Вибір мультиварки

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

28.09.2015

Подбай про здоров’я! (вибір мультиварки)

Що можна подарувати людині, у якої все є? Це я про двоюрідну сестру кажу, щасливу маму двох чарівних шибеників і улюблену дружину успішного бізнесмена. Чергову дрібничку на полицю купувати не стану: сестру я люблю, тому всякий модний мотлох, тужливо збирає на собі пил — не мій варіант. Так що ж подарувати?

— І ти ще питаєш? — здивовано сказала моя колега по роботі, суворо глянувши поверх окулярів. — В будинку, де живуть троє чоловіків, будь-яка жінка мимоволі перетворюється на куховарку. Про зростаючі організми, постійно потребують підживлення чула? Даруй мультиварку — це річ!

Я щось чула про цей диво-прилад, але зізнатися, не вникала. Колега ще хвилин п’ять натхненно говорила про те, що мультиварка самий сучасний прилад для приготування їжі. Вона варить, гасить, запікає, при цьому зберігаючи максимум корисних речовин і вітамінів.

— А в тебе є мультиварка? — пора вже детальніше дізнатися про причини такого проникливого монологу.

— Ага, є. Знаєш, скільки я не намагалася, готувати корисну їжу у мене не виходило. То пережарю їжу, то разварю чи не «в лахміття». Та й асоціації зі здоровою їжею у мене були не самі апетитні.

— І чому ж ти змінила точку зору?

— Коли шлунок захворів, від постійної смаженої їжі, тоді й зрозуміла — пора щось міняти. Тепер думаю — як я примудрялася жити без мультиварки? Найбільше мене стомлювала необхідність використовувати багато посуду в процесі приготування. Адже навіть звичайний борщ не зварити з допомогою однієї лише каструлі — треба обсмажити овочі, трохи протушкувати капусту… Зате тепер, я від цього врятована! Не знаю, як вдається моєї мультиварці високого тиску Oursson MP5005 PSD/OR чудово готувати без додаткових хитрувань, але це і не важливо. Від мене потрібно тільки завантажити продукти і вибрати потрібний режим — і технологія SMART підбере найбільш ідеальні параметри, позбавивши мене від цього обов’язку.

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Oursson MP5005 PSD/OR

— Невже ви скажете, що стали готувати більше і краще?

— Саме так і є. Я побоювалася раніше експериментувати, бо не була впевнена, що не зіпсую продукти неправильно підібраною температурою або часом приготування. А тепер із задоволенням готую нові страви, навіть з азіатської кухні.

— А відстрочкою старту користуєтеся? Багато дуже хвалять цю функцію.

— Спочатку я трохи побоювалася того, що мультиварка Урсон буде працювати в мою відсутність. Але коли дізналася про наявність 13-рівневої системи захисту, то перестала хвилюватися про такі дрібниці. Так що тепер ми частенько прокидаємося від духмяних запахів, наприклад, запіканки. До речі, дуже раджу спробувати наш з Oursson фірмовий рецепт сирної запіканки.

— А що взагалі можна готувати в мультиварці?

— Легше сказати, чого в ній не можна готувати! Супи, каші, печеня, пироги і навіть домашній холодець — це я і четвертої частини можливих страв не перерахувала. Що ще приємно — так це наявність функції відкладеного старту і автоматичне включення режиму «Підігрів» по закінченні процесу приготування страви.

Гаразд, про одну модель я дізналася. Треба і вислухати інші думки. Чому б не запитати Віру, нашого кухаря?

— Невже мультиварку не здатні замінити інші кухонні прилади? Більш традиційні і звичні? — я пристала з розпитуваннями до неї.

— Знаєш, навіть моя духовка не може досягти такого якісного пропікання страви з усіх боків. Все тому, що в моїй мультиварці Vitek VT-4200 є технологія 3D — нагрівання, що дозволяє рівномірно розподіляти тепло під час приготування і гарантує чудовий результат — відрапортувала Віра.

