Холодильники норд

Ремонт холодильника НОРД.

11.10.2015

Ремонт холодильника НОРД

Холодильники виконані у вигляді підлогової шафи з настановної площиною. Між зовнішнім шафою і внутрішньою камерою знаходиться теплоізоляція з пінополіуретану. Герметичність дверних прорізів досягається з допомогою еластичних ущільнювачів з магнітними вставками. Холодильні камери висвітлюються електричною лампочкою, яка включається автоматично при відкриванні дверей і вимикається при її закриванні. Охолодження продуктів в холодильниках здійснюється герметичним компресійним холодильним агрегатом, що працюють на R12 або R134а. Для пуску електродвигуна компресора з напругою 200-240 В, частотою струму 50 Гц, а також для захисту обмоток від перевантажень застосовано пускозахисний реле.

Холодильники «NORD-416», «NORD-431», «NORD-517», «NORD-417»

Холодильники однокамерні. У верхній частині холодильника розташована морозильна камера, в якій підтримується температура -12 °С. В холодильній камері, розташованій у нижній частині шафи, температура 5 °С. Для підвищення рівня комфортності конструкція холодильника дозволяє здійснити перенавішування дверей для право — чи лівостороннього відкривання, переставити полиці і судини холодильної камери по висоті з інтервалом 50 мм, переставити полиці двері холодильної камери, а також обмежити відкривання дверей на кут 90 або 120°. Для переміщення по підлозі холодильники обладнані двома роликами.

Холодильник «NORD-214-1» КШД-280/45

Холодильник двокамерний призначений для заморожування і зберігання харчових продуктів, а також для приготування харчового льоду.
Рис. 1. Холодильник «NORD-214-1» КШД-280/45 загальний вигляд: холодильна камера: Б — морозильна камера: 1 решітка; 2 — випарник морозильної камери; 3 — лопатка; 4 — ємність з кришкою; 5 — вкладиш; 6 — випарник холодильної камери: 7 — бар’єр полиці; 8 — двері холодильної камери; 5 — ємність для талої води: 10 — куточок; 11 — декоративна планка; 12-гайка; 13-опора; 14, 15-болти з шайбою; 16-ролик: 17-посудина для овочів і фруктів: 18 — попка-скло: 19 — обрамлення полиці; 20 — полку; 21 — бак з кришкою; 22 — блок приладів; 23 форма для льоду; 24 — поперечка; Електричні схеми наведено на рис. 2.
Рис. 2 Холодильник «NORD-214-1», електричні схеми а) 1-й клас захисту; б) 0 клас захисту: SK терморегулятор; EL пампа розжарювання; К пускозахисний реле; М компресор; ЕК1 електронагрівач поперечки: ЕК2 електронагрівач відтавання: SQ вимикач освітлення; Х провід армований Холодильник при підготовці до роботи встановлюють з невеликим нахилом назад (8-10 мм) для самовільного закривання дверей з допомогою регулювальних опор. У холодильнику застосовані вбудовані ручки. В процесі експлуатації холодильника при утворенні на внутрішніх стінках, також на рамці морозильної камери незначного снігового покриву, що перешкоджає щільному закриванню дверей, його видаляють за допомогою лопатки в будь-який час, не поєднуючи це з відтаванням морозильної камери. Якщо утворився щільний сніговий покрив товщиною більше 3 мм (визначається візуально) і його не можна видалити лопаткою, холодильник відтають. Морозильну камеру рекомендується розморожувати з профілактичною метою не рідше одного разу в два-три місяці. Розморожування морозильної камери проводять в наступному порядку:

  • відключають холодильник від електромережі, залишивши відкритими двері морозильної камери;
  • виймають з морозильної камери продукти, загортають їх у кілька шарів щільного паперу і розміщують на полицях холодильної камери;
  • виймають пробку зливного отвору, встановивши навпроти на верхній полиці холодильної камери бак або будь-який інший посудину місткістю не менше 2 л В цілях запобігання засмічення системи відводу талої води відходами недбало упакованих продуктів або відходами упаковки в холодильнику є запобіжна решітка, яку систематично у міру засмічення, а також у процесі кожної прибирання необхідно очищати. Перед очищенням запобіжну решітку знімають, незначним зусиллям повернувши її на себе.

