Холодильники атлант

Ремонт холодильника Атлант: як полагодити несправність, зняти

21.09.2015

Несправності і ремонт холодильника Атлант

Якщо ви помітили, що ваш холодильник Атлант не працює так, як належить, не поспішайте телефонувати в ремонтну майстерню. Є несправності, які ви можете самі усунути. При цьому мова не йде про те, що знадобиться переробляти схему холодильника.

Види несправностей

Що потрібно знати, щоб налагодити правильну роботу холодильного агрегату самостійно?

Насамперед, розберіться з пристроєм вашого холодильника Атлант. Температура регулюється за допомогою ручки терморегулятора. Якщо встановити її на «I» – це означає налаштувати саме мінімальне охолодження. Коли ручка терморегулятора встановлена на «7», то холодильник Атлант буде працювати в режимі максимального охолодження. А позначка «•» вказує, що прилад вимкнений. Подивіться на фото, як виглядає терморегулятор.

Ручка терморегулятора повинна встановлюватися в те чи інше положення, в залежності від наступних факторів:

 • температурне значення навколишнього середовища;
 • скільки продуктів зберігається всередині агрегату;
 • як часто відкриваються двері і т.д.

Якщо після цього охолодження буде недостатнім, тоді потрібно поміняти положення регулюючої заслінки, яка знаходиться в піддоні. Встановлена температура підтримується в системі автоматично.

Якщо ви помітили на полиці з скла утворенню конденсату, це може бути пов’язано з тим, що рівень вологості підвищився. У тому випадку, коли продукти зберігаються в холодильнику Атлант відповідно рекомендаціями від виробника, необхідно зменшити температуру в холодильній камері.

Як впоратися з типовими несправностями холодильника Атлант?

Є незначні поломки, які ви зможете виправити. Але якщо потрібна заміна деталей або агрегатів, то запчастини для холодильників Атлант повинні бути оригінальними. На фото показано заводські комплектуючі для холодильного агрегату. Таку роботу краще довірити висококваліфікованому фахівцеві. Він зможе поміняти і реле холодильника Атлант, якщо воно не працює.

Основні несправності – це:

 • Холодильник підключений до мережі, але не працює, лампа освітлення холодильної камері не горить. Це може статися з двох причин: немає напруги або немає контакту між розеткою і виделкою приладу. Спочатку слід перевірити, чи є напруга в мережі. Для цього включіть в розетку будь справний електроприлад. Якщо не допомагає, тоді необхідний хороший контакт між вилкою і розеткою.
 • Якщо холодильний агрегат працює, а лампа для освітлення всередині не спалахує, то, швидше за все, вона перегоріла. Потрібно взяти справну лампу і зробити заміну перегорілої. Для цього відкрутіть гвинт, зніміть плафон, поміняйте лампу, поверніть плафон на місце і загорніть гвинт.
 • Холодильник працює, але при цьому сильно шумить. Ця проблема виникає, якщо прилад встановлений неправильно.
 • В камерах температура охолодження не є досить низькою, отже, дверцята закрита нещільно. Щоб налагодити температурний режим, щільно закрийте дверцята.

Несправності компресійних холодильників Атлант

 • Якщо на двері утворилися тріщини під час транспортування, то замініть дверцята.
 • Неправильну установку ущільнювача можна усунути, забезпечивши її щільне прилягання до дверей.
 • При виникненні на шафі зовні механічних ушкоджень, дефекти усувають з допомогою рихтування, шпаклювання чи фарбування.
 • Якщо компресор працює без перерви, а в холодильнику температура завищена, то можливою причиною можуть виявитися несправність трубопроводу з витоком холодоагенту або засорившаяся капілярна трубка. Місця пропускання холодоагенту повинні бути знайдені, а пошкоджені трубопроводи – замінені. Засорившуюся капілярну трубку продувають холодоагентом.
 • Якщо температура в холодильнику збільшується або компресор не запускається, то його необхідно замінити.
 • Охолодження в холодильнику не є достатнім. Потрібно замінити пускозахисний реле або датчик-реле температури.
 • Якщо компресор працює безперервно, то це може відбуватися, тому що в холодильнику недостатня кількість холодоагенту. Потрібно зробити дозаправку і провести випробування.

Можна ремонтувати холодильник самому?

Такий крок є виправданим, якщо ви знаєте пристрій і схеми холодильника Атлант достатньою мірою, щоб зробити ремонт. При цьому бажано, щоб ви володіли практичним досвідом. В іншому випадку, навіть якщо не працює холодильник Атлант, вам не варто його розбирати самостійно, щоб знайти реле. Це може призвести до незворотних наслідків. Адже якщо агрегат не підлягатиме ремонту, доведеться купувати новий.

Якщо ви не маєте уявлення, як працює схема холодильника Атлант, не має сенсу намагатися самому замінити несправне реле. Тому краще звернутися до професійного майстру. Він точно знає, як влаштована схема, і що потрібно робити, якщо холодильник Атлант не працює.

Короткий опис статті: холодильники атлант Що робити, якщо холодильник Атлант не працює, які характерні несправності можуть бути. холодильник атлант, схема

Джерело: Ремонт холодильника Атлант: як полагодити несправність, зняти реле, схема, що робити, якщо не працює

Також ви можете прочитати