Холодильник атлант

Чому тече холодильник: вода збирається всередині холодильника

04.10.2015

Чому холодильник тече?

Ви зайшли на кухню і…

  • виявили сліди води під холодильником або
  • заглянули в холодильник, і побачили що в ньому накопичується вода

значить, у вашій техніці виникли якісь неполадки, з-за чого утворилася текти. Звідки в холодильнику взялася вода і чому вона раптом стала витікати — будемо розбиратися в нашій статті.

Перше, що потрібно зробити — визначити, звідки саме витікає вода. Уважно оглядаємо підлогу біля холодильника, лицьову панель, заглядаємо в морозилку і в основний відсік.

Поломки, при яких вода тече з-під холодильника моделі «ноу-фрост»

По-перше, потрібно виключити всі проблеми, пов’язані не з холодильником: перевірте, чи не протікає батарея або труби. Також огляньте посудомийну і пральну машинку, якщо такі є на кухні.

Якщо у «навколишньому середовищі» все нормально і в самому холодильнику води немає — проблема в трубці дренажного зливу або тріснув резервуар для конденсату. У нормі конденсат з холодильника стікає в дренажний отвір, потрапляє у дренажну трубку і витікає у пластикову ванночку, яка знаходиться біля мотора-компресора. Там вода випаровується. Проте, якщо трубка десь пошкоджена, змістилася щодо резервуара або сам резервуар пошкоджений — вода витікає прямо на підлогу.

Необхідно відсунути холодильник так, щоб отримати доступ до задньої стінки і уважно оглянути всю систему: якщо трубочка зрушилася — просто поверніть її рукою в потрібне положення. Якщо ж мова йде про тріщину у водовідведенні або лотку — потрібна його заміна.

Ремонт обійдеться в суму від 1 500 рублів .*

Якщо води на підлозі досить багато, і при цьому в морозилці ви бачите великий шар криги — найімовірніше вийшов з ладу нагрівач випарника. При такій поломці на стінках утворюється «шуба», яка починає танути кожен раз, коли ви відкриваєте дверцята холодильника. Вода, як їй і належить, стікає в резервуар. Але так як води більше, ніж зазвичай — вона не встигає вчасно випаруватися, резервуар переповнюється, і ви бачите, що вода тече з-під холодильника.

Необхідна заміна нагрівача випарника, що буде коштувати близько 2500 рублів. *

*Ціни на ремонт вказані без урахування вартості запчастин. Повну вартість ремонту майстер назве після проведення повної діагностики холодильника виходячи з типу поломки і моделі вашої техніки.

Поломки, при яких вода тече з-під холодильника і скупчується усередині нього

Якщо ви бачите воду не тільки на підлозі, але і всередині холодильника — в основному відсіку або в морозилці, найімовірніше сталася одна з нижчеописаних неприємностей:

В холодильнику «ноу-фрост» вода тече з морозилки — найімовірніше, засмітилося дренажний отвір в морозилці. В цьому випадку під холодильником буде стояти калюжка, а всередині самої морозилки — сильна ожеледь.

Коли відбувається засмічення водовідвідного каналу, морозилка перестає бути «ноу-фрост»: вся волога залишається всередині камери, на стінках починає утворюватися «шуба» з льоду. Якщо ж вологи дуже багато і вона не встигає замерзнути — вода просочується через ущільнювач.

Для вирішення проблеми необхідно прочистити дренажний отвір: такі роботи обійдуться в суму від 1500 рублів. *

Якщо в холодильнику «ноу-фрост» вода накопичується у великій кількості під ящиками для фруктів-овочів, а також витікає через ущільнювач на лицьову частину холодильника — найімовірніше засмітилося дренажний отвір в холодильному відсіку.

