Ковзани graf

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

13.09.2015

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Для початку розставимо пріоритети. Навіщо вам ковзани? Розглянемо можливі варіанти.

Варіант 1. Раз-два в місяць поганяти з друзями або покататися на свіжому повітрі в цілях «на людей подивитися і себе показати».

Вам знадобляться фігурні ковзани для масового катання. Виготовляються з натуральної або штучної шкіри, а також з пластику. Природно, ковзани з натуральної шкіри дорожче, і в даному конкретному випадку (при виїздах раз-два на місяць, та й то взимку) цілком можна обійтися шкірзамінником.

Ковзани з шкірозамінника бувають не тільки білі або чорні (під шкіру), але і самих різних веселеньких забарвлень і стилізацій «під». Під «джинсу» наприклад:

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

загалом, простір для модниць і модників. Поверхню черевика покривається спеціальним водонепроникним складом. Іноді черевик утеплений зсередини штучним хутром.

Пам’ятайте, що черевики для масового катання не призначені для інтенсивних занять: черевик в області гомілкостопа дуже м’який і виконання більш-менш складних елементів може привести до травми. Леза також не підготовлені до виконання елементів фігурного катання: зубці лише позначені, якість сталі низьке, заточка швидко «стирається».

Пластикові ковзани. Продаються зі знімним чобітком з утеплювачем, що дозволяє комфортно кататися навіть в сильний мороз.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Але, купивши пластикові ковзани, ви будете приречені на мінімум рухів і мінімум у виконанні елементів власне фігурного катання. Адже черевик з пластику монолітний, нога в ньому практично не згинається, тобто не працює. Так що купуйте пластикові ковзани, тільки якщо ви впевнені, що світ фігурного катання з усім розмаїттям елементів ніколи не захопить вас. Ось кататися вперед-назад по доріжках — пластик цілком підійде. Пластикові ковзани бувають розсувні, тобто на виріст, тому їх часто купують дітям (знову ж якщо ви не хочете з дитинства привчати дитину не просто бігати, але і щось робити на льоду).

На російському ринку ковзани для масового катання в основному представлені наступними фірмами: Roces (Італія), K2 (США) і Nordway (Китай).

Варіант 2. Ви купуєте ковзани для регулярних виходів на лід з подальшою перспективою розучити початкові елементи фігурного катання.

Тут розмова буде серйозніше. Насамперед розглянемо, що таке власне «фігурний коник». Коник складається з черевика і леза (спочатку саме лезо називали «коником»).

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Черевик зовні зроблений з шкіри, причому не в один шар. Зсередини — підкладка, не для тепла, а для амортизації. Підкладка приймає форму вашої ноги і виконує захисні функції при виконанні складних елементів. До речі, деякі фірми роблять у коньков термоформуемую підкладку. Черевик розігрівається в спеціальній печі, потім ви одягаєте його (швиденько, поки не охолов), щільно шнуруете і сидите або ходите хвилин десять, згадуючи розповіді про іспанські тортури або пляж-сонце-пісок. Коли ви знімете черевик, підкладка повинна прийняти форму вашої ноги, а черевик «сісти» по нозі — по суті, в майбутньому вам не має нічого ніде жати і натирати.

Фігурний черевик має каблук, не для краси, як подумали дівчата, а для правильного розподілу центру тяжіння.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Тепер про лезах. Це абсолютно самостійна частина конька, для професіоналів леза продаються окремо від черевика і встановлюються знаючими людьми. Леза фігурних ковзанів мають зубці, які потрібні не для того, щоб ви смішили оточуючих частими падіннями (а адже так могло здатися деяким початківцям), а для виконання елементів фігурного катання. Насамперед — для стрибків і обертань.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Леза мають також ребра (все як у людей). Ребра два — зовнішнє і внутрішнє, між ними жолобок, або канавка. Канавка може бути різної глибини, яка визначається при заточуванні. Навіщо потрібні ребра? Справа в тому, що ковзання у фігурному катанні відбувається саме на ребрах. Різноманітність елементів цього прекрасного виду спорту можливо саме завдяки реберности лез. Ви це відчуєте самі, коли почнете вчитися ковзанню.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Леза виготовляються з хромованої сталі; чим професійніше ковзани, тим якісніше сталь лез.

Основні фірми — виробники лез це John Wilson (Англія), МК (Англія), Jackson Ultima Skates (Канада), Graf Blades (Швейцарія).

Отже, повернемося до ковзани для початківців фігуристів. По-перше, вам вже не підійдуть фірми — виробники ковзанів для масового катання, так як ковзани — це не єдиний їхній профіль, ті ж фірми випускають лижі, ролики та ін. Нам потрібні фірми, що спеціалізуються саме на ковзанах: Risport (Італія), Graf (Швейцарія), Wifa (Австрія), Jackson (Канада), Edea (Італія), Riedell (США), Botas (Чехія), Gam (Канада). Швидше за все, в звичайному спортивному магазині купити ковзани названих фірм ви не зможете, так що вирушаємо в магазин, що спеціалізується на фігурному катанні. До речі, в таких магазинах продавці — люди захоплені фігурним катанням і можуть дати вам корисні рекомендації по вибору.

