Холодильник індезіт

Усунення витоків холодоагенту в запененной частині шафи комбінованих

04.10.2015

Усунення витоків холодоагенту в запененной частині шафи комбінованих холодильників INDESIT і ARISTON

Часто зустрічається несправність побутових-вих холодильників — це порушення герметич-ності контуру, в якому циркулює холодоагент. Причин такого явища може бути багато — від заводського шлюбу, до недотримання правил експлуатації холодильних приладів.

Порушення герметичності системи все частіше-го відбувається в місцях стиків трубопроводів (трубок), розташованих в запененной частини хо-лодильников. Сам факт витоку холодоагенту може призвести до повної або часткової неработоспо-собности холодильника, а також виходу з ладу, наприклад, компресора.

Знайти місце витоку хладагента найчастіше до-вільно складно навіть з використанням спеціальних-відновних електронних течешукачів. Справа ослож-з’єднування ще й тим, що більшість сучасних-вих холодильників виробляються за технологією-ям, які передбачають розміщення трубопроводів в товщі стінок шафи. У будь-якому разі, пошук і усунення можливих витоків холодоагенту вимагає професійного вме-шательства

Запропонована нижче методика дозволяє послу-виявити і усунути можливі витоку хладагента в трубопроводах, прихованих в запененной частини ком-бинированных холодильників INDESIT та ВОДОНАГРІВАЧ з електронним і електрон-але-механічним керуванням і шириною шка-фа 60 див.

Якщо з допомогою шукача витоків місце витоку хладагента було виявлено, необхідно визна-литися зі способом її усунення. Якщо порушення герметичності системи відбулося від-критих для доступу елементах холодильника, витік усувають будь-яким відомим способом: пайкою, застосуванням локринговых з’єднань, заміною несправних компонентів і ін Якщо ж є підозра, що витік відбувається в скры-ту (запененной) частини шафи холодильника, виникають складнощі з доступом до цих місць і з визначенням конкретного місця витоку.

Розглянемо детальніше порядок дій з пошуку та усунення витоку хладагента в запе-ненной частині холодильника.

1. Роз’єднують капілярну трубку і фільтр-осушувач, а також від’єднують зворотний трубку від компресора. Вказаний фільтр можна утилізувати, так як при зворотному відновле-визначенні з’єднань необхідно використовувати але-вий фільтр-осушувач.

2. Відкручують гвинти кріплення конденсато-ра, а потім знімають сам конденсатор, поки-зано на рис. 7.1.

3. На задній стінці холодильника вирізають по периметру пластиковий аркуш (полионду) (рис. 7.2), не роблячи надріз в його верхній частині.

4. Знімають і згортають в рулон пластико-вий лист, помістивши його на верхній кришці холо-дильника і закріпивши там скотчем (див. рис 7.3).

5. Розмічають місця проходження трубопроводів на задній частині шафи, як показано на рис. 7.4. Після цього очищають від піни відзначений-ні зони на глибину, достатню, щоб забезпе-забезпечити вільний доступ до трубок. При вико-зміні даної операції звертають увагу на те, щоб не пошкодити провідники температурного датчика — вони проходять на висоті близько 50 см від відсіку компресора — див. рис. 7.4 (це стосується тільки холодильників з електронним управлінням).

Після очищення від піни зазначеної вище зо-ни, видно трубки (рис. 7.5), одна з яких сої-диняет між собою випарники морозильної і холодильної камер (ділянка 1-2), а друга являє собою поворотну магістраль (ділянка 3-4), що сполучає випарник морозильної камери і компресор.

Як виявила практика, в більшості випад-ев витік холодоагенту відбувається на стиках труб-ки, що з’єднує випарники морозильної і холодильної камер. Витік можлива з-за корозії трубок на цих стиках, інтенсивність якого збільшується при попаданні вологи (по-дяного конденсату).

Пошук точок витоку (на етапі, коли холодиль-нік ще не розібраний) на ділянках трубок 1-2 і 3-4 результату не принесе, з причини того, що піна і полионда будуть перешкоджати по-такої перевірки — пари хладагента можуть «про-сачиваться!» абсолютно в різних місцях задньої стінки. Але сам факт витоку в будь-якому випадку можна констатувати.

Виникненню корозії на поворотному тру-бопроводе (від випарника до компресора) мало-ймовірно через обігріву цієї магістралі двома капілярними трубками.

Тому при відсутності слідів корозії на цій трубці, заміну вказаної магістралі мож-але не виконувати.

Проте при виникненні будь-яких сумнівів у герметичності контуру на ділянці поворотного трубопроводу, трубку краще замінити (тим бо-далі, що всі попередні операції по розкриттю запененной частині шафи холодильни-ка вже були проведені).

Відрізають трубку, що з’єднує випарники холодильної і морозильної камер на ділянці 1-2 (рис. 7.5), залишивши вільні кінці довжиною близько 3 див. Обрізку трубок виконують спеціалісти-льним труборезным інструментом.

В точці 3 (рис. 7.5) відрізають трубку труборе-зом, залишивши кінець довжиною 3 см. Що ж стосується точки 4 — в цьому місці трубку відпоюють, напри-заходів, за допомогою газового пальника

Для заміни використовують мідну трубку (для кондиціонерів) діаметром 6 мм зі спеціаль-вим противоконденсатным покриттям (білого кольору). У місці з’єднання цієї трубки з испари-телем холодильної камери (точка 1 на рис. 7.5) використовують локринговую муфту 7/6. Інший кінець трубки (точка 2) з’єднують з випарником моро-зильной камери за допомогою муфти 6/6.

Заміна трубки на ділянці 3-4

З’єднання нової трубки із зворотного трубою випарника морозильної камери (точка 3 на рис. 7.5) виконують за допомогою локринговой муфти 7/6.

В точці 4 з’єднання трубок виконують мо-тодом пайки.

Після заміни трубок, з допомогою монтажної піни заливають вирізані поглиблення в задній стінці шафи холодильника і потім видаляють з-лишки піни після її застигання. Наступним кроком закріплюють пластикову полионду на зад-ній стінці з допомогою силіконового клею або двосторонньої клейкої стрічки

Далі встановлюють конденсатор, новий фільтр-осушувач і виконують роботи з вакуумування системи і заправки її холодильного-те. На закінчення проводять перевірку працездатності-здатності холодильника. При необхідності, перевіряють герметичність системи з допомогою шукача витоків.

Використовувані матеріали і компоненти

1. Ізольована труба для кондиціонерів діаметром 6 мм (довжиною 1.5 м для заміни однієї секції або 3 м — для двох секцій).

2. Локринговые муфти:

— 6/6, мідь-мідь (код 058196) — 1 шт;

— 7/6 (код 058202) — 2 шт.

3. Герметик для монтажу покринговых соеди-змін (LOKPREP);

4. Фільтр-осушувач.

5. Балон з монтажною піною.

Короткий опис статті: холодильник індезіт Усунення витоків холодоагенту в запененной частині шафи комбінованих холодильників INDESIT і ARISTON холодильник індезіт

Джерело: Усунення витоків холодоагенту в запененной частині шафи комбінованих холодильників INDESIT і ARISTON

Також ви можете прочитати