Мультиварка відгуки

Мультиварка, за і проти • Elaizik

23.09.2015

Мультиварка — «за» і «проти»

Мультиварка – це каструля з вбудованим нагріванням стінок і простим блоком електронних сенсорів, здатних реагувати на температуру і вологість всередині каструлі.

Мультиварки бувають двох типів: прості (як правило, вони не дорогі) і комбіновані мультиварки скороварки, готують під тиском (ці каструлі коштують набагато дорожче за необхідності робити міцний корпус з металу, що витримує підвищений тиск).

Моя мультиварка відноситься до каструль першого типу – без можливості варити під тиском.

Єдина відмінність мультиварки від простої каструлі в тому, що вона здатна змінювати ступінь нагріву та/або припиняти нагрівання в потрібний вам час без вашого втручання.

Отже, якщо у вас немає мультиварки і ви ніяк не можете вирішити, купити вам її чи ні, а якщо купити – то яку, я спробую допомогти вам прийняти рішення.

1. Якщо ви часто їсте каші, що вимагають тривалого приготування (не рідше трьох-чотирьох разів на тиждень) — вам варто купити мультиварку. Попередницею мультиварки була рисоварка, якої додали кілька функцій, розширивши її можливості. Каші мультиварка варить добре і з гарантованим результатом.

2. Якщо ви дуже багато працюєте, приходите додому тільки прийняти душ і виспатися, але при цьому хочете все ж з’їсти тарілку домашньої їжі, мультиварка вас виручить. Особливих делікатесів в ній не приготувати, але тарілку м’ясного супу або жаркого вона зварить без необхідності присутності вашого будинку.

3. Якщо у вас є маленька дитина, що вимагає постійного нагляду, чи літня людина, якого вже страшно підпускати до плити, або дитина-школяр, якому потрібен гарячий обід у вашу відсутність, або ви самі — розсіяний або захоплюється людина, забуває про все на світі, або, нарешті, ви просто не любите готувати або байдужі до їжі – мультиварка вас виручить. Якщо ви будете її правильно експлуатувати, то зможете приготувати щось просте і при цьому нічого не «втече», не підгорить, не перетравиться і не пересохне.

4. Якщо ви молода сім’я з обмеженим грошовим бюджетом, або ви живете на знімній квартирі, або у вас дуже маленька кухня, або у вас є дача з скромно обладнаною кухнею – мультиварка вас цілком виручить. Вона відносно дешева, займає мало місця і дозволить урізноманітнити ваше меню без витрат на кухонну техніку.

Аргументи «проти».

1. У вас вже є каструля для повільного гасіння та плову, духовка для випічки, скороварка. Навіщо вам ще один предмет, дублюючий наявну техніку? Все, що можна приготувати в мультиварці, можна приготувати в звичайній каструлі або в духовці – причому якість їжі буде не гірше, а в багатьох випадках і краще, ніж в мультиварці.

2. Якщо ви проводите вдома як мінімум дві години в будній день, ви завжди встигнете приготувати обід на звичайній плиті, причому набагато швидше, ніж в мультиварці. Розробники приладу не приховують того факту, що страви в мультиварці готуються повільніше на 20%, ніж на плиті або в духовці.

3. Якщо ви вмієте та любите готувати, не вважаєте приготування їжі покаранням згори, то вам не потрібна каструля, вся практична користь від якої – автоматичне вимкнення нагріву. Звичайний кухонний таймер сповістить вас про те, що духовку або плиту потрібно вимкнути. Ціна питання – копійки. Особливо просунуті громадяни вже обзавелися електричними духовками з можливістю відкладеного старту і виключення в потрібний час.

4. Якщо ви не зациклені на дієти, здоров’я дозволяє вам повноцінно харчуватися, а не тільки вареною їжею, не варто купувати зайву каструлю, в якій добре готувати саме таку їжу. Якщо знадобиться пароварка, то спорудити її — хвилинна справа, підійде будь-яка каструля і сито, можна купити китайські пароварки або сітку для використання в будь-каструлі/скороварці, а то й просто поставити тарілку на чашку всередині каструлі.

Смажити в мультиварці можна тільки невелику кількість овочів, наприклад, для супу. Ні котлети, ні стейк в ній не приготувати – площа дна у каструлі маленька, а висота стінок не дозволяє рідині швидко випаровуватися, як на сковорідці або сотейнику, тому м’ясо буде довго «киснути», замість того, щоб швидко зарум’янитися.

5. Якщо у вас сім’я більше трьох чоловік, і ви зазвичай готуєте не кожен день, а хоча б через день, то мультиварка вас не влаштує. Звичайний об’єм чаші – 4 або 5 літрів. Заповнити її можна тільки на 2/3, тому зварити суп або плов на два дні для великої родини не вийде.

Тепер, зваживши всі «за» і «проти», ви можете вирішити, чи варто купувати мультиварку.

Якщо прилад вже куплений, але стоїть без діла, або куплений, але ви не знаєте, як його використовувати, потрібно розібратися в його функціях і можливостях, щоб використовувати найбільш ефективно.

Мультиварка — «за» і «проти». 4.6 out of 5 based on 39 ratings

Короткий опис статті: мультиварка відгуки Мультиварка – це каструля з вбудованим нагріванням стінок і простим блоком електронних сенсорів, здатних реагувати на температуру і вологість всередині кас

Джерело: Мультиварка — «за» і «проти» • Elaizik

Також ви можете прочитати