Купити ролики

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

03.10.2016

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

ЧАСТИНА I

ВИБІР

Яка фірма краще?

Це перше питання, з яким хочеться визначитися при купівлі — чи то автомобіль або черевики з колесами. Незважаючи на велику кількість фірм, які вважають свої вироби роликовими ковзанами, це — найлегший питання з тих, які доводиться вирішувати при купівлі роликів. Правильна відповідь: назва фірми не має значення! Сказав і додав: коли мова йде про виробників справжніх роликів, а не виробів, «зовнішністю нагадують ролики».

— Яка може бути різниця? Два черевика, по чотири колеса на кожному.

— Дивовижне — поруч:) Різниця є, і дуже суттєва. Не слід забувати, що спортивний інвентар — продукція технологічна. Щоб пояснити, що це слово — не порожній звук, доведеться звернутися до відверненому наприклад.

Перш ніж випустити, наприклад, штангу, дружний колектив фірми-виробника робить темряву розрахунків: щоб «млинці» не звалювалися, а гриф — не ламався в відповідальний момент, щоб руки з цього грифу не ковзали. Медики, інженери, конструктори займаються побудовою епюр і графіків, підбирають матеріали. Готова штанга ще раз перевіряється в лабораторії на предмет відповідності отриманого задуманому. У результаті виходить порівняно дорогий виріб, який можна без страху піднімати над головою.

Тепер уявімо, що компанія приятелів-механізаторів побачила в магазині «Спорттовари» таку штангу і вирішила в якості побічного бізнесу зайнятися виготовленням і продажем цього інвентарю. Палиця і палиця — що складного? Один здобував зекономлений метал, інший обтачивал, третій, який закінчив у дитинстві худшколу, — малював ярлик, четвертий — домовлявся з магазином «Спорттовари» і газетами. В результаті на прилавку з’явилася ще одна штанга. По виду неотличимая від першої, в півтора рази дешевше, та до того ж з барвистим ярликом і в одноразовому пакеті. Тільки от біда — при спробі підняти її розвалюється на частини і вислизає з рук на изумленную голову атлета. Завіса.

Не візьмуся сказати що складніше у виробництві — ролики або штанга, але створенням нової моделі «правильних» роликових ковзанів у серйозних компаніях займається не один десяток фахівців самих різних профілів — анатомія, ергономіка, матеріалознавство, промисловий дизайн. Зовнішній вид отриманої моделі — як надводна частина айсберга, під якою ховається скромне торжество сучасних технологій.

— А чому б все-таки не купити на ринку недорогі квітчасті ролики? Адже спочатку потрібно спробувати покататися, а якщо сподобається — купувати щось серйозніше і дорожче, правда?

— Головне, що часто і за зовнішніми даними, і «за паспортом» (який у ринкових роликів заміняють написи на черевику) такі «ролики» не будуть відрізнятися від справжніх. На ділі вас чекають незручний, ненадійний черевик, тендітні комплектуючі з наидешевейших матеріалів. На колесах доведеться не стільки котитися, скільки переступати — крутитися вони будуть дуже неохоче. При катанні що постійно буде відвалюватися, скрипіти і гриміти, виправдовуючи прийняте у ролерів презирлива назва цих виробів -«брязкальця».

Купуючи скрипучі, гримлять, незручні дешеві ролики, які не тільки недовговічні, але і просто не котяться, ви позбавляєте себе того, заради чого встаєте на колеса — задоволення від катання. Помучившись разок-інший, ви резонно вирішите, що ця забава не для вас. Потім, закинувши в кут дешевий виріб ви будете з співчуттям дивитися на ролерів («я вже знаю. «) Або, якщо ви людина неабиякого ентузіазму і спортивного характеру, в результаті купите-таки щось пристойне, викинувши таким чином на вітер гроші, заплачені за дешевку.

Всі відомі виробники випускають багато моделей роликів, намагаючись потрапити на будь-який смак і гаманець. Якщо вам кажуть, що ролики фірми «відмінно сидять на нозі», не вірте! У вас — інші ноги. І вам вони дорожче, ніж ноги автора такого висловлювання (а для нього, зрозуміло, всіх красивіше і стрункішою ноги, на яких він ходить).

Скоротимо все сказане до розміру думки: лише подивившись і помірявши максимально можлива кількість роликів різних виробників (поки вистачить терпіння міряти:) » ви знайдете Ролики .