Після відтавання воду з бака зливають, встановлюють заглушку і пробку на місце (до відмови) і проводять прибирання холодильника. У верхній частині холодильника розташована морозильна камера (МК), а в нижній. холодильна камера (ГК), відокремлювана від морозильної камери теплоізоляційним огорожею, виконаним із пінополіуретану.
Рис. 3. Холодильник «NORD-214-1» КШД-280/45 вигляд ззаду: 1 водовідведення; 2 — компресор; 3 — пускозахисний реле; 4 — клемна колодка; 5 — ємність для талої води; 6 — з’єднувальний провід; 7 — вилка; 8 — патрубок; Сніговий покрив з випарника, розміщеного на задній стінці холодильної камери оттаивается автоматично з допомогою електронагрівача в період зупинки компресора. Під час відтавання випарника утворилася вода з водовідведення 1 (рис. 3) зливається в посудину 5 для талої води, розташований на верхній кришці компресора, або в ємність для талої води 9 (див. рис. 1.), розташований внизу шафи.
Рис. 4. Холодильник «NORD-214-1» КШД-280/45 (розташування блоку приладів) 1 плафон: 2 — ручка; 3 — покажчик: 4 — вимикач освітлення камери: 5 — панель На бічній стінці холодильної камери розташований блок приладів, в якому розміщені терморегулятор ТАМ-133-1-1 лампочка і вимикач освітлення камери (див. рис.4). Для додаткового охолодження масла передбачено спеціальний пристрій. Середня температура в холодильній камері 5°С. Бажаний температурний режим в холодильній камері встановлюється шляхом повороту ручки терморегулятора 2 за годинниковою стрілкою до суміщення обраного ділення з нерухомим покажчиком 3. Поділ 1 відповідає найбільш високій температурі в камері, поділ 8 — найбільш низькою. При цьому забезпечується плавне регулювання режиму. На плавне регулювання режиму вказує символ, нанесений на ручку терморегулятора. Холодильник забезпечений електронагрівачем поперечки. Температура в морозильній камері підтримується автоматично на рівні — 18°С і нижче. Термін зберігання харчових продуктів у замороженому стані вказано на піктограмі, зображеної на внутрішній стороні дверей морозильної камери. Добова норма заморожування харчових продуктів не менше 3 кг. Двокамерні холодильники «NORD-233», «NORD-232», «NORD-240-3», «NORD-320», «NORD-239» мають аналогічний пристрій і відрізняються загальним обсягом і об’ємом морозильної камери (наприклад, холодильник «NORD-239» має об’єм морозильної камери 100дм 3. розташована у верхній частині холодильника, «NORD-240-3»-90дм 3. «NORD-232» — 65 дм 3. «NORD-233» — 65 дм 3 ). Холодильники можуть бути виконані за ступенем захисту від ураження електричним струмом класу 0 (без заземлюючого проводу) або класу 1 (з заземлюючим проводом). В морозильних камерах підтримується середня температура -18°С, в холодильних камерах — 5°C Холодильник «NORD-240-3» має годинник-таймер, що створює додаткову зручність при його експлуатації. У холодильнику передбачені елементи комфортності, характерні для однокамерних холодильників.

Холодильник «NORD-225» КШТ-350/45/45
Пристрій холодильника

Холодильник трьохкамерний, призначений для заморожування і зберігання харчових продуктів, свіжих овочів і фруктів, а також для приготування харчового льоду. Камера А служить для зберігання овочів і фруктів, камера Б — холодильна, — морозильна (рис 5). Розташування блоку приладів в холодильниках «NORD-214-1» і «NORD-225» аналогічне.
Рис. 5. Холодильник «NORD-225» КШТ-350/45/45: а) — розташування камер. А камера для зберігання овочів і фруктів; Б — холодильна камера: — морозильна камера; 1 лопатка; 2 — ємність з кришкою; 3 — випарник холодильної камери: 4 — вкладиш; 5, 6 — бар’єри-полиці; 7 — ємність для талої води; 8 — декоративна планка: 9 — куточок: 10 — пора; 11 — гайка опори: 12, 13 — болти з шайбою: 14 — ролик; 15 — посудина для овочів і фруктів; 16 — шторка; 17 — обрамлення полиці; 18 — полку; 19 — бакс кришкою: 20 — форма для льоду; 21 — решітка; б) — вид ззаду холодильника . 1 з’єднувальний провід: 2 — водовідведення; 3 — компресор; 4 — пускозахисний юлі; 5 — кпеммная колодка; 6 — ємність для талої води В холодильнику застосований один холодильний агрегат. В ньому використаний компресор 3 типу ХКВ-8 або ХКВ6-1М (рис. 5, б), електродвигун ЕДП-125, або ДАО-131-120, терморегулятор ТАМ-133-1-1, пускозахисний реле РТК-ЗМ-07. Холодильник може бути виконаний з різним ступенем захисту від ураження електричним струмом: 0 класу (без заземлюючого проводу) або 1-го класу (з заземлюючим проводом). Електричні схеми аналогічні схемам холодильника «NORD-214-1» і наведені на рис. 2 . При 0 класі захисту забороняється доторкатися одночасно до холодильника і до пристроїв, що мають природне заземлення (газова плита, радіатор опалення, водопровідний кран і ін).
Рис. 6. Схема відводу талої води при відтаванні випарника холодильника «NORD-225» в посудину, встановлений: а) на верхній кришці компресора, б) на куточках під шафою 1 компресор; 2 — ємність для талої води: 3 — водовідведення; 4 — конденсатор: 5 — предконденсатор; 6 — лоток: 7 — випарник холодильної камери; 8 — бак; 9 — пробка; 10 — заглушка Сніговий покрив з випарника 7 (рис. 6) оттаивается автоматично в період зупинки компресора. Під час відтавання випарник вкривається краплями води, яка по водовідведенню 3 стікає в ємність для талої води 2, встановлений на компресорі 1 (рис. 6, а) або під шафою (рис. 6, б), і випаровується при температурі навколишнього середовища. У разі підвищених навантажень, наприклад при значному завантаженні морозильної камери свіжими продуктами і при високій температурі навколишнього повітря, холодильний агрегат може працювати безперервно. При цьому автоматичне відтавання випарника холодильної камери не здійснюється. Розморожування поновлюється при переході холодильного агрегату на циклічний режим роботи (при повному замерзанні продуктів). У цьому випадку після перших циклів відтавання на поверхні випарника холодильної камери можуть залишатися невеликі краплі інею або льоду. Це не повинно бути причиною занепокоєння споживача щодо справності холодильника. Трикамерний холодильник «NORD-235» має пристрій, аналогічний пристрою холодильника «NORD-225», але об’єм морозильної камери в ньому досягає 65 дм3.

Холодильник «NORD-226» КШТ-325/45/45

Короткий опис статті: холодильники норд Ремонт холодильника НОРД Холодильники виконані у вигляді підлогової шафи з настановної площиною. Між зовнішнім шафою і внутрішньою камерою знаходиться теплоізоляція з пінополіуретану. холодильники норд

Джерело: Ремонт холодильника НОРД.

Також ви можете прочитати