Маленький холодильник

При включенні холодильника, Домашній холодильник

02.10.2015

Домашній холодильник
При включенні холодильника

Компресійні холодильники особливо чутливі до коливань напруги струму в мережі, що пов’язано з роботою електродвигуна і пускового реле.

Запуск електродвигуна здійснюється за допомогою пускового реле. Електродвигуни можуть працювати лише в певних межах напруги струму в електричній мережі. Для двигуна з номінальним напругою 220 в напруга повинна бути не нижче 185 і не вище 230 в, тобто допускається підвищення напруги не більш 5 відсотків, а пониження — не більше 15 відсотків його номінального значення.

Для включення холодильника в роботу необхідно вилку електричного шнура вставити в розетку, а потім повернути ручку термостата за годинниковою стрілкою. При цьому на електродвигун подається електричний струм.

По робочій обмотці електродвигуна буде протікати струм, який більше робочого струму в кілька разів.

Одночасно пусковий струм буде протікати по електромагнітній котушці пускового реле, включеної в електричний ланцюг послідовно з робочої обмотки електродвигуна. При протіканні по електромагнітній котушці пускового струму, навколо неї створюється сильне магнітне поле, яке здатне притягнути якір пускового реле із закріпленим на ньому рухливим контактом і замкнути ланцюг пускової обмотки.

Коли пускова обмотка електродвигуна отримає харчування, електродвигун почне обертатися. Як тільки електродвигун набере швидкість обертання, сила струму зменшується до величини робочого струму. Електромагнітна котушка пускового реле послаблює свій магнітний потік, якір відпаде, контакти пускового реле розімкнуться і пускова обмотка електродвигуна відключиться. Електродвигун буде працювати нормально.

Що ж станеться, якщо напруга струму в мережі буде менше або більше номінального? Якщо напруга струму в мережі буде на 5 відсотків перевищувати його номінальне значення, то в ланцюзі робочої обмотки електродвигуна виникне струм великої сили. Так як до робочої обмотки послідовно підключена електромагнітна котушка, то й по ній буде протікати збільшений струм. Електромагнітна котушка створює магнітний потік, який підтягне якір пускового реле, контакти замкнуться і пускова обмотка електродвигуна отримає харчування. Електродвигун почне обертатися. Але сила струму буде значно вище робочого, в результаті чого магнітний потік, створюваний електромагнітною котушкою, буде сильним, якір пускового реле не відпаде, а, отже, контакти залишаться замкненими. Електродвигун буде працювати з увімкненою пусковою обмоткою. Великий струм пройде і нагрівального елемента теплового реле і нагріває біметалічну пластинку, яка, зігнувшись, розімкне контакти теплового реле. Двигун відключиться. Але через одну-дві хвилини реле включить свої контакти, і двигун знову почне працювати. Через 15-30 сек теплове реле знову відключить електродвигун. Так буде повторюватися до тих пір, поки в мережі не відновиться напруга або холодильник не відключать від мережі, що і потрібно зробити. В іншому випадку пускова обмотка перегріється і перегорить. Якщо напруга електромережі буде менше номінального на 15 відсотків, то пусковий струм при включенні холодильника також буде менше і, протікаючи по електромагнітній котушці пускового реле, не створить магнітний ноток достатньої сили, щоб підтягнути якір і замкнути контакти пускового реле. Пускова обмотка не буде підключена. Двигун не буде обертатися. Однак при цьому струм буде вище робочого, тому він викличе спрацьовування теплового реле, яке автоматично вимикає електродвигун. Потім будуть повторюватися часті включення і відключення електродвигуна, поки напруга в мережі не відновиться або холодильник не відключать від мережі. Робоча обмотка сильно нагріється, а при тривалому включеному положенні в мережу з низькою напругою, перегорить. Тому при падінні або підвищенні напруги в електричній мережі, холодильником користуватися не можна, і його слід відключати. Що можна зробити для стабілізації напруги?

Зазвичай для підтримки сталості напруги на клемах навантаження при коливаннях напруги в мережі застосовують стабілізатор. Однак це пристрій надійно в роботі тільки в тому випадку, якщо до мережі підключаються прилади, які не споживають великої сили струму, наприклад, радіоприймачі, телевізори. При включенні в мережу електродвигуна холодильника навантаження на стабілізатор збільшується настільки, що напруга на виході стабілізатора значно падає.

Для того, щоб напруга в електромережі було в нормальних межах, необхідно, по можливості, правильно розподіляти навантаження електричної лінії, що повинні робити управління электрохозяйством і всі електрики при виробництві електромонтажних робіт. При роботі абсорбційних холодильників падіння напруги в мережі або підвищення більш ніж на 5 відсотків погіршує їх роботу. При більш високій напрузі може перегоріти електронагрівач холодильника. Отже холодильник може працювати надійно тільки при нормальному напрузі. У початковий період, після включення, холодильник працює хвилин 15-20 при установці ручки термостата на режим «нормально» і температурі навколишнього середовища +18, +20 градусів. Надалі холодильник буде регулярно включатися і вимикатися, в залежності від стану температури в холодильній камері. Таким чином, холодильник буде деякий час працювати, а потім, досягши заданої температури в холодильній камері, відключиться. Надалі температура холодильної камери буде підвищуватися, що викличе включення електронагрівача. Так буде тривати протягом усієї роботи холодильника. Період від включення холодильника в роботу до наступного включення, або робочий цикл, дорівнює 6-15 хв. Автоматичне включення і виключення холодильника здійснюється з допомогою спеціального приладу термостата. Включення і вимикання холодильника відбувається періодично.

Час стоянки роботи холодильника не постійно. Воно залежить від режиму роботи, тобто від встановлення ручки термостата на певному розподілі, від температури навколишнього повітря, від ступеня завантаження холодильника, виду і якості продуктів, а також від теплоізоляції холодильної камери. При нормальних умовах холодильник буде дещо більше стояти, ніж працювати.

В абсорбційному холодильнику «Україна» є автоматичний терморегулятор. Однак він не відключає холодильник, а автоматично, в залежності від стану температури в холодильній камері, перемикає роботу електронагрівача з більшої потужності на меншу, і назад.

В абсорбційних холодильниках «Ленінград», «Дон» та інших встановлені трехпозиционные перемикачі з зазначенням потужності нагрівача при установці перемикача на різні позиції. Власник сам встановлює потрібну потужність при роботі холодильника.

Абсорбційні холодильники повинні постійно бути включені в електромережу. Навіть короткочасне відключення їх від мережі викликає порушення теплового режиму в холодильній камері.

Короткий опис статті: маленький холодильник Домашній холодильник При включенні холодильника Компресійні холодильники особливо чутливі до коливань напруги струму в мережі, що пов’язано з роботою електродвигуна і пускового реле. маленький холодильник

Джерело: При включенні холодильника — Домашній холодильник

Також ви можете прочитати