На відміну від отвору в морозилці (яке заховане глибоко під пластмасовим коробом), холодильний «слив» знаходиться на виду, і усунути засмічення можна самостійно. Для цього шукаємо отвір у нижній частині задньої стінки холодильника і промиваємо його за допомогою теплої води і дитячої спринцівки. Якщо «удар» водою пробку не вийшло, можна озброїтися який-небудь паличкою — наприклад, соломинкою для коктейлів і обережно продавити засмічення.

Якщо підтікає вода з-під холодильника, калюжа стоїть під ящиками для фруктів-овочів і при цьому холодильник переморожує продукти — швидше за все, зносився гумовий ущільнювач і в холодильник потрапляє тепле повітря.

В цьому випадку, щоб компенсувати надлишки тепла, холодильник починає морозити сильніше: мотор працює майже без зупинок. Активна робота компресора в поєднанні з постійно надходять повітрям призводять до утворення на стінках наділи, яка підтає під дією постійно проникаючого ззовні тепла. Частково вода стоїть під ящиками, частково — витікає в дренажний отвір в ванночку. Але так як обсяг ванночки не дуже великий, то резервуар переповнюється, і ми бачимо калюжу на підлозі.

Для вирішення проблеми потрібне заміна гумового ущільнювача дверцят холодильника, що буде коштувати 1500 рублів. *

*Ціни на ремонт вказані без урахування вартості запчастин. Повну вартість ремонту майстер назве після проведення повної діагностики холодильника виходячи з типу поломки і моделі вашої техніки.

Крім вищеописаних поломок, проблема може бути у некоректної установки холодильника: якщо агрегат стоїть на нерівній поверхні — можливо, дверцята закриваються нещільно. У цьому випадку, як і при зносі ущільнювача, герметичність холодильного шафи порушується, і повітря з приміщення потрапляє в холодильник (при цьому в холодильному відділенні буде намораживаться «шуба»).

Так що якщо ви недавно переміщали холодильник з місця на місце або у вас є претензії до рівності підлоги в кухні — краще перевірте положення холодильника за допомогою будівельного рівня. І якщо виявите «перекіс» — виправте його, відрегулювавши ніжки холодильника.

Порада від майстра! Якщо холодильник неможливо поставити ідеально рівно — вибирайте варіант, коли він трохи відхилений назад. У такому положенні дверцята завжди буде щільно закриватися під дією власної ваги.

Якою б не була причина того, що холодильник став протікати — не залишайте справу без уваги. Звичайно, влаштувати справжній потоп холодильника не під силу. Але випливає вода — це перший «дзвіночок», що говорить про те, що ваша техніка потребує ремонту і профілактиці. Адже дрібні поломки тим і небезпечні, що часто тягнуть за собою більш глобальні. Наприклад, нещільно зачинені дверцята дає колосальне навантаження на мотор-компресор. Працюючи день і ніч — він просто може перегрітися і згоріти!

Бережіть свою техніку: звертайтеся до професіоналів. Майстри «РемБытСервис» спеціалізуються виключно на ремонті холодильників, полагодять вони і ваш. Телефонуйте

Виклик майстра по ремонту холодильників

(495) 778-22-36

та замовляйте безкоштовну діагностику. Майстер приїде до вас в самий найближчий час, назве точну причину того, чому з холодильника тече вода і проведе всі ремонтні роботи прямо у вас на дому!

Розповісти про нас:

Короткий опис статті: холодильник атлант Ваш холодильник тече знизу або вода скупчується всередині холодильника? Дізнайтеся список ймовірних проблем і скористайтеся рекомендаціями майстра в ситуації, коли збирається вода всередині холодильника або під ним. Виклик спеціаліста з 9-00 до 21-00 без вихідних (495) 778-22-36 чому в холодильнику вода, в холодильнику накопичується вода, вода під холодильником, з холодильника тече вода збирається вода +в холодильнику, вода всередині холодильника, чому накопичується вода +в холодильнику, з-під холодильника тече вода, чому під холодильником вода, холодильник тече, чому тече холодильник

Джерело: Чому тече холодильник: вода збирається всередині холодильника або під ним?

Також ви можете прочитати