Ролики з великої букви «Р»

Настав момент оголосити список виробників, чиї вироби в подальшому оповіданні будуть гордо називатися роликами. Кращі фірми, чию продукцію не перший рік використовують ролери всього світу. Якість роликів цих марок передбачувано і гарантровано.

Отже, в Росії без особливих проблем можна придбати моделі таких шанованих виробників:

Компанія вважається творцем сучасних inline-роликів — з колесами в лінію. Весь час існування компанія займалася вузькоспеціалізованим виробництвом — тільки роликові ковзани та аксесуари. У 2003 році була куплена компанією Tecnica, яку не треба представляти любителям гірських лиж. Злиття призвело до того, що під маркою Rollerblade тепер випускаються не тільки колишні модельні ряди, але й колишні ролики Tecnica.

На відміну від Rollerblade, під цією маркою можна зустріти не тільки ролики. K2 — це велосипеди, лижі, сноуборди та інше спортивне спорядження. У світі роликів фірма K2 знайома насамперед розробкою принципово нової технології «м’якого» черевика — SoftBoot — яка сьогодні є основною для роликових ковзанів всіх марок.

На жаль, сезон-2006 став останнім для роликів Salomon. Згідно із заявою Salomon, виробництво роликів під цією маркою в 2007 році буде припинено. Тим не менш, якийсь час знайти ролики цієї широко відомої марки з минулих колекцій буде цілком реально.

* * *

Тепер справа за вами — обійти магазини, де представлені ролики цих шанованих фірм, поміряти, порівняти і вибрати те, що до душі особисто вам. А мета того, що написано нижче — допомогти вам не помилитися у деталях, набагато більш важливих і менш очевидних для новачка, ніж вибір фірми-виробника. Якщо ви знаєте інші марки роликів і дивуєтеся чому цих фірм немає в трійці безумовних лідерів, можливо ви знайдете їх тут. Крім того, окремо слід згадати про двох фірмах-виробниках, не вписалися в трійку лідерів, в аутсайдери.

Tecnica

Це ім’я у світі роликових ковзанів більше не існує. До 2003 року ролики Tecnica заслужено стояли в одному ряду з продукцією вищезгаданих фірм. Після покупки в 2003 році фірми Rollerblade компанія Tecnica перевела під цю культову в середовищі ролерів марку випуск всіх своїх роликів. Тому починаючи з 2004 року роликових ковзанів Tecnica більше немає — є Rollerblade.

* * *

Powerslide

Німецька компанія Powerslide, як і Rollerblade, спеціалізується виключно на виробництві роликових ковзанів і аксесуарів до них. Вперше ролики Powerslide (модель Cell-FS) з’явилися в Росії в 2004 році і відразу привернули до себе увагу ролерів співвідношенням якості і ціни. У 2005 році модельний ряд фірми розширено і майбутнє роликів Powerslide виглядає багатообіцяючим.

Умовимося в термінах

В те, що написано далі, обов’язково будуть траплятися слова, що позначають основні функціональні частини роликових ковзанів. Ось вони:

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

Тут не вказані тільки шнурки. Сподіваюся, ви їх знайдете самі, в якості самостійного завдання:)

Це солодке страшне слово.

знову Йдеться про виборі. На цей раз — про вибір моделі. Для простоти уявімо, що ви приходите в Ідеальний Магазин, де на прилавках представлені всі моделі роликів всіх виробників. З наявністю розмірів теж немає проблем. Розбігаються очі? Не дивно. Давайте пригадаємо, що ви купуєте свої перші в житті ролики і розберемося в тому, що вам треба. Але спочатку, поки очі не розбіглися остаточно, звузимо поле для вибору і поговоримо про те,

Що точно не слід брати

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
— Чому на більшості роликів колеса великі, а на деяких — зовсім маленькі?

— Якщо черевик виконаний з литої пластмаси і до нього прикріплена низька рама з маленькими колесами, це — так званіагресивні ролики — для ковзання по перилам, стрибків з парапетів і всього того, що ви зможете побачити в будь-якому екстремальному ролер-відео. З об’єктивних недоліків агресивних ковзанів для новачків можна назвати відсутність вентиляції і незручність пересування по нерівному асфальту з-за маленьких коліс. Відкладіть їх в сторону. Це в будь-якому випадку ролики для початківців. Навіть якщо ви плануєте в майбутньому займатися агресивним катанням, перші кроки краще робити на звичайних роликах початкового рівня, щоб спроыгивая з поручнів не замислюватися про гальмування:)

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
— Чому на деяких моделях за п’ять коліс?

