Холодильники атлант

Чому в холодильнику намерзає задня стінка і що робити

30.09.2015

Лід на задній стінці холодильника: що робити?

Однією з найпоширеніших несправностей холодильника вважається поява льоду на задній стінці. У деяких випадках проблему можна вирішити самостійно, в інших же ситуаціях без виклику фахівця не обійтися.

Найчастіше вирішити проблему допомагає проста розморожування. адже кожен холодильник, навіть оснащений системою «No Frost», потребує цій процедурі. Але якщо після «генерального прибирання» ви помітили, що на стінках знову утворюється лід, це вірна ознака того, що холодильник працює неправильно. Наскільки все серйозно, потрібно викликати майстра і чому все-таки намерзає задня стінка? Спробуємо розібратися.

Проблеми, які можна усунути самостійно

Часто причиною несправності виявляється недотримання елементарних правил експлуатації. У цьому випадку звернення до послуг ремонтних компаній не потрібно. Знайти відповідь на питання, чому на задній стінці холодильника намерзає лід, можна самому, причому дуже швидко.

Порушення температурного режиму

Крижана «шуба» на задній стінці може з’явитися з-за неправильного використання холодильника. Наприклад, всі ми знаємо, що не можна ставити гарячі каструлі, але чомусь весь час про це забуваємо. Іноді просто немає часу чекати, поки їжа охолоне.

Гарячі предмети всередині холодильника призводять до неправильної роботи датчиків розморожування, з-за чого в підсумку на задній стінці з’являється лід. Вихід із ситуації дуже простий – потрібно дотримуватися правил. Температура посуду або їжі, яку ви відправляєте в холодильник, не повинна бути вище кімнатної.

Зносився ущільнювач

Ще одна можлива причина — зносився ущільнювач. Як правило, в цьому випадку лід намерзає не тільки на задньої стінці, але і на бічних. Для того щоб відновити нормальну роботу пристрою необхідно замінити ущільнювач на двері – зробити це можна самостійно.

Перевантаження холодильної камери

Якщо ваш холодильник забитий під зав’язку, компресор змушений працювати на межі своїх можливостей, на стінках утворюється лід.

Ситуація небезпечна ще й тим, що компресор може не витримати, а його заміна влетить вам у копієчку. Тому намагайтеся не перевантажувати холодильник.

Коли необхідний виклик майстра

Припустимо, жоден з перелічених варіантів не підходить, ви уважно ставитеся до домашньої техніки, а лід у холодильнику продовжує зростати. Можливо, причина набагато глибша, і виправити її під силу тільки досвідченому майстрові. Давайте розглянемо поломки, вирішити які самостійно пересічному користувачеві буде складно.

  1. Якщо на задній стінці намерзає щільний шар льоду і снігу, то, швидше за все, неправильно працює датчик розморожування. Звичайній людині, якщо він раніше не працював у майстерні по ремонту холодильників, відремонтувати датчик або замінити на новий навряд чи вдасться.
  2. Можливо, у пристрої стався витік холодоагенту, але компресор продовжує працювати. У цьому випадку температура в холодильнику підвищується, на задній стінці утворюється лід.

Швидко відновити нормальну працездатність компресора зможе тільки працівник сервісної фірми. Адже для цього потрібен не тільки спеціальний інструмент, але і досвід роботи. Тому не намагайтеся впоратися з поломкою самостійно.

Майстер не тільки усуне несправність компресора, але і пояснить її причину, розповість, як користуватися холодильником, щоб він служив вам довго і без поломок.

Хто ще хоче економити 10-15 тисяч рублів на рік?

Тарифи на електроенергію зростають з року в рік. Напевно, ви вже давали собі обіцянку почати економити і зайвий раз не включати побутові прилади.

Але чи знаєте ви, що в рік на світі можна легко заощадити 10 — 15 тисяч рублів. Продовжуйте користуватися домашньою технікою стільки скільки треба і платити в два рази менше! Натисніть на кнопку і дізнайтеся секрет професійного електрика.

Короткий опис статті: холодильники атлант Чому намерзає задня стінка холодильника і всередині швидко утворюється лід: причини та способи усунути несправність. холодильники атлант

Джерело: Чому в холодильнику намерзає задня стінка і що робити

Також ви можете прочитати