Рюкзак

Новини та статті, Як вибрати рюкзак?

03.10.2016

02.03.11 6:45

Рюкзак — це, напевно, найважливіший атрибут будь-якого мандрівника. Якщо від спальника і намети залежить нічний комфорт туриста, то від рюкзака залежить проведений день, гарний настрій і навіть здоров’я!

У виборі рюкзака необхідно звернути увагу на кілька важливих пунктів.

Визначте, який тип рюкзака в залежності від моделі вам потрібен.

станкові Рюкзаки бувають і м’які, або кажучи страшними словами — з анатомічною підвісною системою. Станковий рюкзак — це така жорстка рама зроблена з металу або пластику, яка кріпиться з боку плечових ременів і іноді триває під дно рюкзака. Останнє дозволяє стійко ставити рюкзак на землю. Система підвіски (лямки, ремені, пояс) рюкзака кріпиться до самої рами. У принципі, більшість туристів користуються м’якими рюкзаками і залишаються цілком задоволеними. По-перше, ця металева конструкція, хоч і дозволяє чіпляти до себе всілякі атрибути походу, але додає ваги вашій спині. Фахівці кажуть, що подібні рюкзаки гарні для тривалих піших походів, спелеотурів та водних подорожей, тому як кількість тяжкості в рюкзаку досить велика і потребує більш жорсткої конструкції для зручності переміщення. В цілому ж, якщо правильно і щільно упакувати і звичайний, м’який рюкзак, то металева конструкція ні до чого. До того ж «м’який» рюкзак більш компактний за рахунок усіляких стяжок і ременів. Тому, вибираючи рюкзак, спочатку визначтеся з видом подорожі і зрозумійте, чи вам потрібен верстат для рюкзака.

Визначте вигляд рюкзака.

На сьогоднішній день існує ціла класифікація рюкзаків залежно від використання. Розрізняють експедиційні, трекінгові, штурмові і міські рюкзаки. Є ще безліч підгруп для вже наявних рюкзаків, але, по суті, необхідно зрозуміти, для яких цілей Вам потрібен рюкзак і в яких умовах.

Скажу відразу, багато мої колеги по туризму просто не в курсі, що існують якісь класифікації рюкзаків. Для них існують рюкзаки для туризму і для міста.

Про міські рюкзаки особливо розповідати нічого, бо вони розраховані на прогулянки по місту і на невеликі переміщення. А ось рюкзаки для туризму дещо розрізняються.

Новини та статті, Як вибрати рюкзак?

Надлегкий експедиційний рюкзак від Black Diamond — Axiom 30

Експедиційні рюкзаки іноді мають станкову систему і призначені для тривалих піших подорожей та експедицій. Їх обсяг повинен становити не менше 80 літрів. Самий величезний рюкзак, який я чула, становить 140 літрів. Напевно, такий гігант підійде тільки такому ж великогабаритному і неймовірно сильному туристу. Важать експедиційні рюкзаки близько 2 кілограм.

Штурмові рюкзаки — це не надто великі рюкзаки для невеликих вилазок на природу. Штурмовими їх, ймовірно, називають тому, що такий невеликий рюкзак більш вигідно брати, піднімаючись на вершину гори і залишаючи велику частину речей в базовому таборі біля підніжжя. Штурмовий рюкзак може вміщати від 30 до 60 літрів.

Трекінгові рюкзаки — це найбільш «ходової» вид рюкзаків, найчастіше купується туристами. Обсяг такого рюкзака становить 60-80 літрів, тобто, це стандартний обсяг, розрахований на самі необхідні в поході речі. До того ж трекінгові рюкзаки більше інших оснащені всякими додатковими пристосуваннями для зовнішнього кріплення. Тому Ви не будете мучитися в роздумах, куди ж прикріпити намет або як розмістити всередині рюкзака килимок.

Вибираючи рюкзак, зверніть увагу на матеріал, фурнітуру і шви.

