Рюкзак туристичний

Рюкзак . Комплектація . Тривожний чемоданчик

11.10.2015

Рюкзак

Рюкзак — найважливіша складова «тривожного валізки». Грамотно вибраний рюкзак забезпечить надійність, зручність і необхідну місткість. В ідеалі рюкзак краще вибирати виходячи з особистого досвіду носіння, але якщо такого немає, то в принципі для «тривожного валізки» цілком підійде будь-туристичний рюкзак, благо зараз у спеціалізованих магазинах, які торгують похідної амуніцією, повно самих різних рюкзаків на будь-який смак і колір.

1. Як вибрати рюкзак?
1.1. Типи рюкзаків

Рюкзаки бувають декількох типів:

1.1.1. «Колобки» або статутні солдатські вещмешки

Являють собою безформні мішки з брезентової тканини чи іншого матеріалу, мають дві плечові лямки. Статутний речовий мішок солдатський зав’язується на горловині допомогою самих плечових лямок, з допомогою петлі. Має обсяг 30 літрів.

Завантажений до межі наплечника не дуже зручний при носінні великих вантажів, оскільки центр тяжіння не розподіляється на спину і таз, а зосереджений в одній точці. За рахунок цього біг, подолання перешкод та інші активні дії в таких рюкзаках ускладнені — при наявності важкого вантажу може «перекинути» власника за зміщеного в бік центру тяжіння.

З плюсів вещмешков — вкрай низька ціна, вага і їх воістину тотальна «захист від ударів», перевірена роками експлуатації в ЗС СРСР/РФ. Наприклад, солдатські речові мішки, незважаючи на відверто непоказний і дешевий вид, є зразком якості — прості як «3 копійки», немає зламаних блискавиць, лямки не відриваються і витримують досить велику вагу.

Крім усього іншого, мають один важливий плюс, який дуже коротко і чітко озвучив один з користувачів в коментарях до цієї сторінки:

Рюкзак . Комплектація . Тривожний чемоданчик

1.1.2. Анатомічні рюкзаки

Даний вид рюкзаків являє собою мішок із синтетичної тканини (авизент), що має в своїй конструкції елементи з різних легких сплавів і пластику, предающих рюкзаку форму.

Рюкзак має «спину» частину рюкзака, що примикає до тіла і забезпечує комфорт при носінні.

Стяжки дозволяють регулювати обсяг рюкзака в залежності від його реального обсягу.

Поясний ремінь полегшує перенесення великовагових вантажів — при використанні такого ременя знімається навантаження з плечей і перекладається на нижню частину тулуба.

Грудна стяжка. фіксуюча між собою лямки рюкзака, забезпечує неможливість сповзання лямок з плечей і, як наслідок, стійкість рюкзака на тілі.

Зовнішні кишені призначені для більш дрібних і часто доставаемых предметів.

Клапан відстібається не повністю, часто на ньому присутній додатковий кишеню.

Розкриваються додаткові секції на дні для збільшують об’єм.

Об’єм рюкзака варіюється від 30 і більше (

130) літрів.

1.1.3. Станкові рюкзаки

Багато чого, сказане про анатомічний рюкзак, відноситься і до станковим моделям. За винятком того, що в основі станкових рюкзаків лежить рама, створена з алюмінієвого сплаву або вуглепластика, яка перерозподіляє навантаження в область попереку і надає рюкзаку форму. Відмітна особливість станкових рюкзаків — це їх жорстка конструкція. Станкові рюкзаки застосовуються туристами для тривалих піших маршрутів, коли є необхідність перенесення великогабаритних вантажів. Рама кріпиться до рюкзака з боку спини і дозволяє прикріплювати до неї додатковий вантаж. Станкові рюкзаки травмоопасни, т. к. при падінні нерідкі випадки пошкодження хребта про жорстку металеву раму.

1.2. Який саме рюкзак вибрати?

На нашу скромну думку, в якості оболонки для «тривожного валізки» краще використовувати речовий мішок солдатський або перевірений вами в реальному житті зразок імпортного рюкзака високої якості.

Речовий мішок має дуже низьку ціну — до 400 руб. Воістину вбити, не привертає уваги, але швидше за все не сподобається «естетам» і звикли до комфорту людям.

Ціна будь-якого середньостатистичного рюкзака починається від 1000 руб, але при цьому це буде рюкзак китайського виробництва і дуже низької якості. Говорячи простою мовою, «Китай» порветься відразу ж, як тільки ви завантажте його. Довіряти сучасному вітчизняному виробництву також не варто — під етикеткою «Зроблено в Росії» стоїть той же Китай.

Також варто врахувати такий фактор, як вага рюкзака. Автор цих рядків продав свій анатомічний рюкзак, який спочатку купувався під основу «тривожного комплекту». Причина досить проста — анатомічний похідний рюкзак важив 1,5 кг. що для тривожного комплекту просто неприпустимо.

1.3. Який обсяг рюкзака вибрати?

Об’єм рюкзака вимірюється в літрах. За обсягом рюкзак вибирається в залежності від того, скільки речей ви плануєте нести. Ми б порадили вам придбати рюкзак тільки після того, як основна частина предметів буде зібрана, і ви зможете адекватно оцінити той обсяг рюкзака, який вам потрібен. На нашу скромну думку, обирати рюкзак для «тривожного валізки» необхідно місткістю 30 — 50 літрів.

2. На що звернути увагу при купівлі рюкзака?

Як і при покупці будь-якої речі, необхідно звернути увагу на якість виробу. Рюкзак необхідно оглянути на наявність браку. Переглянути стан швів. Поцікавитися фірмою-виробником, наскільки авторитетним даний виробник на ринку подібних товарів.

3. Як укладати рюкзак?

Тут точної відповіді немає. Вважається, що важкі речі необхідно розташовувати ближче до спини, в нижній частині рюкзака. Основна маса повинна знаходитися на рівні плечей. Однак, часто витягнені з рюкзака речі, наскільки важкими вони не були, все-таки краще класти у верхню частину рюкзака або в додаткові кишені рюкзака, якщо вони є.

Групувати речі в рюкзаку найкраще за категоріями в поліетиленових пакетах. Детально про це написано в статті Упаковка речей в тривожному валізці .

4. Як НЕ треба робити

На фотографії нижче — суворий американський виши живальщик.

Тривожний комплект — не туристичний рюкзак і має іншу функцію — це набір предметів першої необхідності на випадок НС, коли навіть сусід може стат вашим ворогом. Ваш тривожний комплект не повинен привертати увагу і бути непідйомним. Він не повинен виділяти вас з натовпу і бути тягарем.

Короткий опис статті: рюкзак туристичний Рюкзак выживальщика тривожний чемоданчик, тривожний чемодан, тривожний комплект, тривожний набір, тривожний рюкзак, цивільний тривожний чемоданчик, виживання, вміст тривожного валізки, зброя, травматична зброя, guns, тушонка, рейтинг тушонки, розвантажувальні жилети, катастрофи, тривожний чемоданчик мвс, вижівальщік, выживальщики, склад тривожного валізки, Bug-out bag, Everyday carry, EDC, Сурвивализм, Сервайвализм, Сурвайвализм, виживанню, survival

Джерело: Рюкзак | Комплектація | Тривожний чемоданчик

Також ви можете прочитати