Ковзани початкового рівня продаються з встановленими лезами. Тому будьте пильні, при примірці звертайте увагу на «центрування», нога не повинна завалюватися набік.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

а) лезо встановлено правильно; б) лезо встановлено неправильно

шкіряний Черевик, але не занадто жорсткий, леза початкового рівня (відмінність у розташуванні та розміром зубців).

Швидше за все, через рік-два інтенсивних занять ви захочете змінити такі ковзани на більш професійні. Так, наприклад, почне «ламатися» черевик в області гомілки (тобто з’являться складки або заломи збоку) і коник перестане так само добре тримати ногу, як раніше. Як результат — можливість отримати травму збільшиться, прогрес в освоєнні елементів фігурного катання загальмується.

Але! Все одно початківцям потрібно починати (вибачте за тавтологію) з напівпрофесійних коньков. Адже на перших порах, коли ви ще нічого не вмієте, жорсткий черевик буде заподіювати масу незручностей, не дозволить вам «раскататься». Ви не зможете нормально згинати коліна, присідати і т. д. а тому позбавите себе всіх базових навичок. Потім, коли ви самі відчуєте необхідність змінити ковзани, а також якщо ви дійсно захочете продовжувати займатися, поміняєте ковзани на професійні.

Варіант 3. Ви впевнено катаєтеся, робите чи намагаєтеся робити складні обертання, доріжки кроків, стрибаєте або розучуєте багатооборотні стрибки, а там. хто знає, Сочі 2014.

Ковзани для середнього та професійного рівня. Шкіряний черевик, жорсткий (шкіра накладається в кілька шарів). Підошва — двошарова шкіра або пластик, обтягнутий шкірою. Леза продаються окремо і встановлюються з урахуванням ваших побажань або порад тренера. Леза, так само як і черевиків, мають розмір (вимірюються в дюймах). Як правило, край платформи леза спереду повинен збігатися з краєм підошви носка черевика. Щоб уникнути помилок леза спочатку прикручують до черевика на декілька болтів, ви катаєтеся, і потім, якщо все шляхом, леза закріплюються остаточно. Іноді навіть корисно залишити на лезах порожні місця для шурупів: з часом вже закручені болти можуть ослабнути і буде дуже до речі зміцнити лезо новими.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Професійні леза виготовляються із сталі високої якості, довго тримають заточку. Зубці розташовані перехресно, два нижніх збільшеного розміру (це потрібно для освоєння і виконання багатооборотних стрибків).

Окремо потрібно сказати про ковзани для танців на льоду. Адже не всі ж хочуть стрибати! Черевик танцювальних ковзанів відрізняється більш високим каблуком і, навпаки, більш низькими халявами. Леза тонше (близько 2,5 мм, у той час як звичайне лезо має товщину близько 4 мм), з невеликими зубцями і короткої п’ятою. Всі відмінності обумовлені особливостями танцювальних елементів, де упор робиться на ковзання і кроки.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Тепер про примірці. Поширена помилка — купівля ковзанів на пару розмірів більше. Зрозуміло, що, якщо у вас маленька дитина, яка тільки починає робити перші кроки на льоду (та ще разом з мамою, та ще невідомо, чи сподобається йому), немає сенсу купувати ковзани впритул, краще купити хоча б на розмір більше, нехай прослужать сезону два. Але дорослому потрібно купувати ковзани розмір в розмір, у крайньому випадку помірявши на тонкий носок. По-перше, зараз вже не ті часи, коли тренувальні катки були в основному під відкритим небом. Ви можете кататися майже цілий рік, відвідуючи закриті ковзанки з штучним льодом, і тут вам не знадобиться надягати вовняну шкарпетку й потіти на льоду. По-друге, коник в принципі повинен сидіти як влите, інакше кажучи кіношним мовою, у вас будуть проблеми, а саме: падіння, вивихи, розтягнення та інші «радості». Нога не повинна ялозити в черевику, а п’ята — «відриватися» від підошви при ходьбі. Нехай черевик щільно облягає ногу, а головне — міцно тримає голеностоп. Повірте, тільки так ви уникнете травм.

Не останню роль при виборі ковзанів, а також при катанні відіграє правильна шнурівка. Слабка шнурівка — прямий шлях до зустрічі з льодом, добре якщо не носом. Особливо слід щільно шнурувати мисок і середню частину черевика.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Шнурувати коник у верхній частині, там, де гачки, краще з захлестом зверху вниз, так краще фіксується шнурок, і шнурівка не слабшає.

