Різне

Компресори для холодильників

09.10.2015

Компресори для холодильників

Майбутнє холодильників — за інверторними компресорами.


Компресор — деталь, без якої немислимий жоден холодильник. Проводячи паралель з анатомією, даний прилад можна назвати серцем холодильного агрегату. Він створений для створення різниці між тисками в різних частинах системи охолодження. Цей процес здійснюється за допомогою стиску холодоагенту і подальшого його перекачування по контуру всієї теплообмінної системи.

Таким чином, компресор — то ланка, в якому електроенергія перетворюється в діяльність по перенесенню теплоти з камер всередині холодильника в повітря, відповідно, створюючи в «надрах» холодильника умови для максимально ефективного заморожування і тривалого зберігання продуктів.

Які бувають компресори для холодильників

 • Поршневі компресори

Більшість із сучасних холодильників обладнані поршневими компресорами, що працюють від електродвигунів, забезпечених вертикальним валом. Найчастіше компресор спільно з електродвигуном підвішується на пружинах всередину герметичного кожуха — даний тип конструкції називають внутрішньої підвіскою. Таким чином забезпечується низький рівень шуму під час роботи компресора, адже більшість вібрацій гасять пружини всередині кожуха.

У свою чергу поршневі компресори поділяються на кривошипно-кулісні та кривошипно-шатунні. При підвищених навантаженнях перевага віддається останнім, тому їх зазвичай встановлюють на великі холодильники в ситуації, коли навантаження на один-єдиний компресор досить велика.

Кривошипно-кулісні вироби, відповідно, найчастіше використовуються в комбінованих холодильниках з морозильниками, оснащених 2 компресорами, а також в холодильниках, які мають невеликий обсяг.

 • Лінійні компресори

  На вітчизняному ринку з’явилися «лінійні» компресори імпортного виробництва з магнітним приводом. Обертового вала в них немає, а зворотно-поступальні поршневі руху поршня здійснюються під впливом електромагнітних сил, що утворюються в приводному механізмі. Такі компресори рекомендовані до установки в холодильники максимального обсягу, так як вони набагато економічніше в ході експлуатації.

 • Ротаційні компресори

  Ротаційні компресори зустрічаються досить рідко. Циркуляція холодоагенту в охолоджувальній системі холодильників з такими компресорами йде за рахунок коливання тиску в камерах нагнітання і всмоктування і з-за обертів ротора. При рівній холодопродуктивності габарити ротаційного компресора набагато менше в порівнянні з поршневим.

  Навіщо 2 компресора в холодильнику?

  Не сильно відрізняючись один від одного за своїми функцій і режимів, сучасні холодильники мають серйозне розходження: це кількість компресорів. Є моделі, що працюють від одного, якісь відразу від двох, а найбільш «просунуті» — від трьох компресорів!

  Пара компресорів — це 2 незалежні один від одного холодильні системи, при цьому одна з них зазвичай забезпечує працездатність холодильної камери, а друга — морозильній. Відповідно навантаження також розподіляється на обидві системи.

  Якщо дивитися з технічної сторони, це найоптимальніше рішення: 2-компресорний холодильник здатний більш точно підтримувати температуру усередині, так як обидва «серця» включаються тільки в ті моменти часу, коли це необхідно для підтримки температури у відповідній камері (наприклад, якщо ви відкривали і довго тримали не закритій двері камери холодильника).

  У процесі роботи 2-компресорного холодильника одночасно обидва «серця» включаються рідко, і якщо врахувати, що в ролі другого «моторчика» зазвичай використовуються прилади з кривошипно-кулісним механізмом, рівень шуму такого холодильника виходить не вище, ніж однокомпрессорного.

  Який вибрати холодильник: з одним або двома компресорами?

  Якщо холодильник оснащений тільки одним компресором, це означає, що йому доводиться обслуговувати і холодильну і морозильну камери. В даному випадку регулятор температури буває, як правило, загальним, і неможливо в разі необхідності відключати одну з його камер.

  Головною перевагою однокомпрессорного агрегату можна назвати те, що його ціна відчутно дешевше, ніж двухкомпрессорного «побратима». Розморожуються холодильники з єдиним компресором за «плакав» типу, у них немає додаткових охолоджувальних систем, хоча іноді зустрічаються і виключення.

  Якщо ви купуєте холодильник з великим обсягом (понад 350 літрів), трикамерну модель або Side-by-Side, то для будь-якого з них обов’язково наявність пари компресорів.

  Ви все ще сумніваєтеся, холодильник зі скількома компресорами купити? Керуйтеся своїми потребами і матеріальними можливостями. У разі якщо вам не потрібно часто відключати будь-яке з відділень, так і хочеться заощадити, придбайте однокомпрессорную модель з А — класом енергоспоживання. Якщо ви постійно перебуваєте в роз’їздах, краще віддати перевагу двохкомпресорні агрегат того ж самого класу А, однак з роздільним керуванням його камерами.

  Короткий опис статті: компресор для холодильника Компресори для холодильників Майбутнє холодильників — за інверторними компресорами. Компресор — деталь, без якої немислимий жоден холодильник. Проводячи паралель з анатомією, даний компресор для холодильника

  Джерело: Компресори для холодильників

 • Також ви можете прочитати