Найчастіше рюкзаки шиються або з тканини під назвою OXFORD, яка в народі більш поширена як авизент, або з тканини під назвою CORDURA. Остання більш жорстка, більш важка, більш дорога, але зате й більш міцна. Існують і інші матеріали для пошиття рюкзаків, так що, вибираючи рюкзак, звертайте увагу на репутацію виробника рюкзака і матеріалів. Зауважу, що досить велика кількість з вигляду досить пристойних рюкзаків робиться з більш дешевої тканини, але тут ціна відповідає якості: носитися такий рюкзак буде максимум два сезони, після чого Ви озадачитесь пошуком нового. Хороший же і якісний рюкзак прослужить Вам вірою і правдою, якщо не до самої пенсії, то доброго кількість років точно.

Зверніть увагу на внутрішню сторону рюкзака — вона повинна бути більш міцною і покрита водонепроникною плівкою. Дно рюкзака часто теж зміцнюють надійними матеріалами, щоб була можливість спокійно ставити рюкзак на мокру землю. Але не варто думати, що водонепроникні матеріали врятують Ваш рюкзак від намокання. Вони всього лише на якийсь час будуть перешкоджати проникненню вологи у рюкзак, але рано чи пізно рюкзак все одно промокне. Тому раджу використовувати для рюкзака спеціальну накидку, яка захистить його від промокання.

Ще один важливий момент — це шви в рюкзаку. Вони повинні бути ретельно прошиті спеціальними синтетичними нитками.

Новини та статті, Як вибрати рюкзак?

Витончена міська модель рюкзака Dakine — Jewel. Доступна в безлічі варіантів дизайну.

1) Для походів середньої складності оптимальний рюкзачный матеріал — авизент: порівняно недорогий, помірна вага, дуже хороша міцність, цілком пристойний зовнішній вигляд. Він промокає, але в умовах, наприклад, досить сирого Західного Кавказу набагато важливіше здатність швидко висихати, а це якість у авизента є. Рюкзак з кордуры буде служити не гірше.

2) Для вкрай екстремальних умов (Арктика, дуже високі гори — тобто там, де мороз надовго, а вага економиться за грам) вибір однозначний: авизент і сталева фурнітура.

3) Для велорюкзаків (тих, які їдуть на багажнику) вибір матеріалу теж однозначна: тільки кордура, причому найбільш якісна. Цього вимагають умови роботи рюкзака: постійна бруд з-під коліс, вібрації, удари, тертя про елементи конструкції велосипеда. З цієї ж причини абсолютно непридатний нейлон 600Д: протирається дуже швидко, та й шви розповзаються від вібрації. Велочохли краще робити з оксфорда 420 — розумний баланс між міцністю і вагою.

4) Тепер про випадку, коли зовнішній вигляд значить не менше, ніж все інше. Якщо при цьому необхідна ще міцність і довговічність, то кращий вибір — кордура! Тобто гірськолижникам та сноубордистам, ролерів і велосипедистів, тим, хто постійно носить у місті повний рюкзак всякого непотребу (від підручників і комп’ютерних плат до батонів хліба і гантелей), я впевнено рекомендую саме її. Оксфорд теж годиться; дуже грамотно виглядає поєднання оксфорда (на фасаді) і кордуры на більш навантажених місцях.

5) «Шестисотка» може використовуватися лише в тому випадку, коли шиється щось таке, що до наступного сезону вже вийде з моди і викинути не шкода.

Рюкзачна фурнітура — теж важливий елемент в пошитті рюкзака. Дивіться на матеріал, з якого зроблені пряжки і блискавки. Якщо у вас в самому розпалі подорожі обірветься лямка через ненадійну пряжки, то, швидше за все, іншу частину походу ви будете страждати і сумувати, бо як затягнути лямки «під себе» вже навряд чи зможете. Якісний пластик, а іноді метал — це той матеріал, з якого готується фурнітура для рюкзака. Якщо ж фурнітура на вашому рюкзаку чимось нагадує пластмасу і на дотик вона не дуже міцна, то краще пошукайте інший рюкзак.

Конструкція рюкзака.

тепер Пройдемося по конструкції рюкзака і його основними частинами, від яких буде залежати Ваше, не побоюся цього, стан і настрій у подорожі.

По-перше, Ваш рюкзак повинен бути єдиним цілим з Вами. Але це аж ніяк не означає, що він повинен бути намертво приклеєний до спини. Навпаки, між спиною і рюкзаком повинна бути хоч якась циркуляція повітря. Але при цьому рюкзак не повинен нести Вас назад, вправо або вліво, відхиляючись від вашого тіла. Пам’ятайте: це Ви несете рюкзак, а не він Вас.

