратні, якщо стане занадто туго вывинчиваться.

Як розібрати пластиковий бак пральної машини правильно

^ фото 2 — шуруп, краще використовувати саморізи з плоским капелюшком

Далі, ми не зробили це одразу, і тому на фото не видно, необхідно тонким свердлом зробити отвори в торці шва по всій окружності пластикового бака. Отвори потрібні, щоб в кінці склеювання затягнути бак шурупами. Робіть отвори на відстані приблизно 10-15 сантиметрів один від одного. Потім потрібно пройтися свердлом, трохи більшого діаметра, таким чином, щоб капелюшки шурупів «потонули». Робити це потрібно акуратно. Ми зробили це з побоювання, що капелюшки будуть надмірно тиснути і є ризик, що пластмаса трісне, коли станете закручувати шурупи з надмірним зусиллям. А взагалі, якщо у вас шурупи з плоскою головкою довжиною 15-20 мм, то не переймайтеся, утапливать не доведеться, у нас таких не було.

^ фото 3,4 — власне ось він — процес пиляння пластикового бака

Знадобиться ножівка по металу і, щонайменше, 2 полотна, краще 3-4. Вони, коли нові, легше пиляють. Не використовуйте двосторонні полотна для ножівки по металу. Вони дають широкий шов, що в принципі прийнятно, але небажано.

^ фото 5 — складний момент. Потовщення пластику, внутрішні перегородки.

Починайте пиляти з тієї сторони, яка вам більше подобається. За часом процес пиляння у нас зайняв 3 години. Пиляти потрібно точно по клейовому шву, його добре видно. Сам шов пиляти не складно, його глибина приблизно 7 мм. Незручно пиляти поруч з підведенням-відводом води. У цьому місці пластик товстий, з переходами, а потрібно зберігати перпендикуляр, не ухиляючись, що складно, коли полотно затиснуте в руці і грає. Ножівка по металу знадобиться лише на половині окружності бака, щоб розпиляти іншу частину, треба дістати полотно з ножівки і обернути ніж, наприклад, тканиною або скотчем, щоб не поранити руку.

^ фото 6 — що-то подрезалось ножем, щоб не мешалось ходу ножівки

^ фото 7 — розпиляний бак

^ фото 9 — вал бака

Після того, як бак розпиляний, витягайте металевий барабан, і потім можна витягати підшипники. Можливо, вам доведеться трохи стукнути по валу зі зворотного боку, щоб металевий барабан вийшов з дуже зношених підшипників.

^ фото 8 — внутрішній підшипник і сальник. У сальника є пружинка на внутрішній гумці. У нового сальника теж повинна бути, перевірте під час покупки

Витягуємо сальник — як вийде і чим вийде, сальник сидить щільно. Краще не ламати, він послужить зразком. Починаємо вибивати зовнішній підшипник. Бийте зсередини бака, під невеликим кутом, з допомогою молотка і металевого штиря довжиною 25±5 см або «тупого зубила». Бак потрібно розташувати під кутом, підставивши якусь підставку, наприклад, вантаж від пралки або між двох табуреток.

Підшипники у пральної машини Індезіт (Indesit WISL 86) теж сидять щільно, напевно клеєм, потрібні зусилля і важкий молоток, але не кувалда, такий собі, середній, нормальний молоток. Головне в цьому процесі — бити рівномірно. Вдарили з одного боку, вдарте з іншого, щоб підшипник не перекошувався. І так, потихеньку, «тюк-тюк», він піддасться і піде на вихід.

Після цього можна дістати внутрішній підшипник, потрібно бити зовні бака. Підшипники шкодувати не варто, навряд чи вони вам знадобляться в майбутньому, а от намагатися зберегти цілісність отвори, де вони сидять, треба. Нутрощі, де перебували підшипники, потім слід обробити дрібною шкуркою, від бруду та іржі. Що ще порадити важко, ви самі зрозумієте з якою силою і як слід бити.

Короткий опис статті: холодильник індезіт Як розібрати пластиковий бак пральної машини і розпиляти. Детальна інструкція, самостійний ремонт з фото. Як замінити підшипники у пралки WISL 86 холодильник індезіт

Джерело: Як розібрати пластиковий бак пральної машини Indesit WISL 86

Також ви можете прочитати