Скільки кошту мультиварка

Скільки коштує побудувати будинок? . ibud.ua

17.09.2015

Скільки коштує побудувати будинок?

Мало хто з жителів великих міст, особливо які мешкають у багатоквартирних будинках, може похвалитися тим, що йому вистачає квадратних метрів. У більшості сімей дефіцит площі відчувається дуже гостро. Вирішити цю проблему намагаються по-різному в силу індивідуальних умов та фінансових можливостей. Одним із шляхів вирішення проблеми є будівництво приватного житлового будинку. Останнім часом такий варіант розглядається все частіше і в першу чергу в силу того, що купити нову квартиру у великому місті можуть собі дозволити лише одиниці. І якщо Ви вирішили побудувати будинки, то в першу чергу постає питання — скільки коштує побудувати заміський будинок?

Скільки коштує побудувати будинок? . ibud.ua

Перший тут треба вирішити питання придбання землі. Де її отримати або купити, який механізм вирішення цього питання? Немає потреби пояснювати, що вартість ділянки зростає буквально в квадратичній залежності по мірі наближення до міської межі. Безпосередньо в передмісті вартість землі вимірюється тисячами доларів за сотку. В той час, як ту ж сотку на відстані 40-50 км від міста вже можна знайти за 500у.е. а то й 300. Вартість також залежить від близькості доріг, рівня розвитку інфраструктури, наявності в селищі газу, каналізації і багатьох супутніх факторів. Будемо вважати, що земельне питання Ви вирішили, і потенційний забудовник спантеличений питанням — скільки коштує будівництво самого будинку.

Існує думка, що купити готовий будинок дешевше, ніж будувати будинок з нуля, оскільки будь-який товар з моменту покидання прилавка починає втрачати свою вартість. Але чи так це в питанні будівництва?

Відразу обмовимося, питання скільки коштує побудувати будинок розглядається для капітального кам’яного будинку для постійного проживання. Тут треба розуміти, що в суму, яка необхідна хоча б на першому етапі, входить не тільки вартість робіт або будівельних матеріалів. Будь-який будинок навіть найпростіший неможливо звести без проекту.

Скільки коштує побудувати будинок? . ibud.ua

В плані придбання проекту існує кілька варіантів розв’язання задачі, а саме:

— купити готовий проект. Благо, їх існує величезна кількість спеціалізованих журналах і каталогах. В цьому випадку вартість готового проекту становитиме близько 5-10у.е. за квадратний метр загальної площі майбутнього будинку. Тобто проект будинку в 150 квадратів обійдеться від 800 до 1500.е.

— замовити проект архітекторові. Це істотно дорожче — від 10 до 50.е. за квадрат. Цей варіант має ту перевагу, що проект буде виконаний строго під вимоги конкретного замовника і прив’язаний до певної місцевості з її рельєфом і комунікаціями.

— купити проект вже побудованого будинку у друзів або знайомих, або просто домовитися з господарем будинку, який вам зовні сподобався. Це не найпростіший варіант, але найдешевший. Цей варіант, до речі, може мати ще й ту перевагу, що ви зможете оглянути будинок вже в матеріалі, а не на папері і не в 3D візуалізації. Зазвичай в таких випадках проект обходиться не дорожче 400 у.е.

Правда, в першому і третьому випадку, так чи інакше, доведеться прив’язувати проект до конкретної місцевості, ландшафту та інженерних мереж, що обійдеться ще в 3-4 сотні. Тут знадобиться проведення геодезичних робіт. Разовий виїзд геодезичної бригади на місцевість, пише iBud.ua, коштує від 500 до 1000 гривень. Повна геодезична розробка з зазначенням всіх водоносних шарів, складу грунтів і видачею рекомендацій може обійтися в 7-8 тис. гривень для ділянки від 6 до 10 соток.

Скільки коштує побудувати будинок? . ibud.ua

Слід пам’ятати, що перед початком будівництва проект будинку в обов’язковому порядку має бути погоджений з усіма дозвільними інстанціями, інакше потім залагодження справ за будівництво без дозволу може вийти набагато дорожче.

Маючи проект неважко підрахувати вартість матеріалів. Зазвичай коефіцієнт похибки не перевищує 10-12% з урахуванням сезонних коливань цін. Ціни, як відомо, підростають до початку будівельного сезону, тобто навесні і спадають восени. Наведений коефіцієнт похибки може вилитися в кілька тисяч доларів в залежності від місцевості, де відбуватиметься будівництво будинку. Важливо пам’ятати, що одним з ціноутворюючих факторів є доставка будівельних матеріалів. Чим далі цегельний завод або ЗБК знаходиться від вашої земельної ділянки, тим дорожче обійдеться матеріал.