Новини та статті, Як вибрати рюкзак?

Порівняно універсальний, але все ж швидше туристичний рюкзак рюкзак Lowe Alpine AirZone Centro 30z

Поясний ремінь — це важлива і невід’ємна частина будь-якого рюкзака. Він допомагає перемістити частину ваги рюкзака на стегна, розвантажуючи плечі, що значно полегшує ходьбу і переміщення. Поясний ремінь повинен бути досить м’яким, щоб не тиснути на стегна, а всі його деталі і фурнітура — міцними.

Лямки в свою чергу так само повинні бути пом’якшені спеціальними м’якими вставками, інакше вони будуть упиватися в плечі і доставляти мало задоволення. Сьогоднішні лямки зазвичай роблять S-подібної форми. Так вони більш надійно сидять на плечах без ризику зіскочити і до того ж така форма більш комфортна для плечей.

Клапан рюкзака може використовуватися як кишеню, в який кладуть речі першої необхідності і як додатковий захист основного вмісту рюкзака.

У верхній частині рюкзака під клапаном перевіряйте наявність тубуса — це більш легка тканина, яка становить додатковий обсяг рюкзака. Дуже часто тубус рятує ситуацію, дозволяючи покласти в рюкзак більше речей, ніж заплановано.

У деяких рюкзаках існує нижній відсік на блискавці, званий по-різному: нижній вхід, мишача нора, підвал та іншими словесними фантазіями туристів. Для деяких це дуже потрібна річ в подорожі, тому як туди можна покласти, наприклад, спальник, щоб при ночівлі не витягувати на світ божий всі вміст рюкзака в пошуках спального мішка. Опоненти ж кричать про те, що витягнувши спальник з нижнього відсіку, все одно доведеться перезбирати рюкзак, тому що він втратить форму, а впихнути вранці тому спальник вже не вийде. До того ж, якщо Ви звикли розміщувати килимок всередині спальника в згорнутому вигляді, то нижній відсік Вам буде тільки заважати, і килимок не поміститься.

Зверніть увагу і на таку, здавалося б, просту річ як кишені рюкзака. Найчастіше вони робляться в двох місцях: або збоку або спереду рюкзака. Як на мене, ідеальний варіант — це коли кишеню знаходиться попереду на рюкзаку, або є вшиті невеликі кишені з боків. Поясню чому. Часто буває так, що килимок і намет доводиться пристібати до рюкзака зовнішніми кріпленнями, і робиться це в основному за рахунок бічних стяжок. Виходить, що набиті речами кишені не дають можливості нормально пристебнути килимок або намет. Тому слідкуйте за розташуванням кишень, якщо збираєтеся пристібати атрибути походу зовні.

до Речі, стяжки теж потрібні перевіряти. Крім міцності вони повинні бути досить довгими. Інакше Вам доведеться щодня з незавидним завзятістю і нелюдськими зусиллями згортати килимок так туго, щоб він зміг засунути під стяжки.

Не поспішайте брати самий величезний і об’ємний рюкзак, навіть якщо основну тяжкість доведеться нести Вам. Спочатку уявіть, що Вам ДІЙСНО потрібно в поході і в який саме подорож Ви прямуєте.

Якщо Ви зібралися в похід і більшу частину вантажу попутники радісно вивантажили Вам знадобиться рюкзак об’ємом, в середньому, 100 літрів. Якщо ж спальник, намет у Вас достатньо компактні, то можна брати рюкзаки і поменше. Частини намети взагалі можна розподілити між товаришами, щоб їм було не нудно. Заздалегідь визначте, який рюкзак і на скільки літрів Вам потрібен. Тому що буває так, що все відмінно поміщається в 65-літровий рюкзак, а перед Вами, наприклад, рюкзак на 90 літрів, і Ви з горя або з радості починаєте заповнювати його всяким додатковим вантажем. На всяк випадок. Зазвичай цей «всяк випадок» так і не настає, а от зайві кілограми і грами Ви перетягніть на собі весь похід, якщо тільки не будете позбавлятися від нього по мірі подорожі. Якщо Вам це в радість — то, будь ласка, може і дочекаєтеся настання «всякого випадку». А якщо не в радість — краще продумайте обсяг рюкзака заздалегідь і купуйте його відповідно до своїх вимог.