— Це коньки, що дозволяють розвивати максимально можливу швидкість. Вони призначені для літніх ковзанярів, а не для тих, хто перший раз встає на ролики. Недоліки для новачків: довга рама знижує маневреність, відсутня або недостатня бічна підтримка ноги, дуже висока ціна (від $400). Виключаємо ці ролики з подальшого розгляду.

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
— А ці ролики схожі на хокейні льодові ковзани! Тільки замість лез — колеса.

— Це і є роликові ковзани для хокею. У Росії — досить екзотичне явище, але за кордоном роликовий хокей (inline hockey) мало поступається за популярністю традиційному. Основна частина ролер-хокеїстів — хокеїсти льодові, не бажають залишати улюблений спорт в літній сезон. Хокейні ролики розраховані на спортсменів з добре тренованим сильним гомілковостопним суглобом, і за багатьма параметрами не відповідають вимогам, що пред’являються до роликів для початківців — завжди виключно швидкісні, з дуже короткою жорсткою рамою і спеціальної «хокейної» постановкою коліс — дві передні осі розташовуються на 4 мм нижче двох задніх. Їх черевик, як правило, — копія аналогічних льодових ковзанів тієї ж фірми (найвідоміші з них — вже відомий нам Bauer, Mission, Final) з недостатньою для новачка бічною підтримкою ноги. Ми ж говоримо все-таки про роликах, тому, якщо льодовий хокей за межами телевізора — не ваша пристрасть, не будемо приміряти хокейні моделі. Слід додати, що в російських магазинах ця різновид роликів зустрічається виключно рідко.

Ролики для початківців

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
Крім перерахованих «роликів не для всіх», існують моделі, що виглядають цілком звичайно, але розраховані на тих, хто має досвід спортивного катання. Або хоча б в недавньому минулому серйозно займався аналогічним спортом. Це так звані «тренувальні » моделі, спеціально заточені під швидке катання. На даний момент у Salomon це серія Pilot. у K2 це випускалася в 2002-2003 роках серія MOD. у Rollerblade — ролики лінії Lightning. Всі перераховані моделі володіють високими швидкісними качеествами, але для початківців можуть виявитися дуже швидкими. Чим це загрожує? Частими падіннями, перш ніж навчиться тримати рівновагу і гальмувати. Причому, часто — падіннями на швидкості з можливими найсумнішими наслідками.

Як дізнатися такі ролики? Це буває складно зробити і залишається сподіватися лише на совість продавця, який не запропонує вам більш дорогі «просунуті» моделі, численні синці від катання на яких будуть гоїтися ще довго. Візуально такі ролики зазвичай відрізняються більш довгою і високою рамою і іноді -нижчою манжетою. Напевно можна гарантувати лише одне — тренувальні моделі завжди істотно дорожче моделей початкового рівня.

Моделі FSK (freeskate ) фірми Salomon, які мають короткої рамою і посиленим черевиком, принципово не оснащені гальмом у стандартній комплектації, за всіма характеристиками не є роликами для початківців, але, як показав дворічний досвід виключно успішних продажів цієї серії, цілком можуть бути першими роликами, і особливо — для людей вагою більше 90 кг

Що в залишку?

А залишилися ролики самого популярного у широкого кола покупців і тому самого численного сімейства фітнес (fitness). Розберемося з ними від великих до дрібних деталей. Після розповіді про кожної деталі я дозволю собі суб’єктивний висновок «вибір для початківців ролерів».

Черевик

— Чому деякі ролики схожі на кросівки на колесах, а деякі цілком пластмасові?

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

— Якщо говорити про походження роликових ковзанів, то ближче вони, мабуть, до гірськолижних черевиків. Звідси і спадковість. Коли-то всі ролики робилися суцільнолитими з пластику з м’яким внутрішнім черевиком. Потім фірма K2 зробила революцію, народивши ідею SoftBoot. робити роликові черевики схожими на кросівки, посилені де треба міцним пластиком. На сьогоднішній день переважна більшість фітнес-роликів всіх виробників мають м’який черевик.

