Туристичний рюкзак

Як правильно зібрати туристичний рюкзак

03.10.2016

Головне питання при підготовці до походу — як правильно зібрати туристичний рюкзак?

Щоб похід приніс тільки радість, до зборів потрібно поставитися відповідально і серйозно. Нічого зайвого і непотрібного брати з собою не слід, але і забувати необхідне, відмовлятися від предметів, які можуть знадобитися, сподіваючись на «авось не знадобиться», теж не варто.

Як правильно зібрати туристичний рюкзак

Все необхідне для походу слід нести. Мішки, поліетиленові пакети, сумки, нехай навіть дуже зручні і місткі з довгими ручками через плече – не підходять. Потрібен звичайний туристичний рюкзак з безліччю кишеньок, з зручними ременями (поясними, плечовими) і системою регулювання, з увігнутою м’якою підкладкою для спини, з виступаючою частиною для попереку, з плечовими лямками, регульованими по довжині і з легко розстібаються при необхідності пряжками. Якщо цього немає, можете бути впевнені: перед вами не справжній похідний рюкзак, а просто імітує його підробка. Економити на рюкзаку не варто. Адже від того, наскільки він буде зручним, залежить стан спини (а нести його потрібно саме на ній) в кінці дня.

Для тривалого багатоденного походу краще обзавестися великим рюкзаком (60-90 літрів), для невеликого походу підійде стандартний варіант — на 40-60 літрів.

Що покласти в рюкзак, щоб відчувати себе комфортно і йти було не тяжко?

Перш за все, потрібно взяти з собою:

    спальний мішок або ковдра; змінне похідне взуття і легке взуття для табору; змінна білизна, комплект речей для міста (чиста футболка, шорти або штани, які не мнуться), дві-три пари шкарпеток; вітровку або куртку, шапку або панамку; КЛМН – набір необхідного посуду (кухоль, ложку, миску, ніж), казанок; аптечку і предмети особистої гігієни (мило, зубну пасту, крем тощо); документи, фотоапарат (при бажанні) і карту; набір продуктів; інструменти, які можуть знадобитися в поході, моток мотузки; намет і килимок.

Все для туризму Ви зможете придбати тут .

Як укладати туристичний рюкзак?

Все похідне спорядження потрібно скласти так, щоб нічого не давило, не кололо, не заважало йти, щоб у випадку необхідності будь-яку річ можна було легко дістати, не виймаючи все інше з рюкзака.

Як правильно зібрати туристичний рюкзак
Існує одне правило укладання рюкзака: важкий – внизу, крихке – вгорі, м’яке ближче до себе, тверде – подалі від себе.
Все дуже просто: вниз кладуть найважчі речі, ближче до спини – м’які (спальник, ковдру, змінні і теплі речі), наверх – тендітні (деякі продукти, аптечка, фотоапарат). Документи і предмети першої необхідності (туалетний папір, ліхтарик, пляшка з водою тощо) – можна покласти до кишені. Тверді (змінні кросівки, інструменти) краще покласти ближче до зовнішньої стінки рюкзака, тоді вони точно не будуть тиснути спину під час походу.

Щоб в разі дощу речі не постраждали від води, кожен предмет потрібно покласти в окремий целофановий пакет. Деякі рюкзаки укомплектовані захисними чохлами від дощу, але навіть у таких випадках не варто відмовлятися від упаковки речей в непромокальні пакети.

Якщо похід планується груповий, то можна заздалегідь розподілити, хто бере набір гігієнічних приладдя. Немає сенсу в декількох шматках мила, тюбику зубної пасти, і т.д. Відповідальний за ці предмети понесе їх у своєму рюкзаку, звільнивши у кожного небагато місця для інших, необхідних всьому загону речей. На привалі в таборі мішечок з туалетним приладдям просто буде вивішуватися для загального користування. Точно так само можна вчинити з продуктами – розподілити їх заздалегідь. Таким чином можна не тільки заощадити місце в рюкзаках, але і зменшити їх вагу, що важливо для походу.

При бажанні намет і спальник можна укласти зверху на рюкзак, затягнувши стропами-стяжками. Так в рюкзаку звільниться ще трохи місця для потрібних речей.

спеціально для інтернет-магазину Miroshop

Короткий опис статті: туристичний рюкзак Що взяти з собою в похід? Як скласти речі в рюкзак? Якщо знайти відповіді на ці питання і правильно зібрати туристичний рюкзак, то задоволення від походу гарантовано.

Джерело: Як правильно зібрати туристичний рюкзак

Також ви можете прочитати