Рюкзак

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

08.10.2015

Каталог статей

Рюкзаки. Види та призначення.

Рюкзаки. Види та призначення.

На рюкзак, як засіб переміщення вашого туристичного спорядження, потрібно звернути найпильнішу увагу, оскільки від його правильного вибору залежить не тільки задоволення, але і ваше здоров’я. Не рідко початківці туристи підходять до цього заходу досить легковажно, вибираючи або маленький рюкзак, або навпаки побільше, що б все влізло, перетворюючись у якусь подобу в’ючної тварини, або дешевше, або щоб було все. з безліччю різноманітних примочок.

Наше завдання зберегти ваші кровно зароблені гроші і вберегти вас від помилок з вибором.

Перш за все, ви повинні для себе вирішити: для яких цілей він, рюкзак, вам потрібен? Тому що всі подальші дії будуть відштовхуватися від цієї тези.

Існують такі види туризму:

1. пішохідний,

2. водний,

3. гірський,

4. лижний,

5. велосипедний.

Пішохідний

Для міцних тілом і духом чоловіків і жінок, протиставили безглуздому копання грядок на дачі влітку і поглинання телесеріалів взимку пізнавання природи і навколишнього світу. Об’єм рюкзака для чоловіків – 80-120 літрів, для жінок – 60-80 літрів. Само собою усереднені дані. Оскільки більшу частину часу рюкзак буде перебувати на вашій спині, вимоги до нього повинні бути підвищені. Ідеальний варіант, це коли рюкзак шиється безпосередньо по фігурі клієнта, але це в ідеалі. А фактично доводиться вибирати з того асортименту, який представлений в спортивних магазинах, в тому числі і в Інтернет торгівлі. Вибір і справді великий, якщо не сказати величезний, але з усього цього різноманіття слід вибрати два типи рюкзаків. Це м’які рюкзаки і каркасні рюкзаки. Інші типи ми розглядати не будемо, оскільки для пішого туризму вони не актуальні.

Отже, м’який рюкзак. Це фактично міський рюкзак підвищеного літражу, має вантажний пояс, профільовані і регульовані лямки, поздовжні і поперечні стяжки і поздовжні спинні опори, Підвіска пришита до мішка намертво.

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Рюкзак CampuS Lunar 65 Рюкзак Normal Атлант 70

Плюси: відносно невелика вага і недорогий за ціною ( близько 1500-2500 рублів).

Мінуси: невеликий обсяг (50-80 літрів), вимагає ретельної укладання.

Має сенс купувати, якщо плануєте нескладні походи в теплу пору року на 1-3 дня з мінімальною кількістю речей. В такий рюкзак поміщається приблизно двомісний намет, легкий спальник, туго скручена «пінка» (поліуретановий килимок) і… мабуть, що і всі. Всі інші речі доведеться щільно розпихати у вільний простір. Уявіть собі, як це при витяганні буде виглядати? Звичайно, і намет і спальник можна повісити на зовнішній підвісці, але надійніше все-таки прибирати територію.

Тому більш актуальним, на наш погляд, є придбання рюкзака каркасного. Що він із себе представляє? Це рюкзак з вбудованими алюмінієвими або пластиковими пластинами, що мають вигнутий вигляд, і повторюють вигин хребта, забезпечуючи щільний контакт зі спиною. При необхідності пластини можна витягнути. Для кращої вентиляції спини використовуються спеціальні «дихаючі» спинні опори. Підвіска має чотири положення налаштування (XL, L, M, S). Це означає, що переміщаючи по каркасу рюкзака підвіску можна регулювати під певне зростання туриста. Чим не високі технології? Я не здивуюся, якщо наступні серії будуть випускатися з використанням нано-технологій. Але якщо без жартів, то тут є і зворотна сторона: каркасна технологія веде до збільшення ваги, а використання вентильованої спини і регульованої підвіски до потовщення прокладки між рюкзаком і спиною, що призводить до розгойдування при ходьбі. Але все ж таки плюсів у каркасного рюкзака більше ніж мінусів.

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Рюкзак Normal Атлант 130 Рюкзак CampuS Expedition 100 Рюкзак Tatonka Bison 90

Плюси: Не вимогливий до укладання, великий літраж (80-130литров), зручність перенесення.

Мінуси: велика вага і висока ціна (понад 3000 рублів).

Так що вибір за вами.

Водний.

Рюкзак спеціалізований з великим об’ємом від 130 літрів. Служить для перенесення байдарок, та інших плавзасобів. Основні особливості: висота рюкзака не менш 130см для складання елементів каркаса, м’яка підвіска, відсутні додаткові кишені. У комплект деяких байдарок входить рюкзак для перенесення, але він нагадує скоріше велику дорожню сумку. У продажу такі рюкзаки практично не зустрічаються, тому вам, швидше за все, доведеться замовляти його індивідуально.

Гірський.

Можна умовно розділити на два типи: для гірського туризму і для альпінізму.