Будівництво будинку — статті витрат

Розраховуючи свої фінансові можливості перед початком будівництва корисно орієнтуватися в ринкових розцінки на будівельні матеріали і основні види робіт. Наприклад, зведення самої коробки будинку (чисто роботи муляра) обійдуться приблизно в 250 в.е. у перерахунку на квадратний метр площі без покрівлі і обробки, тобто 130-140 гривень на квадратний метр кладки при товщині стіни в півтори цегли (найбільш поширений варіант при будівництві не вище 2-х поверхів). На Вибір кількості поверхів впливають багато факторів.

Заливка кубометра бетону у фундамент коштує 500-600 гривень, включаючи виготовлення опалубки і в’язку арматури. Але це ціна договірна, вона може бути і вище і нижче по ситуації.

Вартість покрівельних робіт в середньому 140-160 гривень за квадратний метр майбутньої покрівлі без вартості матеріалів.

Кладка стіни з газобетонних блоків 50-60 грн. за квадратний метр стіни при товщині по короткій стороні блоку.

Накриття крокв бітумною черепицею (дана продукція знаходиться в каталозі в розділі Бітумна черепиця ) обійдеться у 80 грн. за метр (вартість матеріалу), що вдвічі дешевше натуральної черепиці.

Вартість цегли заздрості від його типу, якості і виробника. Найбільш дешевий рядний цегла обійдеться в 1200-1400 грн. за тисячу. При цьому вартість кладки як мінімум удвічі перевершує вартість матеріалу. Пустотіла цегла високої якості легше і краще зберігає тепло, тому і коштує близько 2400 за тисячу. Лицьовий (клінкерна) цеглу — від 3,5 до 4,5 грн. за штуку.

Скільки коштує побудувати будинок? . ibud.ua

Заливка фундаменту самостійно (з помічниками, друзями) при розмірі будинку 8х10м може скласти 1500-1600у.е. що на 25-30% дешевше покупки і укладання готових фундаментних блоків. Заливка фундаменту будинку, виконана підрядниками, обійдеться вже в 2400-2600у.е. Стрічковий фундамент значно вигідніше заливати безпосередньо на місці будівництва. Це обійдеться на 30-40% дешевше, ніж брати готові блоки із заводу ЗБВ.

На стіни такого будинку може піти 24-26 тис. шт. рядової цегли в залежності від типу кладки (цегла для будинку буде 20-22 тис. гривень).

Треба знати, що на практиці будинок майже ніколи не будують за один сезон. Одна з причин — за технологією фундамент повинен відстоятися півроку. У другій рік зводять коробку і дах будинку. В третій рік виконують обробку будинку. Таким чином, всі витрати по будівництву будинку можна умовно розділити на три частини.

Бригади і виконроби для будівництва будинку

Не останнє значення має і вибір підрядника для будівництва будинку. Бригадир-будівельників Володимир Шульгин, відповідаючи на питання iBud.ua скільки коштує побудувати будинок, зазначив:

Дуже істотну роль при будівництві будинку може зіграти вибір виконроба. Суть в тому, що забудовнику, яким би він не був майстром, навряд чи вдасться виконати всі роботи своїми силами, не залучаючи будівельну бригаду на підряді. Знайти ж професійну і бездоганно чесну бригаду справа набагато більш проблемна, ніж може здатися. Ми не в Німеччині і не в Швейцарії. Тому наявність досвідченого фахівця, який був би на стороні замовника принципово важливо. Як показує практика, заплачені йому гроші нехай і чималі дозволять уникнути розтрати, дрібного злодійства і порушення технологій на набагато більшу суму. А методів обдурити господаря у підрядників в арсеналі достатньо. Можуть використовувати при заливці фундаменту легшу або більш дешеву арматуру, замість зв’язування арматури сталевим дротом, її можуть прихопити точкової зварюванням. Опалубку можуть взяти в оренду, але сказати, що її довелося викупити. Замість 500-го можуть застосувати 400-ї, а то й 150-й цемент. Цемент може бути прострочений і куплений за безцінь. В несучі конструкції можуть підкласти перепалений цегла і так далі. Таких прийомів сотні. Коли ж об’єкт закінчений, знайти та розкрити обман вкрай важко.

Організувати роботу за будівельним підряду можна з однією фірмою широкого профілю, яка і запропонує проект (правда швидше типовий), і виконає весь комплекс робіт — аж до облаштування прибудинкової території. В цьому випадку економія коштів може скласти до 30 % порівняно з вартістю нового готового будинку. До плюсів цього варіанту можна віднести накатаність проекту, досвід зведення і заздалегідь відома кількість матеріалів, можливість подивитися будинки, побудовані раніше за цією схемою. Але тут будинок не буде оригінальний, а фірма, користуючись необізнаністю замовника, може непогано погріти руки на матеріалах.

Короткий опис статті: скільки коштує мультиварка

Джерело: Скільки коштує побудувати будинок? | ibud.ua

Також ви можете прочитати