Ролики для дітей

Як навчити дитину кататися на роликах?

01.08.2015

Як навчити дитину кататися на роликах?

Ролики – це не тільки захоплююче заняття, але ще й активний спорт, який допоможе дитині підтримувати хорошу фізичну форму. Тривалі прогулянки на роликових ковзанах всією сім’єю – це справжнє захоплюючу подорож, тому багато батьків вважають за необхідне навчити дитину кататися на роликах.

Зміст статті:

Зі скількох років можна кататися на роликах?

Перед тим, як приступати до здійснення задуманого, мами з татами зазвичай цікавляться, зі скількох років можна кататися на роликах. Фахівці запевняють, що жорстких вікових рамок у цього виду спорту немає, однак найоптимальнішим варіантом буде час, коли малюкові виповниться п’ять років, оскільки до цього моменту його рухова активність буде в нормі. У більш ранньому віці ставити малюка на ролики, якщо він сам не має сильного бажання, не варто, однак, якщо це робиться не з примусу батьків, а за особистою ініціативою дитини – починати заняття не забороняється.

Що знадобиться?

Багато батьків, загорівшись ідеєю навчити дитину кататися на роликах, відразу ж біжать в магазин, купують першу що попалася на очі пару роликових ковзанів потрібного розміру, і вже відчувають себе готовими виходити з малюком на перші тренування. Однак, поспішати не варто.

Дуже важливо правильно підійти до вибору перших роликів для дитини. Віддавати перевагу краще всього перевіреним брендам, а не самим дешевим варіантом, оскільки моделі роликових ковзанів відомих фірм не тільки прослужать малюкові довше, але і дозволять йому кататися з максимальним комфортом, оскільки зроблені такі ролики зазвичай з матеріалів високої якості. Ні в якому разі не рекомендується купувати для малюка безіменні моделі роликових ковзанів, випущених в Китаї.

Ролики – досить травмонебезпечний вид спорту, тому крім самих ковзанів, батькам варто не забути і про засоби додаткового захисту. Перед тим, як навчити дитину кататися на роликах, потрібно бути впевненим у безпеці малюка при заняттях, тому необхідно купити спеціальний захисний шолом, наколінники, налокітники і рукавички.

Як навчити дитину кататися на роликах?

Багато батьків вважають, що з завданням, як навчити дитину їздити на роликах, впоратися їм буде дуже легко. Насправді це твердження вірне лише в одному випадку – якщо самі батьки вміють добре кататися. Тільки людина, яка сама впевнено пересувається на роликових ковзанах, може правильно навчити малюка цього вміння. У всіх інших випадках спроби батьків навчити дитину кататися на роликах не здатні привести ні до чого хорошого.

Фахівці рекомендують звернутися за допомогою до професійного інструктора, який впоратися зі своїм завданням максимально швидко і без зайвих проблем. Багато мами з татами, жодного разу не стояли на роликових ковзанах, гордо заявляють: «Ми вчимо дитину кататися на роликах самостійно!», однак через кілька безуспішних занять їх ентузіазм кудись пропадає, і вони, визнавши свою помилку і втративши багато часу, все-таки вдаються до послуг дитячого інструктора.

Вчимо дитину кататися на роликах правильно

Якщо ж батьки більш-менш вміють стояти на роликових ковзанах самі, і вважають, що знають, як навчити дитину кататися на роликах самостійно, їм важливо запам’ятати кілька простих правил, які потрібно дотримуватися.

  • 1. Проводити перші тренування потрібно на ідеально рівному асфальті, без тріщин і вибоїн, щоб малюк, упавши, не отримав серйозних травм.
  • 2. Навчання краще всього проводити у веселій ігровій формі. оскільки діти найкраще сприймають нову інформацію, коли вона подається ним у процесі гри.
  • 3. Немає необхідності відразу ж намагатися навчити дитину складним вправам. Починати потрібно з самих легких азов і поступово ускладнювати програму.
  • 4. Перед тим, як навчити дитину їздити на роликах, потрібно дати йому час для освоєння правильної стійки, оскільки лише вміючи правильно утримувати рівновагу, дитина зможе зрозуміти, як саме треба рухатися на роликових ковзанах.
  • 5. Для закріплення нових вивчених стійок потрібно дати малюкові спочатку потренуватися на газоні, і лише потім переходити до повторення того ж вправи на асфальті.
  • 6. Якщо дитина відчуває невпевненість і боїться проїхати навіть мінімальна відстань самостійно, батькам краще стати на ролики самим і, тримаючи малюка за руку, покататися якийсь час разом з ним.
  • 7. Важливо навчити дитину правильно падати – приземлятися завжди потрібно вперед, на захист, а не на спину, оскільки в цьому випадку великий ризик отримати травми голови і хребта.
  • 8. Відпускати малюка кататися самостійно можна, лише переконавшись у тому, що він впевнено стоїть на роликових коньяках, тримає рівновагу, вміє утримувати положення на одній нозі, правильно падає і не відчуває страху перед самостійним катанням без підтримки з боку дорослого.

Короткий опис статті: ролики для дітей

Джерело: Як навчити дитину кататися на роликах?

Також ви можете прочитати