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Vitek VT-4200

— Постійно є тільки запечену їжу хіба корисно? — я продовжувала сумніватися.

— А хто говорить про сталість? Хочеш, вари супи або каші, хоч кожен день. В мультиварці VT-4200 можна готувати їжу на пару, що дуже сприяє позбавлення від зайвої ваги. Справа в зручності. Завантажив продукти, кнопочку натиснув — і вільний.

— А якщо пригорить? — моя цікавість було невгамовно.

— В чаші з антипригарним покриттям? Виключено.

— А такі зручні функції, як «Відкладений старт» і «Підтримання температури готової страви» у ній передбачені?

— Звичайно! Як же без них у сучасній мультиварці, — підтвердила Віра.

Поки що всі опитані були єдині у своїй любові до мультиваркам. А чоловіки є серед прихильників цих кухонних приладів? Виявилося, що навіть представник сильної половини людства активно використовують цей дар технічного прогресу. Наприклад, Костя, наш програміст:

— Для неодруженого хлопця — це відмінний варіант. До того ж, мені подобається готувати різні страви. Тільки справа ця не швидка — поки приготуєш, інший раз так втомишся, що навіть і пробувати свій кулінарний шедевр неохота. Ось тому я так ціную чудову модель Toshiba RC-18NMFR(WT). Не треба нічого контролювати, боятися відійти — процес повністю бере на себе мультиварка. Нагрівання продуктів відбувається відразу з трьох сторін, забезпечуючи швидке та якісне приготування, а зберегти тепло допомагають стінки товщиною 4 мм з антипригарним покриттям, в яке додані частинки титану.

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Toshiba RC-18NMFR(WT)

— А на пару вміє готувати?

— Вміє, за рахунок чого і поєднує в собі два кухонних приладу. І не треба виділяти місце на кухні для окремої пароварки. Про користь функцій підігріву і відкладеного старту тобі вже казали, я просто додам, що в цій моделі Тошиба вони теж є. Окремо скажу про чудову книгу рецептів, що йде в комплекті, де присутні навіть такі вишукані страви, як суп мінестроне. І немає потреби постійно придумувати, що готувати. Відкрив книгу — і твори собі на здоров’я. Ось, наприклад, шоколадний бісквіт. До речі, зауважу, що і сама мультиварка тепер виконана в шоколадному кольорі, на відміну від раніше випускалися модифікацій в традиційному білому корпусі.

Ось і правда дивно: звичайний молодий хлопець, а міркує, як заправская господиня. Але далі мене чекало ще більше здивування: статечний і вальяжний Семен Михайлович, начальник IT-відділу, активно включився в наш з Кісток розмову.

— З мультиваркою будь-може відмінно готувати. Про те, яка це чудова штука я чув від багатьох знайомих. Але мене, зізнатися, зупиняла думка про складність догляду за таким приладом. «Якщо страва готується довго, то і відмити посуд буде набагато складніше» — приблизно так я і думав. Але модель Philips HD3037 зруйнувала всі стереотипи. Як я її мою? Та ніяк, тому що це робить посудомийна машина. Надавши таку можливість, компанія Philips подбала про максимальну зручність для користувачів.

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Philips HD3037

— А добре готує? — мені було цікаво найголовніше.

— Просто чудово! У мене так точно не вийде. Тут же все має значення: і рівномірний розподіл тепла по технології 3D, і ідеальні, автоматично підібрані параметри для кожного конкретного блюда або продукту. А як просто управляти цим солідним приладом, з нержавіючої сталі!

— Я так розумію, що підтримувати блюдо теплим і готувати до певного часу ця мультиварка Філіпс теж вміє?

Семен Михайлович згідно кивнув:

— Вміє, звичайно. Стільки користі від кухонного приладу я ще ніколи не зустрічав!