Переваги м’якого черевика: комфортне облягання ніг, хороша вентиляція (такі черевики виготовляються зі спеціальної тканини, що пропускає повітря), легкість. Недоліки: теоретично більш низька міцність при падіннях і ударах, тенденція до деформації при сильних бічних навантаженнях (т.е. черевиків як би скособочивается, якщо довго тренувати, наприклад, катання на зовнішніх поверхнях коліс). Є ще одна незручність. На багатьох моделях з м’яким черевиком сам черевик не відділяється від рами з колесами. Відповідно, якщо необхідна прання, доводиться знімати колеса і прати ролики разом з рамою. Це не страшно, але незручно.

Вибір початківця. м’який черевик.

Рама

— Одні рами металеві, інші — немає. Які віддати перевагу?

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

— Металеві рами зазвичай робляться з жорстких і легких алюмінієвих і магнієвих сплавів. Завдяки високій жорсткості вони краще передають толчковое зусилля — простіше кажучи, на них простіше розганятися і підтримувати швидкість. З іншого боку, більш чітко передається від рами на черевик вібрація при катанні по нерівній поверхні, що вимагає додаткової амортизації всередині черевика. Загальна тенденція виробників — оснащувати металевими рамами більш швидкісні моделі, орієнтовані на підготовлених ролерів. На всіх, без винятку, бігових моделях стоять саме металеві рами.

Металеві рами гнуться — це одна з основних причин їх виходу з ладу. Кращий спосіб застрахуватися від такої поломки — купувати ролики перерахованих вище виробників. Якщо вже на них варто рама з металу, то будьте впевнені — погнеться вона тільки в аварійній ситуації (наприклад, від дуже сильного удару спереду-збоку). Металеві рами на неякісних роликах дуже часто по фізичним параметрам просто не призначені для катання, а іноді легко гнуться навіть руками.

Альтернатива металу — пластикові рами (іноді їх називають композитними ). Найпопулярніші матеріали для них: нейлон (nylon), скловолокно (fiberglass), карбон (carbon composite або просто «cc» ). Такі рами менше віддають по ногах при катанні по нерівній поверхні. Вони важче металевих. При ударі не гнуться, а лише дряпаються або, при особливому завзятості роллера, тріскаються.

Дуже докладно про різні матеріали для рам написано тут .

Часто рами бувають знімними. Теоретично це зручно, оскільки в разі поломки можна замінити тільки раму. В даний момент з запасними рамами до фітнес-роликам в Росії, м’яко кажучи, неважливо.

Специфічна неприємність, що підстерігає власників ковзанів зі знімною рамою — можливість мимовільного відкручування гвинтів, що кріплять раму до черевика. Відбувається це чомусь в самі невідповідні моменти і купивши такі ролики не забувайте перед кожною поїздкою перевіряти достатньо туго затягнуті кріпильні гвинти.

досі, як правило, кожна фірма використовує свій стандарт кріплення рами Нещодавно розроблений і активно впроваджується стандарт UFS (Universal Frame System) дозволяє вибирати рами для різних видів катання і просто «на смак і колір», після чого запросто прикручувати їх до одного і того ж черевику. З кожним роком все більше виробників підтримують UFS, тому. з прицілом на майбутнє, напевно, сто іт придбати ролики зі знімною рамою цього стандарту.

Вибір початківця. пластикова рама.

Колеса

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
— На колесах написані якісь цифри. Наприклад 76/78А Що за ними приховано? І взагалі, чим відрізняються різні колеса?

— Колеса розрізняються за двома основними параметрами — діаметр та жорсткість. Цифри на колесах позначають діаметр в міліметрах і жорсткість в умовних одиницях за шкалою «А».

Діаметр. Найчастіше зустрічаються колеса діаметром (76-82 мм) — вони найбільш універсальні для фітнес-роликів. Чим більше діаметр колеса, тим простіше підтримувати швидкість і менше відчуваються виступи та нерівності покриття. Колеса 84 мм використовуються на бігових моделях.

Одна з перспективних новинок сезону-2005 — ролики з колесами діаметром 90 і 100 мм. Передбачається, що купувати ці ролики будуть досвідчені ролери, на швидкісний біг.

Жорсткість. Найбільш популярний діапазон жорсткості — від 78A до 85A. Чим більше цифра, тим жорсткіше колесо. Чим жорсткіше колесо, тим краще воно котиться по поверхні, тим сильніше відчуваються нерівності під колесами, тим гірше зчеплення з дорогою на поворотах. Як правило, жорсткі колеса (83A — 85A) використовуються досвідченими ролерами, а новачкам більше підходять колеса 78A — 82A.