Новини та статті, Як вибрати рюкзак?

Прототип рюкзака будщего, концепція якого підглянена у природи

Відповідність розмірам рюкзака.

Не забувайте також і про себе. Прикиньте рюкзак на себе і переконайтеся, що Ваш зріст відповідає розмірам рюкзака. Тому що тендітній дівчині з ростом 160 см навряд чи буде комфортно нести 100-літровий рюкзак. Все-таки, дівчата, для носіння таких рюкзаків у світі існують чоловіки. А жінка в будь-якій подорожі повинна залишатися жінкою, а не засобом для перенесення тягарів. А для Вас розумні люди створили спеціальні жіночі рюкзаки з урахуванням жіночої анатомії.

Ну а якщо Вам все-таки потрібен місткий рюкзак, то ретельно вибирайте і міряйте. Рюкзак повинен бути не більше Вас, не ширше Вас і не важче Вас! Вибирайте рюкзак відповідно власного зростання, інакше вага розподілиться нерівномірно. А, наприклад, поясний ремінь буде бовтатися нижче стегон, а значить все навантаження ляже на Ваші бідні плечі.

Ще одна важлива деталь — це відповідність розмірів рюкзака Вашим речам. У моїй практиці був випадок, коли в набутий рюкзак просто не помістився спальник. Тут, звичайно, вся справа була в спальнику, адже рюкзак був не такий і маленький — 60-літровий. Ось спальник був більше, ніж трохи звужений донизу рюкзак, тому його довелося замість звичайного горизонтального положення розміщувати вертикально. Будьте пильні при виборі рюкзака, особливо якщо Ви — господар ватного спальника, найулюбленішого і самого незамінного. І в будь-якому іншому спальнику Ви спати відмовляєтеся. Тут вам точно потрібен самий об’ємний рюкзак.

Колір рюкзаки — це справа смаку. Якщо Ви йдете підкорювати снігові вершини, то краще брати рюкзак яскравих кольорів, як радять фахівці. Благо, зараз рюкзаки проводяться практично у всій кольоровій гамі. З яскравим рюкзаком Ви будете більш помітні в негоду чи в інших екстремальних умовах. Якщо Ви йдете у місця, де стягується данину за відвідування (заповідники, заказники) і основна Ваша задача — бути непоміченим, то вибирайте рюкзаки темнішу: чорні, сірі, темно-зелені, сині. Ну а якщо Ви перебуваєте в більш сприятливих умовах, то вибирайте той колір рюкзака, який Вам до душі. Єдина порада: пам’ятайте, що яскраві кольори більш мазкі і Вам доведеться часто прати рюкзак.

Купити підходящий рюкзак — це ще півсправи. Яким би дорогим і технічно досконалим він не був, необхідно вміти його правильно укладати, а це ціла наука. Основні рекомендації по укладанню такі: більш важкі речі слід розміщувати ближче до спини; в нижній частині рюкзака, у спеціальному відділенні, розміщувати спальник; основну масу вантажу розміщувати на рівні плечей і нижче; при упаковці пил і сокир закривати лезо щільним чохлом. Також важливо використовувати спеціальні пакувальні мішки з легкої тканини, куди попередньо укласти речі за категоріями (їжа, штормова одяг, одяг для сну) — це полегшить процес укладання і пошук потрібних речей. Правильно завантажений рюкзак розташовується на спині рівно, і при ходьбі вам не доведеться періодично його вирівнювати. Зменшується і навантаження на хребет, а значить, ви зможете пройти більшу відстань і, звичайно, отримати максимум задоволення від подорожі.

Щасливої дороги!

Короткий опис статті: рюкзак І звичайний міський, і здоровенний туристичний рюкзак потрібно вибирати з урахуванням ряду факторів і критеріїв. Адже сучасні якісні рюкзаки, як правило, надзвичайно міцні. А значить, користуватися покупкою доведеться не один рік. Як не прогадати? вибір рюкзака, туристичний рюкзак, найкращий рюкзак

Джерело: Новини і статті — Як вибрати рюкзак?

Також ви можете прочитати