Ролики для дітей

Як навчити дитину кататися на роликах

31.07.2015

Як навчити дитину кататися на роликах
Як навчити дитину кататися на роликах

Як навчити дитину кататися на роликах
Хлопчисько років 8 пронісся зі свистом повз на роликах… Проводжаючи його поглядом я подумала… як він навчився так здорово кататися, адже він ще зовсім маленький.

Я бачила багатьох дітей школярів, які виносили ролики у двір і невміло намагалися на них шкандибати. Без захисту, без допомоги дорослих. На прямих ногах, нестійкий і долговязо.

І тут ця дитина на роликах. Досі пам’ятаю його. Тоді я подумала, що обов’язково навчу свого сина кататися також.

Гадки не маючи з чого почати, я шукала будь-які крупиці інформації і все, про що розповім в цій статті, було зібрано протягом 2-х років нашого з сином практики.

Отже, як же батькам навчити дитину кататися на роликах?

Перше питання, яким часто задаються батьки – необхідно самим володіти роликами? Якщо вмієте самі – добре, але це не головна умова успіху. Набагато важливіше ваше дитини бажання. І мотивація надовго вперед.

Коли починати навчання дитини катання на роликах?

На цей рахунок є різні думки. У дитячих групах навчають дітей з 5-6 років. Можна починати і раніше. Маленькі діти дуже здібні, якщо правильно їх навчати.

Ролики для дитини – це спосіб скинути надлишок енергії, розвинути координацію, зміцнити м’язи ніг і корпусу, а також виробити вольові якості – наполегливість і терпіння.

Наш досвід раннього навчання був успішним. Починали ми у віці молодше 2-х років. Звичайно, наші тренування були дуже своєрідними і короткими. Ми грали. Ми катали ролики. Ми ходили на роликах по квартирі. Ми їздили на роликах на кухню до бабусі і в кімнату до папи.

І наші роликові подорожі були короткими – 5-10 хвилин.

З 2-х років почалися прогулянки на вулиці. У 2,5 роки дитина перший раз відпустив мою руку і поїхав сам. Дивіться відео:

З 3-х років – регулярні поїздки. І з цього моменту став очевидний прогрес. В 3, 5 роки дитина впевнено сам ганяє, виконує спуски, розвороти, гальмування.

Адже якщо ми хочемо навчити дитину кататися впевнено і безпечно, ми повинні супроводжувати його в цьому шляху. Послідовно навчивши тримати рівновагу на роликах, правильно ставити ноги, правильно переносити вагу тяжкості в русі, повертати і гальмувати, спускатися з гірок і підніматися наверх, долати перешкоди і нерівності дороги, об’їжджати людей. Все це вимагає від батьків терпіння і часу.

Готові? Тоді поїхали!

  1. Інтерес і мотив. Створюємо інтерес у дитини. Покажіть дитині на прогулянці, як інші катаються. Виразіть свою зацікавленість, захоплення, схвалення. Поговоріть з дитиною про побачене. «Ти бачив, які коліщатка на черевиках», «ти помітила, як ця дівчина швидко їде? У неї спеціальні черевики з коліщатками – ролики»
  2. Вибір роликів . Сходіть разом з дитиною в спортивний магазин і виберіть ролики. Обов’язково приміряйте. Орієнтуйтеся на фірмові ролики: roces, rollerblades, powerslide, k2.
  3. Захист. Разом з роликами придбайте повний комплект захисту: шолом, наколінники, налокітники, надолонники. Також бажано мати 2-3 пари роликових шкарпеток на зміну.
  4. Початок занять. Починайте на неслизьким поверхнях – на траві у дворі, або на килимі в кімнаті. Дитина повинна навчитися впевнено стояти на роликах, присідати в них, опускатися на коліна і підніматися на ноги, робити кроки «ялинкою».
  5. Перша прогулянка. Виберіть рівну асфальтову доріжку або майданчик. Підтримуйте дитину за руку і катайтеся по цій доріжці. Зробіть такі прогулянки регулярними. Можна їздити в магазин або в сусідній двір, дитячий сад або в школу на роликах кожен день.
  6. Я сам! Коли дитина відчує себе впевнено – він сам відпустить руку. Не квапте його, ніжки повинні зміцніти і звикнути до нових рухів.
  7. Вдосконалення та техніка. Коли дитина вже сам почав кататися на роликах – прийшов час вчитися першим елементам техніки – ліхтарики.

8. Тренування. качайтесь по нерівних дорогах, скочуватися з гірок. Дайте дитині спробувати об’їжджати стовпи, тумби, нерівності на дорозі.

У розвитку дитини одне з найважливіших – фізичний розвиток. Воно дає дитині силу, впевненість, здоров’я. І якщо дитина добре координований, спритний і сильний – його мозок працює відмінно. З легкістю дитина освоїть будь-яку інформацію – читання, арифметика, друга мова, малювання, ліплення… Все буде виходити, тому що дитина розвивається гармонійно.

Як навчити дитину кататися на роликах
Пробуйте, у вас все вийде!

Це дуже захоплююче і цікаво стежити за прогресом своєї дитини. Підтримуйте і хваліть його за будь-які успіхи.

Якщо раптом щось не виходить і вам потрібні більш докладні інструкції, милості прошу Вас на вебінар «Ставимо дитину на ролики» . Це покрокове керівництво, яке дозволить Вам поставити дитину на ролики і навчити його кататися технічно і безпечно.

Короткий опис статті: ролики для дітей Все, про що розповім в цій статті, було зібрано протягом 2-х років нашого з сином практики. Отже, як же батькам навчити дитину кататися на роликах? Відео. Як навчити дитину кататися на роликах

Джерело: Як навчити дитину кататися на роликах

Також ви можете прочитати