Ковзани

Тому.ру, Хто винайшов ковзани?

20.09.2015

Хто винайшов ковзани?

Тому.ру, Хто винайшов ковзани?

Людина катається на ковзанах вже більше 500 років! Катання по льоду набагато старше, ніж катання на роликових ковзанах, оскільки роликові ковзани з’явилися лише у вісімнадцятому сторіччі.

Коники на коліщатках використовувалися на дорогах Голландії приблизно 200 років тому, і ми не знаємо, хто насправді першим їх зробив і став на них. Один житель Нью-Йорка на ім’я Дж. Л. Плімптон в 1863 році винайшов роликові ковзани на чотирьох коліщатах. На них каталися на гумовій підстилці, саме цей різновид ковзанів зробила катання на роликових ковзанах популярним.

Наступним кроком у розвитку роликових ковзанів були ковзани з шарикопідшипниками. Коліщатка для перших роликових ковзанів робили з самшиту, але краю дерев’яних коліс занадто легко були марні. Скоро коліщатка стали робити з твердих сплавів або сталі. Приблизно до 1910 року гонки на роликових ковзанах були дуже популярні в Америці, а потім їх витіснили мотогонки і гонки на спортивних автомобілях. Але в тому, що роликові ковзани залишилися одним з улюблених видів спорту молоді, немає ніяких сумнівів.

Катання на ковзанах по льоду почалося приблизно в XVI столітті. В ті часи скандинави прив’язували до ніг ковзани, зроблені з кісток тварин, і ковзали по льодових поверхонь.

Потім з’явилися металеві ковзани, від яких пішли сучасні сталеві ковзани. Колись ковзани прикріплялися до ніг за допомогою довгих шкіряних ремінців. Пізніше ковзани стали прикріплятися до взуття з допомогою затискачів і ремінців. В даний час ковзани жорстко прикріплюються до черевиків.

Короткий опис статті: ковзани

Джерело: Тому.ру — Хто винайшов ковзани?

Також ви можете прочитати