Вбудовувані холодильники

Вбудовуваний холодильник. За і проти.

13.09.2015

Вбудований холодильник.

За і проти.

Для охолодження, заморожування і зберігання різних харчових продуктів в будинку застосовуються як окремо стоять (соло), так і вбудовувані холодильники.

Якщо холодильники соло ні в кого не викликають питання (хоча, при нинішньому їх різноманітності, може бути, і даремно), то щодо вбудовуваних холодильників питань тьма. Викликано це тим, що у нас великого поширення вони поки не отримали, і, відповідно, завозяться в торговельну мережу той же у невеликому асортименті. Поступово ситуація змінюється.

По самому назвою «вбудований холодильник» зрозуміло, що цей вид побутових холодильників розрахований на монтаж в предмети меблів — зазвичай в кухонний гарнітур.

І справді, традиційний окремо стоїть холодильник буває дуже важко «вписати» в дизайн сучасної кухні — навіть, незважаючи на різні хитрощі заводів-виробників у вигляді виробництва різнокольорових холодильників.

Можна, звичайно, просто поставити холодильник «соло» в кухонну тумбу, але як надовго його вистачить? Не розрахований такий холодильник для експлуатації в умовах обмеженого охолодження компресора і конденсатора!

Для таких випадків існують спеціальні частково вбудовані холодильники.


Такі холодильники спеціально призначені для розміщення в нішах, проте лицьова панель не розрахована на додаткове декорування.

Зовні здається, що це звичайний холодильник соло, вмонтований в нішу. Однак, це не так!

У частково вбудованих холодильниках застосовується підвищена товщина теплоізоляційного шару охолоджуваного об’єму і передбачена додаткова система циркуляції навколишнього повітря — зверніть увагу на вентиляційні решітки над і під (на фото їх не видно) холодильником.

Звичайно, і такий холодильник впишеться далеко не в кожен інтер’єр кухні. Хоча, лаковані двері холодильника з нержавіючої сталі стануть невід’ємною частиною кухні в стилі Hi-Tech.

Якщо ви задумали робити кухню в іншому стилі, радимо вам звернути увагу на повністю вбудовуваний холодильник .


Саме такий вбудований холодильник буде непомітна сторонньому погляду завдяки своїм особливостям: він вмонтований в спеціальну нішу кухонних меблів (шафа для холодильника), а передня його поверхня прихована за декоративними панелями, які по дизайну абсолютно відповідають решті оформлення цього приміщення.

Розрізняються повністю вбудовувані холодильники по кріпленню фасадів: ковзне і жорстке. Вся різниця у принципі дії механізмів кріплення і повороту фасадів.

Якщо застосовуються спеціальні полози, то коли ви відкриваєте дверцята шафи, вона тягнеться по ковзних напрямних, як по рейках. Недоліки: поступове накопичення частинок бруду і пилу між дверками фасаду і холодильника; кут розкриття двері не перевищує 90 градусів.

При використанні шарнірного кріплення створюється щільне спільне закріплення дверей. У цьому випадку дверцят на шарнірах рухаються одночасно. Кут відкривання досягає 110-115 градусів. Та й жорстке кріплення вважається більш міцним.

Тепер про достоїнства і недоліки вбудованих холодильників .

На наш погляд перевага таких холодильників одне: дають можливість створити досконалий дизайн кухні!

Інші переваги, заявлені виробниками і продавцями, досить суперечливі:

економія дефіцитного кухонного простору. У чому полягає ця економія? Хіба що окремо стоїть холодильник буде займати більше місця? А якщо врахувати, що для монтажу вбудованого холодильника вимагається додаткова шафа, плюс обов’язковий зазор між стінками шафи і стінками холодильника, плюс деяке збільшення товщини теплоізоляції вбудованого холодильника — і все це виливається у вельми істотне зниження корисного охолоджуваного об’єму;

зниження шуму. Дійсно, до людського вуха буде доходити менше шуму, але відбувається це не з-за додаткових титанічних зусиль виробників, а через огородження всього холодильника додатковими декоративними меблевими панелями;

економічність в експлуатації. Це твердження досить сумнівне. Так, дійсно, у вбудованих холодильниках застосовується підвищена товщина теплоізоляції. Здавалося б, теплопритоки в охолоджуваний обсяг зменшуються, а значить, знижується витрата електроенергії. Однак, одночасно, з-за того, що холодильник вбудований в меблі, погіршується його охолодження конденсатора і компресора. А це призводить до суттєвого зростання витрат електроенергії. Та й довговічності роботи компресора це ніяк не сприяє!

І на закінчення: кілька бентежить вартість окремих моделей вбудованих холодильників (істотно дорожче холодильників соло!), яка ніяк не пояснюється ні корисним об’ємом, ні функціональними перевагами, ні, тим більше, дизайнерськими рішеннями самого холодильника.

Короткий опис статті: вбудовувані холодильники На наш погляд перевага вбудовуваних холодильників тільки одне: дають можливість створити досконалий дизайн кухні. кухня, холодильник, вбудований холодильник, вбудовуваний холодильник, переваги, недоліки

Джерело: Вбудований холодильник. За і проти.

Також ви можете прочитати