Колеса з часом зношуються. При нормальному катанні 3-4 рази в тиждень і вазі катається близько 80 кг колеса 76/78А, повністю стираються за два місяці. Більш жорсткі колеса, як правило, служать довше м’яких.

Вибір початківця. діаметр 76-80 мм, жорсткість 78A-80A.

Підшипники

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР
Підшипники в роликах приховані від очей покупця. Може, тому їх оточує найбільшу кількість міфів, найшкідливіший з яких — підшипники, нібито, є визначальним фактором при виборі роликів. Дуже часто люди, які знають про роликах чуток, прийшовши в магазин напористо твердять щось на кшталт: «Я знаю, що ролики розрізняються за номерами — третій, п’ятий і сьомий. Мені потрібні сьомі ролики». Щоб не виглядати таким комічним горе-знавцем, прочитайте нижченаведені основні факти з життя підшипників.

Факт перший. Кожне з восьми коліс роликів обертається завдяки парі підшипників. Легкість, з якою котяться ковзани і розвивається швидкість багато в чому залежать від якості підшипників, захованих в колесах.

Факт другий. «Треті», «п’яті» або «сьомі» — це класи точності виготовлення підшипників, популярну назву міжнародних машинобудівних стандартів ABEC-3. ABEC-5 та ABEC-7. визначають точність полірування деталей підшипника. Чим більше номер, тим менше тертя в підшипнику, і тим легше він прокручується, що позитивно позначається на легкості руху роликів. Найбільш масові види підшипників — «п’яті» і «сьомі».

Факт третій. Всі ролики шанованих виробників оснащені хорошими підшипниками відомих марок.

Факт четвертий. Ні одні дешеві ролики невідомих фірм не комплектуються хорошими підшипниками. Що би не свідчили написи на роликах, що б не говорили продавці — не вірте.

Факт п’ятий. Починаючи з сезону-2005 виробники роликів встановлюють на деякі моделі підшипники нового стандарту ILQ. розробленим спеціально для роликових ковзанів на зміну ABEC. Якщо він приживеться, то все «треті», «п’яті» і «сьомі» скоро стануть надбанням історії.

Факт шостий. Не всі покупці знають, що підшипники — не незмінний атрибут купуються роликів, а витратний матеріал. Як і колеса, їх можна замінити на будь-які сподобалися. До того ж підшипники зношуються з часом і міняти їх все одно доведеться.

Факт сьомий. В модельних рядах провідних фірм у 2004 році практично всі ролики початкового рівня комплектуються підшипники ABEC-5, у 2005 році тенденція збереглася.

Вибір початківця. не вибирати ролики підшипників:)

Дрібні приємності

Особливий акцент продавці роблять на фірмових дрібницях кожного виробника і окремих моделей. Це може бути зручна система швидкої шнурівки (quick lace ), що дозволяє швидко і рівномірно затягнути шнурки на черевику, «кліпси з пам’яттю», полегшують застібання або кліпси «з підкачкою», що дозволяють з допомогою спеціального механізму швидко і точно підігнати манжету по нозі. Додаткові системи гасіння вібрації на нерівностях (antishock ). «Активний» гальма (ABT ), змушує загорятися очі найбільш далекоглядних новачків. Повстяний язичок черевика, щільно і м’яко фіксує ногу. Таємничий «рокеринг» (rockering system ) — можливість за допомогою спеціальних вставок в раму (ексцентриків) підняти переднє і заднє колеса для підвищення маневреності за рахунок стійкості.

Приємно усвідомлювати, що виробник твоїх роликів проявив турботу і в дрібницях. Але повірте, це — саме дрібниці. Їх відсутність не зіпсує вам катання. І навпаки, вони ніколи не зроблять катання приємним, якщо ролики будуть вам не по нозі. Тому, забувши на час про дрібниці, зосередимося на самому головному: як міряти ролики .

Ролики для чайників. Частина 1, ВИБІР

© Меф . 2002-2006

Передрук матеріалу можлива лише з письмового дозволу автора

Короткий опис статті: купити ролики

Джерело: Ролики для чайників. Частина 1 — ВИБІР

Також ви можете прочитати