Сумка для ковзанів

Морський коник. Hippocampus

17.09.2015

Морський коник / Hippocampus

— Клас — Кісткові риби / Підклас — Променепері риби / Надотряд — Иглобрюхообразные

Історія вивчення

Морський коник (лат. Hippocampus) — рід невеликих морських костистих риб сімейства морських голок загону голкоподібних. Рід представлений 32 видами.

Морський коник. Hippocampus

Поширення

Морські коники живуть у тропічних і субтропічних морях. Вони ведуть малорухливий спосіб життя, прикріплюючись гнучкими хвостами до стеблах рослин і змінюючи забарвлення тіла, повністю зливаючись з фоном. Так вони захищають себе від хижаків і маскуються під час полювання за їжею. Харчуються ковзани дрібними рачками і креветками. Трубчасте рильце діє як піпетка — видобуток втягується в рот разом з водою.

Незвичайна форма тіла коника нагадує шахову фігурку коня. Численні довгі шипи і лентообразные шкірясті вирости, розташовані на тілі коника, роблять його непомітним серед водоростей і недоступним для хижаків. Розміри морських ковзанів складають від 2 до 20 см, в залежності від виду, до якого належить конкретна особа.

Морський коник. Hippocampus

Особливості будови

Його тіло розташоване у воді по вертикалі тому, що плавальний міхур розташований вздовж усього тулуба і розділений перегородкою, що відокремлює головну частину від решти тулуба. Головний міхур більше черевного, що і забезпечує гребеня при плаванні вертикальне положення.

У шлюбний період самець підпливає до самиці, обидві рибки притискаються один до одного, і в цей момент самець широко відкриває свою кишеню, а самка викидає в нього кілька ікринок. Через деякий час цей обряд повторюється, і знову сумка «нареченого» поповнюється кількома ікринками, які в момент попадання туди запліднюються. Надалі потомство у коньков самець виношує. На животі у нього є спеціальна виводкова камера у формі мішка, рясно яке забезпечується кров’ю і грає роль жіночої матки. Ковзани — дуже плодючі тварини, і число виношуваних в сумці у самця зародків коливається від 2 до 1000 і більше особин. Пологи у самця бувають болісними і можуть закінчитися смертю батька. Але якщо все пройшло добре, морський коник може прожити чотири-п’ять років.

Морський коник. Hippocampus

Про потомство піклується самець, тому самка відразу ж після відкладання ікри злучається з іншим самцем.

Більшу частину часу морські ковзани проводять в заростях водних рослин, здатні приймати їх забарвлення і прикріплятися до їх листю. Ці риби є дуже ненажерливими, вони можуть харчуватися 10 годин на добу і з’їдати величезна кількість їжі, в якості якої зазвичай виступають дрібні ракоподібні організми.

У наші дні морські ковзани знаходяться на межі вимирання — їх поголів’я стрімко скорочується. До Червоної книги занесено 30 видів риб-коників із 32, відомих науці. Причин цьому багато, одна з них — масовий вилов ковзанів біля берегів Таїланду, Малайзії, Австралії і Філіппін. Екзотичний зовнішній вигляд риб прирік їх на те, що люди використовують їх в якості сувенірів і подарунків. Заради краси їм штучно вигинають хвіст так, щоб надати тілу форму букви S. насправді таких видів риб у природі не існує — це примха людини. Рятує ковзанів від вимирання лише велика плодючість: деякі види виробляють більше тисячі малюків за один раз.

Морський коник і людина

Окремим пунктом у знищенні популяції морських ковзанів є той факт, що смак цих риб цінується гурманами. За їх словами, печінка і очі морських ковзанів є досить смачними, хоча і володіють проносними властивостями. Страва подається разом з листом інжиру, і його вартість сягає 800 доларів за порцію найдорожчих приморських ресторанах.

Короткий опис статті: сумка для ковзанів Морський коник / Hippocampus — середовище проживання, зовнішній вигляд, розмноження, особливості поведінки, спосіб життя, поведінку. тварина, Морський коник / Hippocampus, Риби

Джерело: Морський коник / Hippocampus

Також ви можете прочитати