Холодильник індезіт

Чому шумить холодильник і як це прибрати

16.10.2015

Холодильники, морозилки, термоси і навіть трохи про їжу
Чому шумить холодильник

Лютий 1, 2013

Купуючи новий холодильник, ми в першу чергу звертаємо свою увагу на внутрішній об’єм, охолоджуючі якості і зовнішній вигляд холодильника, забуваючи при цьому, що це в першу чергу електроприлад.

Але що важливо ще?

Ви повинні знати, що всі електропобутові прилади у робочому стані створюють певний ШУМ. І якщо на шум від роботи пральної машини, пилососа, фена ми не звертаємо уваги тому, що вони працюють не весь час, то шум від холодильника, навіть незначний, може дуже дратувати, адже холодильник включений постійно.

Причому дратувати може навіть невеликий шум від роботи холодильника. Розглянемо приклад: пізно ввечері ви п’єте чай на кухні і при цьому дивитеся телевізор на прикрученою гучності, що б нікого не будити. Але в цей час включається холодильник, і його шум починає заглушати тихий телевізор, а додати звук не можна, адже всі сплять і вам залишається лише сісти ближче до телевізора, що не завжди виявляється комфортно.

І від подібних ситуацій ніхто не може бути застрахований. І хоча робота сучасних холодильників стала тихіше, ніж у старих холодильників, гамма їх звуків стала значно ширше. Тому, що в сучасний холодильник для додавання додаткових функцій встановлюються різні системи. І чим більше їх встановлено в холодильник, тим частіше він включається а, отже, від холодильника більше.

Нижче наведено список найбільш поширених шумів в холодильнику і описані джерела їх походження.

Причини, чому шумить холодильник.

1. Основна робота холодильника ґрунтується на компресорі, який прокачуючи охолоджуючу рідину в системі підтримує холод в холодильнику. Під час роботи шум від компресора схожий на гул. Так само від компресора на корпус холодильника може передаватися вібрація. Зменшити ефект вібрації можна виставивши холодильник рівно і на відстані від інших поверхонь: стіни, кухонних меблів та інших приладів. Купуючи двохкомпресорні холодильник, ви повинні знати, що включатися холодильник буде частіше, бо працюють компресори не одночасно. Але це не означає, що холодильник буде видавати більше шуму адже додатковий компресор, як правило, менш потужний і в підсумку рівень шуму від двухкомпрессорного і однокомпрессорного може бути однаковим.

2. Дзюрчання, булькання, дзижчання, всілякі завивання, що виходять від холодильника результат протікання в трубках системи охолодження холодоагента. Причому в холодильниках з екологічно безпечними змащувальними системами без фреону використовується газ, який циркулює по системі ще з більшою швидкістю, що і спричиняє появи таких звуків. До речі ці звуки холодильник може видавати навіть при вимкненому коспрессоре.

3. Тріски, клацання і потріскування видає реле вмикання та вимикання двигуна компресора.

4. Холодильник з системою «No Frost» видає додаткові шуми від працюючого вентилятора (Кількість компресорів в холодильнику не впливає на це)

5. Шиплячі шуми може також видавати вентилятор в холодильній камері.

6. Додатковий шум може видавати система автоматичного розморожування яка використовується в приладах «плаче» типу.

Ви можете припустити, що великий двохкомпресорні холодильник з вбудованою системою No Frost буде видавати більше звуків, а отже буде більш гучним, ніж невеликий однокомпресорний холодильник з ручною розморозкою. Але в реальності такий двухкопрессорный холодильник може видавати трохи шуму, тому що солідний виробник намагається використовувати сучасне технічне оснащення.

5 варіантів, як прибрати шум від холодильника.

1. Ознайомитися з доданою до холодильника інструкцією, де виробник вказує рівень шуму в децибелах (для порівняння цокання настінного годинника варіюється в діапазоні 30 дБ, а дзижчання джмеля – 45 дБ).

2. Ще в магазині спробуйте відкрити і закрити двері і прислухайтеся, чи не видають вони клацань і інших гучних звуків. Хоча видаваний шум і не постійний, але теж може приносити дискомфорт.

3. Проводити транспортування холодильника по можливості максимально акуратно. Холодильник можна перевозити тільки у вертикальному положенні, щоб уникнути зміни положення компресора.

4. Після установки холодильника не поспішайте його включати, слід почекати вказаний в інструкції час.

5. Перед включенням переконатися, що трубки системи, що йдуть до компресора, не торкаються один одного. Це може стати джерелом додаткового шуму при включенні/виключенні компресора.

Звичайно, рівень і тип неприємного шуму для кожної людини може бути різний. Якщо є можливість, то попросіть продавця включити холодильник для демонстрації. Може статися так, що рівень видаваного холодильником шуму може бути низьким, але вам не сподобається його тип, наприклад, пощелкивание.

Короткий опис статті: холодильник індезіт Чому шумить холодильник і як це легко прибрати холодильник індезіт

Джерело: Чому шумить холодильник і як це прибрати

Також ви можете прочитати