При примірці ретельно зашнуруйте коник і спробуйте пройтися: нога не повинна завалюватися набік, вихляться.

Екіпірування фігуриста. Отже, почнемо знизу. Тонкий носок, спортивні, «тягнуться» брюки або спідниці (брюки не повинні сковувати рухи, саме тому краще віддати перевагу джинсам спортивні штани), спортивна кофта або светр, для катання на вулиці — куртка. На руки надіти рукавички, щоб при падінні, особливо на штучному льоду, не було неприємних відчуттів. Якщо дуже хочеться, то можна надіти сукню або спідницю, хлопчикам — комбінезон (костюми для фігуристів продаються в спеціалізованих магазинах або шиються на замовлення), особливо «ошатно кататися» сподобається дівчаткам, любителькам всяких платтячок.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Що стосується всякого роду захисту. Пам’ятайте, фігурні ковзани — це не ролики. Не захоплюйтеся всілякими налокотниками і наколінниками. Якщо ви звикнете кататися в наколінниках, ви завчіть неправильне положення тіла на льоду. Справа в тому, що наколінник не дозволить вам при катанні зігнути коліно достатньо, так, як це потрібно робити правильно. Також, звикнувши кататися в захисті, ви почнете падати неправильно — на коліна і лікті. Варто ж вам потім осміліти і зняти захист, в силу звички ви зберете цілий букет найнеприємніших травм. Загалом, наколінники — це крайня міра, наприклад для тих, хто зовсім-зовсім новачок і сильно-сильно боїться льоду або має проблеми зі здоров’ям. Дитині-новачкові добре б надіти спеціальний захисний шолом.

Догляд за ковзанами. Разом з ковзанами неодмінно потрібно придбати ще чохли для лез двох видів — жорсткі (пластикові або гумові/силіконові, щоб дійти до льоду) і м’які (ганчіркові, щоб зберігати ковзани). Для дітей випускають різні веселі чохли-іграшки.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Зверніть увагу, як трепетно ставляться фігуристи до ковзанів: відкатавши програму, вони терпляче чекають біля бортика, поки тренер не принесе чохли для лез. Навіть пару кроків не хочуть зробити без чохлів! Для протирання лез після катання вам знадобиться невелике рушник або м’яка тканина. Іржа — найлютіший ворог коньков. Можливо, вам знадобляться також чохли для черевика, вони надягають зверху, щоб шкіра черевика менше дряпалася і ушкоджувалася, а черевик повільніше зношувався. Не сушіть ковзани на батареї, просто витягніть їх з сумки, коли прийдете додому, щоб черевик просох не тільки зовні, але і всередині.

Слідкуйте за заточуванням, якщо коник почав зісковзувати з ребра — пора точити. Не точите ковзани в кіосках металоремонт або на вуличних ковзанках. Як ми пам’ятаємо, катання здійснюється на ребрах, між ними знаходиться жолобок. Заточка потрібна для відновлення глибини жолобка і видалення всіляких шорсткостей і задирок на ребрах. Потрібну глибину жолобка ви повинні визначити самі (багато що залежить від вашої ваги і рівня катання) або ж порадившись з майстром, який буде точити ваші ковзани.

про головному. Починати займатися фігурним катанням можна в будь-якому віці, адже важливо що? Бажання. Зараз у Москві навіть проводять змагання для дорослих любителів, там катаються люди усіх вікових категорій і абсолютно різного рівня.

Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Якщо ви вперше вийшли на лід, не бійтеся і не соромтеся! Ніхто на вас не дивиться, так як більшість катаються — або любителі вашого рівня (і тоді їм не до вас, самим би вижити), або бувалі фігуристи (і тоді їм знову ж таки не до вас — тренування забирає всі сили).

Постарайтеся швидше відірватися від бортика, адже тільки без підтримки ви зможете відчути свої ноги і лід під ними. Зловіть рівновагу, відштовхніться ребром ковзана (не носком, де «шкідливі» для новачка зубці), згинайте коліна, на заваливайтесь тому, навпаки, нагните корпус трохи вперед.

Не бійтеся падати! По-перше, треба робити це правильно. По суті, на тренуваннях повинні навчати, як правильно падати. Але якщо ви вирушили в самостійне плавання, пам’ятайте: не варто падати на зігнуті лікті або коліна — це дуже травматично і до того ж боляче. Падайте на бік. По-друге, падати на льоду зовсім не так неприємно, як, наприклад, на асфальті або землі, адже падіння здійснюється в ковзанні. Ви як би проскальзываете падаючи, і сила удару зменшується.

І взагалі — не бійтеся! Фігурне катання — прекрасний вид спорту, повітряний, легкий, майже мистецтво. Насолоджуйтесь, і все буде дарма!

Короткий опис статті: ковзани graf

Джерело: Фігурні ковзани для спорту і задоволення

Також ви можете прочитати