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Tatonka KATANGA 90

Рюкзак для гірського туризму — це, по суті, рюкзак з алюмінієвим каркасом, тільки більш наворочений, з зовнішньою підвіскою для мотузок, льодоруба, котів та ін. До підвісній системі вимоги дуже високі, тому необхідна індивідуальна підгонка. Літраж невеликий (максимум 80 літрів).

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Marmot Bomb Pack

До категорії гірських рюкзаків можна включити і станковий рюкзак, який представляє собою жорстку алюмінієву або пластикову раму на яку кріпиться необхідна підвіска: вантажний пояс, лямки, поперечні стяжки і сам мішок, який знімається при необхідності. Використовується виключно для закидання особливо важких вантажів для забезпечення життєдіяльності базового табору. Наприклад, при сходженні на Еверест.

Ну а що стосується альпіністських рюкзаків, то це окрема пісня. Так сказати рюкзак індивідуального пошиття. Всі самі передові технології використані у виробництві. Хто ходить в гори, той знає.

Лижний.

Можна сказати полегшена версія альпіністського рюкзака. Відсутній бічні кишені, каркас, вантажний пояс, замість якого широка поперечна стяжка, лямки пришиті безпосередньо до мішка. До цікавих аксесуарів можна віднести поильную систему, яка являє собою пластиковий резервуар на 1,5 літра і пластикову трубочку, яка виведена на лицьову сторону рюкзака для зручності використання. Якщо сказати простіше, то лижний, він же сноубордичний рюкзак річ надзвичайно корисна для всіх тих, хто катається на лижах, так і на дошках. Я не кажу про те, що для позатрасового катання (фрірайду) він просто життєво необхідний. Куди як не в рюкзак можна скласти аптечку, лопату, лавинний щуп і інше, але і при звичайному катанні по розмічених трасах не завадить. Знову ж куди покласти, наприклад, термос з чаєм і не тільки?

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Рюкзак Deuter Edge 30

Взагалі всім рекомендую мати потрібний цей рюкзачок.

Велосипедний.

До них можна віднести, як і наплічний рюкзак, так і багажний, який кріпиться на задній багажник велосипеда. Неоплачений рюкзак досить малий. Не більше 25-30 літрів.

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Рюкзак Ferrino M. B. A. 12+2

Скласти туди можна хіба що запасну зміну одягу, пару бутербродів, так і запасну майку лідера.

Найбільший інтерес для велотуриста являє рюкзак багажний. Він зроблений у вигляді штанів, де гузно закріплюється на багажнику, а штанини висять праворуч і ліворуч від заднього колеса.

Рюкзаки. Види і призначення., Статті., Все про рюкзаки., Каталог

Велорюкзак АКМЕ 70

Досить місткий. Принаймні, практично вся вантаж складається в цей рюкзак.

Але є один нюанс. Пред’являє великі вимоги до укладання. Важкі речі треба рівномірно складати в штанини, дотримуючись ваговий баланс, а потім заповнювати гузно. В цьому випадку вам не доведеться напружувати сили для втримання рівноваги.

Ну ось загалом і все про рюкзаки, хоча є ще й міські, для роликів, для лижних черевик і бозна ще чого. Але це все приватні випадки. І ще, не варто намагатися купити рюкзак на всі випадки життя. При всій, на перший погляд, схожість у них є відмінності, які згодом будуть помітні. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся пішохідним туризмом, не варто купувати рюкзак гірський, оскільки гірський має менший літраж і важче, а всі «навороти» гірничого рюкзака для похідного рюкзака просто не потрібні. І так у всьому іншому. Але, ми захопилися лірикою, а нам ще один момент треба прояснити.

Які необхідні деталі, які повинен мати «правильний» рюкзак?

• Вантажний пояс. Необхідна річ в сучасному похідному рюкзаку, правильно підібраний допомагає перемістити 50% ваги на стегна, розвантажити хребет і плечі (ключиці), перемістити точку кріплення лямок вниз на рівень лопаток, збільшити висоту і обсяг рюкзака. Пояс повинен бути шириною приблизно півтори долоні і товщиною приблизно 10мм і прошитий широкої стропою.

• Надійна пряжка. Вона повинна миттєво розкриватися. Кращою вважаються пряжки шведської фірми Nexus.

• Кишені. Кишень не повинно бути багато. Оптимальна кількість – три. На верхньому клапані і два з боків рюкзака для довгомірних предметів.

• Зовнішня підвіска. Річ корисна, а для альпіністських рюкзаків незамінна, так як із-за невеликого обсягу більша частина спорядження розміщується на зовнішній підвісці.

• Грудна стяжка. В принципі річ потрібна. Не дає звалюватися лямок з плечей. Компенсує неправильну підгонку лямок і всієї підвіски в цілому, якщо таке має місце.

І на закінчення: не женіться як піп, за дешевизною. Вибирайте перевірені бренди.

Короткий опис статті: рюкзак

Джерело: Рюкзаки. Види і призначення. — Статті. — Все про рюкзаки. — Каталог статей — Туризм по Уралу

Також ви можете прочитати