Гаразд, чоловіки в захваті від мультиварок, тому що готувати не дуже вміють. Але дівчата теж не відстають. Ось і наша секретар, Любочко, просто сяє, говорячи про своїй помічниці:

— Завжди знала, що справжня турбота про споживача проявляється в дрібницях. Мультиварка Chef One фірми Stadler Form немов для мене створена! Я була приємно здивована, коли дізналася, що зможу готувати улюблені роли або суші не гірше будь-якого шеф-кухаря, а все тому, що приготувати рис потрібної твердості зможе Chef One. У неї навіть спеціальний режим для цього передбачено. Але повір, вона будь-які блюда готує відмінно — то мультиварка просто чарівна, то система 3D-нагрівання сприяє.

Я вирішила задати мене питання:

— А чаша з антипригарним покриттям?

Люба відповіла не задумуючись:

— Чаша виготовлена з анодованого алюмінію з антипригарним покриттям Daikin. Ця японська технологія дозволяє готувати їжу без олії, не боячись за термічну збереження страви. Навіть в режимі підігріву цього можна не побоюватися. До речі, якщо захочеш, щоб їжа була готова до певного часу, можеш скористатися …

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Stadler Form Chef One (модель SFC.909)

— Відстрочкою старту, я знаю — не я упустила можливість блиснути пізнаннями. — А як щодо догляду? Адже це важливий аспект.

— Тут теж все продумано: «особа» мультиварки — сенсорна панель — очищається дуже легко. Ніяких кнопок — і ніякої важкодоступній бруду. Та й корпус вельми невибагливий у догляді.

Цікаво, а старше покоління дам також прихильно ставляться до присутності ще однієї господині на кухні? Треба розпитати головного бухгалтера нашої фірми, Людмилу Олександрівну.

— Як я рада, що час, коли доводилося готувати без мультиварки, давно в минулому. Тепер у мене є модель Scarlett SC-411, я не знаю ніяких турбот. Наявність чаші з тришаровим тефлоновим покриттям позбавило мене від необхідності готувати на олії. Причому нічого ніколи не підгорає і завжди виглядає апетитно. У мене таке смачну печеню виходить — мову можна проковтнути. По моєму персональному рецептом!

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Scarlett SC-411

Хто б міг подумати! Всі навколо тільки й знають, що вихваляють свої моделі мультиварок! А от цікаво, наша дизайнер Маша, дуже екзальтована особа, між іншим, теж оснастила кухню індивідуальним кухарем?

— Ну, хіба я можу йти проти сучасних віянь? Хоча, зізнатися, спочатку мене мучили сумніви. Я стільки часу і сил витратила на створення неповторного дизайну моєї кухні, що була змушена дуже вимогливо ставитися до дизайну техніки. Мультиварка Moulinex Cook4me CE7011 стала відмінною знахідкою і справжнім порятунком, для такої ледарки, як я. Подивися, яка незвичайна форма!

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

Moulinex Cook4me CE7011

І Маша з гордістю продемонструвала мені фотографію своєї улюблениці в Інтернеті. А форма-то і правда нетривіальна. Мультиварка Мулинекс була схожа на космічного прибульця з кумедними вушками.

— В ці «вушка» заховані ручки чаші — і зручно, і ризику обпектися немає! — пояснила Маша

— А здібності цієї моделі такі ж незвичайні? — уточнила я.

— Вони такі ж зручні! Крім широкого діапазону звичайних страв, моя «господарочка» вміє готувати швидкі страви, без втрати смаку, звичайно ж. Уяви: курячі крильця з каррі можна приготувати за 10 хвилин, борщ з м’ясом за 14 хвилин, а плов за — 25. І головне, я готую під чуйним керівництвом — розумний прилад подасть сигнал, коли приходить час додати той чи інший інгредієнт. Великий дисплей відображає всю необхідну інформацію і навіть дружелюбно побажає «Приємного апетиту» по закінченні приготування. Ще один важливий момент: у пам’яті моїй мультиварки Мулинекс цілих 50 рецептів різноманітних страв, на будь-який смак і колір, як говориться.

