Ковзани

Морський коник в акваріумі, картинки, фото, чорноморський, розмноження

13.09.2015

Морський коник — дивовижний мешканець морського світу

Один з найбільш цікавих мешканців морських просторів — морський коник. Цю оригінальну маленьку рибку з сімейства игловых цілком можна вважати одним з найбільш незвичайних мешканців моря. Форма тіла, сильно нагадує фігурку шахового коня, спосіб виношування ікри, особливості маскування, поведінки та харчування — всі ці риси роблять рибку абсолютно унікальною. Середовище проживання коника — коралові рифи і підводні тропічні зарості.

Опис морського коника

Морський коник в підводних джунглях

Про те, як виглядає морський коник, знає кожен. У них настільки запам’ятовується зовнішній вигляд, що важко знайти таку людину, який би не був знайомий з його профілем. Голова у рибки розташована під кутом 90 градусів, причому рухати він їй може і вгору і вниз.

Тіло вкрите міцними кістковими пластинами, які важко зламати. На поверхні тіла є безліч довгих зубців, шкірястих виростів, прекрасно маскують коника серед водоростей та захищають від хижаків. Рот у риби трубчастий, рило видовжене. Плавають вони вертикально, що зовсім не характерно для звичайних морських риб. Подовжений хвіст і позбавлений лопатей. Рибка здатна загинати хвіст і, згортаючи його кільцем, може утримуватися серед морських водоростей. На спині є спинний плавничок, а під головою можна побачити два маленьких плавця, які відповідають грудним плавців риб.

Черевних плавників немає. Очі у цієї рибки, охоплюючи огляд майже на 300 градусів, здатні незалежно один від одного дивитися в протилежні сторони.

Чим харчуються морські ковзани? Харчуються вони дрібними рибками або ж планктоном. Їх унікальність в тому, що вони можуть всмоктувати видобуток в рот за допомогою трубчастого рила навіть з відстані близько 3 див.

Особливості розмноження морського коника

Розмноження морських ковзанів має унікальні особливості. Ця риба — єдина на планеті, у якій самець, а не самка виношує потомство. У самця на животі є спеціальний мішок, в який самка відкладає свої незапліднені яйця. І тільки потім самець своєю спермою запліднює їх у себе всередині.

Ця рибка до кінця свого життя зберігає вірність лише тільки одному партнеру. В доказ цього факту був проведений експеримент, в ході якого помістили в акваріум самку і два самці. Після зворушливих залицянь з боку самців, самка віддала перевагу лише одному із них, відклавши йому свої незапліднені яйця. Потім «вагітного» самця прибрали з акваріума. Самка, залишившись з самцем один на один, незважаючи на його залицяння, так і не відповіла йому взаємністю.

Коли ж повернули першого самця назад, самка вибрала саме його, і це незважаючи на те, що знаки уваги приділяли обидва самця в рівній мірі. Цікавим фактом про морських ковзанах вважається те, що в період залицяння самець заради уваги партнерки, здатний змінити свій колір, аж до прийняття забарвлення зацікавила його подруги.

Завдяки тому, що розвиток мальків відбувається в лоні отця, це робить їх особливо живучими, порівняно з іншими рибами. Адже велика частина рибного потомства гине ще у вигляді ікринок, а в нашому випадку розвиток собі подібних відбувається безпосередньо всередині дорослої риби. Це і робить їх особливо плідними, навіть незважаючи на те, що тільки 5% від усієї кількості мальків виростуть і продовжать свій рід.

На момент настання так званих пологів, самець знаходить затишне містечко. Для стійкості він чіпляється хвостиком за стебло водоростей, згинається і, скорочуючи черевні м’язи, корчиться в пологових потугах. Коли черевна сумка лопається, новоявлені синочки і дочки порціями вивалюються назовні.

зрештою змучений папаша в знемозі опускається на саме дно, відпочиваючи в незвичайному для нього горизонтальному положенні. Пологи у самця бувають дуже болісними, і по їх закінченню, особина навіть може померти.

Якого кольору морський коник

Жовтий морський коник

Аналізуючи будову цієї цікавої рибки, вчені прийшли до висновку, що він походить від риби голки близько 13 мільйонів років тому. Дивлячись на морську голку, можна подумати, що це коник, тільки в розпрямленому вигляді.

Швидше за все, поділ їх на два види відбулося за утворилися ділянок мілководдя, дозволив широко поширитися коралових рифів і морським заростях. В таких областях проживання зажадало від риб певного захисного забарвлення. В результаті чого, морські ковзани придбали захисну зелену забарвлення для проживання в мангрових заростях. Мешканці ж коралових рифів мають трохи іншу розмальовку — жовту або яскраво-червону. А морські ковзани чорного моря мають сіро-коричневий або коричнево-червоного забарвлення.

На сьогоднішній день налічується 32 види цих риб, що населяють прибережні води субтропічних і тропічних морів. Причому 30 з них занесені в Червону книгу. Але зустріти їх можна і в Північному морі (південне узбережжя Англії). А в Чорному та Азовському морях мешкає вигляд, який іхтіологи називають довгим ім’ям «чорноморський морський коник» або європейський.

Утримання в акваріумі

Розповідь про морському конику був би не повним без згадки про те, що його дуже складно розводити у неволі. Ця рибка підходить лише для дуже досвідчених акваріумістів. Відомо, що якщо поселити цю рибку в акваріум, то вона може впасти в стресовий стан і піддасться різних захворювань. Тому морський коник в акваріумі може успішно міститися тільки при підтримці умов і параметрів води, дуже схожих на природне середовище проживання. Лише в цьому випадку є ймовірність появи потомства.

Цікаво, що морські ковзани мають значення в традиційній східній медицині. Порошок, приготований з цих рибок, йде на виробництво лікарських препаратів, які застосовуються для лікування астми, атеросклерозу, захворювань шкіри та імпотенції.

Короткий опис статті: ковзани Морські ковзани — дуже незвичайні істоти — середовище проживання, дивовижні факти, розмноження, особливості. морський коник картинки фото значення чорноморський морські ковзани чорного моря в акваріумі риба чорноморського узбережжя кавказу види акваріумні розмноження чим харчуються опис розповідь цікаві факти як виглядає середа проживання якого кольору як розмножуються що їдять

Джерело: Морський коник в акваріумі — картинки, фото, чорноморський, розмноження, цікаві факти,чим харчуються

Також ви можете прочитати