З моєї легкої руки (або вірніше — мови) головною темою дня в офісі стало обговорення мультиварок. Співробітники доводили переваги своїх моделей, об’єднувалися в клуби прихильників певних фірм і тільки моя безпосередня начальниця не брала участь в цьому стихійному флешмобі. На моє скромне припущення, що ми з нею єдині в офісі, хто ще не став щасливими власниками мультиварок, лише скромно посміхнувся:

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

ELEMENT El’Chef

— Про те, що смачна їжа може бути корисною я дізналася завдяки індукційної мультиварці нового покоління ELEMENT El’Chef. Навіть, наприклад, чаша виготовлена без застосування небезпечної для здоров’я перфтороктанової кислоти (PFOA), яка може використовуватися при виробництві одного з компонентів антипригарних покриттів.

— Ого, здорово, що вони піклуються про здоров’я своїх споживачів! — щиро захопилася я. — А як на рахунок турботи про гаманцях?

— І цей момент продуманий, — підтвердила начальниця, — завдяки девятислойной структурі чаша володіє чудовою теплопровідністю, що дозволяє використовувати менше енергії для досягнення потрібної температури. Економія очевидна!

— А готує, готує-то вона як?

— Готує чудово: можеш використовувати автоматичні програми, можеш піддатися творчим кулінарним поривів — результат буде однаково смачний.

— А підказки пише? — я продовжила «допит».

— Бери вище! Не пише, не пищить, а говорить — справжнім електронним голосом. Мене не покидає відчуття, що готувати мені допомагає професійний шеф-кухар. А якщо потрібна тиша, то електронний помічник відключається, поступаючись місцем візуального способу підказок.

— Ух, яка штука! Але доглядати за нею, напевно, нелегко.

— А от і ні, — заперечила начальниця, — вона сама за собою доглядає, завдяки функції самоочищення. Просто неймовірне задоволення, коли готує хтось інший, а насолоджуєшся — ти!

Я вже прямувала до виходу з офісу, коли зустріла Валентину, з якої колись ми працювали в одному відділі. Останнім часом ми з нею рідко бачилися — знаю, що вона йшла в декрет, нещодавно повернулася, але вже на іншу позицію. Після традиційного обміну новинами на тему «Як справи?», вона раптом похвалилася: «А мені вчора чоловік подарунок зробив — мультиварку! Уявляєш?»

— Ось це збіг, — відповіла я, — сьогодні просто якийсь день мультиварок! І яку ж модель?

— Ти знаєш, цілком бюджетну, але вона вже встигла нам дуже сподобатися. Це SUPRA MCS-4511, вся така округла і біленька, як яєчко. У неї є програмований таймер з ЖК дисплеєм, вісім програм автоприготування з індикацією, і в ній можна випікати кекси, готувати тушковані страви, супи, каші і суші, а також готувати страви на пару.

Подбай про здоровя! (вибір мультиварки)

SUPRA MCS-4511

Валя була готова ще і ще розповідати про свою нову помічницю, але я вже зрозуміла головне — що остаточно визначилася з подарунком. Йдучи додому і згадуючи теплі відгуки моїх колег про мультиварках, я подумала, що, здається, деякі хороші речі проходять повз мене. І даремно. Сестрі я обов’язково подарую мультиварку. і собі теж, щоб кожен день був в радість і здоров’я.

Текст: Яна Сиротенко

Таблиця 1. Характеристики та ціни мультиварок

Короткий опис статті: вибір мультиварки Мультиварка варить, гасить, запікає, при цьому зберігаючи максимум корисних речовин і вітамінів вибір мультиварки, купівля мультиварки, Philips, Toshiba, мультиварка, здоров’я, здорове харчування, рецепт, VITEK, Oursson, Stadler Form, Moulinex, Supra, element

Джерело: Подбай про здоров’я! (вибір мультиварки)

Також ви можете прочитати